ימי קורונה

7 דברים שכדאי לעשות בזמן בידוד

נגיף הקורונה עדיין בחיינו ובכל יום, נוסף לנו איסור חדש – בין אם זה להתקהל, ללכת לבריכה ואפילו לא לעשות לק ג'ל. אז לא בחלנו באמצעים וחיברנו רשימה של דברים שהם ממש כיפים ושעדיין אפשר לעשות. כלומר עד שביבי יחליט אחרת. הכנו לכם מדריך קטן לימי "המצור":

1- ללמוד מחברים – יש לכם חברה אסטרולוגית שנמצאת כרגע בחל"ת? או אולי חברה נטורפתית שנגזר עליה דווקא בשעות האלו לא לטפל באנשים והיא משתגעת? חפשו מקום נוח, ארגנו לוח מחיקה או מחברות, שתייה קלה (שמענו שקפה עוזר. תמיד) ותנו לחברים שלכם לחלוק מהידע שלהם. כולכם תצאו נשכרים; אתם תוסיפו עוד ידע לארגז הכלים שלכם והם ימצאו סיפוק בחלוקת הידע שלהם. ואל תתביישו לשאול אותם שאלות. בשביל מה יש חברים!

2- עזרה הדדית – יש לכם איש מבוגר בבניין שחי בגפו? שמעתם איזה חבר של חברה שהוא קבוצת סיכון ואסור לו לצאת מהבית? תהיו חמודים ותבדקו מה איתם – הודעת וואטסאפ, הזמנה לקפה ואפילו הצעות כמו לקיחת המרשם הקבוע מבית המרקחת הן מחוות אנושיות נפלאות. זכרו שזה שאנחנו חזקים ובריאים לא מובן מאליו וזה הזמן שלנו לגלות איכפתיות וערבות הדדית עד כמה שאפשר – כי רק ביחד זה עובד. ומי יודע? אולי לשכן שלכם יש איזה נכד חמוד? אל תשכחו שכל עזרה כזו יכול להיות סוג של "אתר הכרויות!"

3- הליכה בשמש – אז סגרו לנו את הבריכות, נעלו את מכוני הכושר ואנחנו נשארנו עם ים של פחמימות וקיץ שמגיע. נצלו את זה שנהיה טיפה פחות קר וצאו להליכה בשעה קבועה כל יום. זה מאוד חשוב שגם בעיתות מהסוג הזה נדע למצב את הכושר שלנו ולדעת לתת לגוף שלנו את הכי טוב. זו גם הזדמנות מצוינת לנשום קצת אוויר, לראות אנשים (או חתולי רחוב) ולחייך – דבר שקצת שכחנו ממנו בשבוע האחרון. אגב ראינו שיש קבוצות קטנות של אימון ליד מכוני כושר. שווה לחשוב על זה!

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

4- טיפול וניקיון הרכב – לא נעים לדבר על זה, אבל רובנו עשינו מההרכב שלנו פח ענקי. חשבתם לנקות אותו בצוותא או לחוד? זה הזמן להיפטר מכל דבר שלא באמת צריך ברכב, לשטוף ולקרצף, להחליט מה רלוונטי לקיץ, מה לזרוק ומה נעביר למושב האחורי. אפשר גם להתארגן כמה חברים ולעשות את זה במגרש פתוח ולחלוק טיפים (אם למישהו ממכם יש שואב אבק שמתחבר למצת – זה בדיוק הזמן להשוויץ בו!). אין כמו לעלות על מדי ב', לעשות שימוש במים ולנקות, תסמכו עלינו! אגב, מפגשים כאלו הם אiפציה להזמנת עוד חברים ואולי אפילו ל"הכרויות"!

5- לטייל – כולנו חולמים עכשיו על איזה סופ"ש בלונדון או לפחות איזה צימר ברמת הגולן כשבפועל אנחנו בכלל תקועים בבית, אבל אתם יודעים מה יותר חשוב מהלוקיישן? התנועה, התכנון והמסלול (קצר ככה שיהיה). בכל עיר בארץ יש לפחות פארק עירוני אחד וזה הזמן לבלות בו אפילו רבע שעה. כמובן שחשוב להישמע להמלצות משרד הבריאות ולא להתקהל. "קורונה" או לא – האהבה לטבע עדיין פועמת בנו

ואם אתם מזהים שיש משהו חשוד, פשוט לכו משם.

6- חיות הרחוב – כנראה לא כל אחד מאיתנו מוריד אוכל לחתול השכונתי ביום יום. אנחנו מציעים לכם בחום לקרוא הצעות של וטרינרים לגבי מזון ולהוריד איזה לאנץ' לחתולים למטה. נכון שהם לא יודעים שיש קורונה ומבחינתם עסקים כרגיל, אבל נדמה שהוירוס קצת פתח לנו את הלב לגבי כל מה שסובב אותנו, לא?

7- טיפוח הגינה – כן. הקיץ עוד מעט מגיע וכל עוד מזג האוויר מאפשר סדרו את הגינה! לקצוץ את הדשא, להביא פרחים מהמשתלה ולשתול אותם, לאסוף עלים – פשוט דברים נפלאים שאפשר לעשות! תמיד יש עלים לאסוף ותמיד יש דשא לקצוץ. אם אין לכם גינה – בטוח יש לכם מרפסת! קנו כמה עציצים ותדאגו להפוך את המרפסת לגן של ממש. וכשהאהבה שלכם תגיע, בין אם באמצעות אתר הכרויות, או כל שיטה אחרת, תוכלו להשוויץ בעמלכם!

יש לכם הצעות נוספות? נשמע לשמוע!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן