החשיבות של אהבה עצמית בזוגיות – עדי המאירי

בשנים האחרונות עלתה המודעות והחשיבות של אהבה עצמית. משפטים כמו "קודם כל תאהבי את עצמך" מתחילים להיות נפוצים יותר ויותר בחברה. לאהבה העצמית שלנו יש השפעה עצומה על הזוגיות שלנו ועל איך שנתנהג בתוכה. זכינו לראיין את עדי המאירי, מאמנת אישית ליצירת זוגיות שהסבירה לנו למה חשוב קודם כל לאהוב את עצמך.

תני לנו קצת רקע

אני מאמנת אישית ליצירת זוגיות, בת 44 נשואה (21 שנה!) + 4 ילדים. אוהבת את החיים בטירוף, מאמינה בטוב שבאנשים (!) ומודה כל יום על היש בחיי.

במהלך 12 השנים בהן אני מאמנת אישית (לפני זה הייתי עו"ד במשך 7 שנים באחד המשרדים הגדולים בת"א) צברתי התמחויות בפסיכולוגיה חיובית, מדעי האושר, מציאת ייעוד בחיים, nlp, ואימון ליצירת זוגיות טובה.

בשמונה השנים האחרונות אני מאמנת נשים בלבד, בעיקר רווקות מהממות, ליצירת זוגיות ואהבה עצמית.

למה רק נשים?

כי זה הייעוד המדוייק שלי. שם הלב שלי נמצא והיכן שנמצא הלב שם נעשית העבודה הטובה ביותר.

אני באמת מאמינה שתפקידי בעולם הוא לגרום לנשים לאהוב ולהעריך את עצמן ולהתנהל ממקום שיודע מי הן ומה הן שוות, לגרום לכמה שיותר נשים לחיות את החיים במלואן וכמובן, להגיע לחיי זוגיות כפי שהן רוצות ומגיע להן.

הרבה פעמים אני מרגישה בקליניקה כמו הילד שצועק "המלך עירום". אני היחידה שרואה כמה האשה מולי מדהימה בעוד היא כלל לא מודעת לזה. למזלי בסוף האימון היא כבר לגמרי יודעת.

זוגיות טובה בעיני זה המנוע לחיים וזה לגמרי דבר שניתן ללמוד!

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

מה זה "אהבה עצמית" ואיך היא קשורה לזוגיות?

זוגיות מורכבת מ-2 אנשים. אם את לא יודעת מי את ומה שווה, ולא אוהבת את עצמך, את לא באמת את בתוך הזוגיות ואז אין באמת 2 אנשים בתוך הזוגיות. את מתנהלת ממקום של ריצוי ופחד שיעזוב, שהרי את לא באמת שווה, ולא ממקום של אהבה.

אהבה היא שפה, כשאת לא מדברת אל עצמך בשפת האהבה מאוד קשה לדבר אותה החוצה באמת והפחדים הם אלה שמדברים.

לעומת זאת, כשאת אוהבת את עצמך, מעריכה את עצמך ויודעת מה את שווה את מזמנת לעצמך גברים ראויים לך ומתנהלת איתם ממקום של ביטחון ולא של פחד. את יודעת למה את ראויה ולא מתפשרת על פחות.

אין אצלי מתאמנת שנכנסת לזוגיות כשהיא לא יודעת מי היא ומה היא שווה. זה הבסיס!

יש לך כמה טיפים לתת לנו לאהבה עצמית?

כשנולדנו, הידיעה שאנחנו ראויות לאהבה, לא היתה מותנית במה השגנו או לא בחיים ובאיך אנחנו נראות. זו היא ידיעה תמימה של "אני ראויה לאהבה מעצם זה שאני קיימת".

כל אחת צריכה להתחיל משם – למה כל אחת חושבת שהיא ראויה לאהבה? ככה! כי את קיימת!

כל אחת צריכה להתחיל להתייחס לעצמה כמו לחברה הכי טובה שלה.

אז איך להתחיל – מה את מציעה לעשות?

פרגני לעצמך! תתייחסי לעצמך במידת החמלה – גם אם פישלת. הסתכלי במראה ותגידי מה את כן אוהבת ולא מה לא, תהי חיובית וסלחנית כלפי עצמך. הרשי לעצמך להיות מבואסת לפעמים, הסתכלי על ההישגים הקטנים שלך בחיים ותלמדי את היכולות שלך דרכם, תשאלי אנשים שונים מה התכונות החזקות שלך, מה הם אוהבים בך והטמיעי את זה עמוק בתוכך. פשוט דברי לעצמך כמו שהיית מדברת לחברה הכי טובה של עצמך- באהבה וחיבוק!

דווקא עכשיו כשאי אפשר לחבק אחרים, חבקי חזק את עצמך. יותר טוב מזה אין.

מה הטיפ הכי טוב שתוכלי לתת לנו ליצירת זוגיות?

הטיפ הכי טוב שלי ליצירת זוגיות היא להיות מדוייקת בנוגע לזוגיות הנכונה לך, ולהפסיק להאשים את כל העולם בכך שאין לך עדיין זוגיות. כדאי לעשות בדק בית ולנסות למצוא מה בהתנהלות שלך מונע ממך להגיע לזוגיות או לשמור עליה.

חשוב לטפל בפחדים ובחסמים שלך מזוגיות ולא לטאטא אותם מתחת לשטיח. להיפך, צריך להוציא, לאוורר, ללמוד אותם ואז… להעיף אותם מהדרך על ידי יצירת התחייבות נגדית לפחד. ללמוד לסמוך על עצמך, להיות אותנטית ולהקשיב לאמת שלך.

אימון אישי קצר לזוגיות עושה בדיוק את הדברים האלו, מעיף את כל המקלות שמונעים ממך להגיע לזוגיות הרצויה – ומביא אותך ליעד בצורה הכי מדוייקת וקצרה!


עדי המאירי היא מאמנת אישית ליצירת זוגיות לנשים, המתמקדת באהבה עצמית ויצירת מטרות לבניית זוגיות.

אתם מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלה ולעקוב אחריה בפייסבוק ובאינסטגרם.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן