It'Serious | אתר הכרויות רציני | איך קשר עין מפחית שקרים

מחקר חדש מאוניברסיטת טמפרה (Tampere University) שבפינלנד, מצא כי ,,קשר עין יכול לגרום לנו לשקר פחות

כל יום אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציות בהן אנחנו חושדים כי מישהו משקר או מתנהג בצורה לא אמינה; בין אם זה ילד שטוען שהוא לא יודע מה קרה לעוגייה שהייתה על השולחן או עובד שמאחר לעבודה ומאשים את התנועה. כאשר אנחנו שואלים את האדם בנוגע לכך, באופן אינטואיטיבי אנחנו מסתכלים להם בעיניים.

איך מוצאים זוגיות, כשיש כ"כ הרבה אנשים לא אותנטיים ומתחזים? המחקר, שבוצע בשנת 2018 מצא כי בסיטואציות כאלו, השימוש בקשר עין יכול להיות יעיל מאוד!

קשר רציני – קשר עין

פסיכולוגים באוניברסיטה, חקרו את ההשפעה של מבט ישיר בעיניים על אדם שמשקר כחוויה אינטראקטיבית. במהלך המחקר, קבוצת משתתפים שיחקו משחקי מחשב אחד נגד השני. בכל סבב, הוצג היריב של המשתתף דרך חלון זכוכית, כאשר רק לאחר מכן היה ניתן לעשות מהלך במשחק. בהתאם לקבוצת הניסוי, היריב הסתכל על המשתתף בעיניים. נמצא כי המבט הישיר בעיניים מצד היריב גרם לכך שהמשתתף שיקר פחות במהלך המשחק.

נעשו בעבר מחקרים על ההשפעות של מבט ישיר בעיניים ועל השפעותיו, אבל רק באמצעות תמונות של עיניים. במחקרים קודמים, תמונות העיניים גרמו למשתתפים לקחת פחות משקאות מבלי לשלם או לגנוב אופניים.

"זהו המחקר הראשון שמדגים את ההשפעה של מבט עיניים בעזרת אדם שמבצע את קשר העין, וגם שמודד שקרנות בפרט, ולא רק היבטים של חוסר יושרה", כך אמרה ג'ון היטנן, הכותבת הראשית של מחקר זה. לתוצאות המחקר יש השלכות חלקיות, גם עבור סיטואציות יום-יומיות וגם עבור סיטואציות מקצועיות, כמו חקירות משטרתיות. עם זאת, היטנן מדגישה כי בגלל שהניסוי התקיים בסביבה מחקרית, יש להיות זהירים ולא להגיע למסקנות מרחיקות לכת.

למה קשה לזהות כשמישהו משקר

אנשים שמשקרים, יודעים איך להסתיר את הסימנים המסגירים של שקר, כמו הימנעות ממבט העיניים או תנועות לא רצוניות שמעידות על חוסר נוחות, כך עולה ממחקר שנערך ע"י אוניברסיטת אדינבורו, סקוטלנד. אם אתם מחפשים זוגיות, אתם בטח יודעים שיש הרבה מאוד ,,מתחזים ולכן חשוב להיות מודע לעניין זה בתחום ההכרויות.

הממצאים מציעים כי כולנו חושבים שאנחנו יודעים לזהות כשמישהו מולנו משקר, כשלמעשה, בזמן שקר, לא בטוח שכולנו מגיבים בצורה שונה. להיפך, יש אנשים שמשקרים ממש ממש טוב ושומרים על קור רוח.

המחקר זיהה 19 סימנים של שקר כמו למשל הפסקות בדיבור ותזוזות של הגבות. עם זאת, החוקרים מאמינים ששקרנים מתאמצים מאוד להימנע מסימנים אלו ע"י שמירה על חזות מאופקת וכך, הרבה מהמשתתפים במחקר טעו כשחשבו שהצד השני משקר.

מסיבות אלו, גם אם אנחנו חושבים שאנחנו יודעים מי משקר לנו, לא בטוח שאנחנו צודקים. לא כולם מגיבים בצורה זהה להאשמות כאלו ואחרות.

איך רתמנו את מבט העיניים לתהליך מציאת הזוגיות

בתרבות המערבית, אנשים נוטים להסתכל בעיניים של אדם אחר בזמן שהם שואלים אותו או אותה משהו בעל חשיבות, בעיקר אם יש דרישה לתשובה כנה. לא סתם אומרים "להסתכל בלבן של העיניים".

בזוגיות, מבט בעיניים יכול להגביר תחושות אמפתיה ולקרב בין בני זוג, אז שווה להתחיל ולהסתכל!

מבט העיניים, ככלי עוצמתי לחיבור, הוא חלק מתהליך ההיכרות של האפליקציה שלנו – It'Serious. איך אנחנו עושים את זה?

הדייט הוירטואלי שלנו, מדריך את בני הזוג לאורך שיחת וידאו, בעזרת שאלות שעוזרות להכיר אחד את השני ולשבור את הקרח. בצורה זו, הדייט יהיה מהנה, קליל וללא שתיקות מביכות. לאחר סיום השאלות, מגיעים הצדדים למבט העיניים העוצמתי. בשלב זה, הצדדים יכולים להחליט אם הם ירצו להיפגש עם הצד השני, או לא וכל זאת מבלי שהצד השני ידע. אם בחרתם שלא להיפגש, לעולם לא תתקלו יותר בפרופיל של הצד השני – כי לנו חשובה הפרטיות שלכם!

רוצים לנסות בעצמכם? רוצים לחוות משהו עוצמתי ולהתקרב לזוגיות ולאהבה?

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן