אתרי הכרויות עושים הכל כדי שלא תמצאו אהבה

נתחיל בחדשות הרעות: הסיכוי למצוא קשר רציני באתרי הכרויות שואף לאפס. הם פשוט עושים הכל כדי שזה לא יקרה. העסק בנוי כך שתתמכרו לחיפוש אינסופי אחר הריגוש הבא. בינתיים זה מצליח להם יופי, ואתם משלמים. אבל דוֹנט ווֹרי בּי הֶפּי, יש גם חדשות טובות!

דוקטור לירז מרגלית, פסיכולוגית ומומחית לקבלת החלטות (המהממת מצוות המומחים של אהבה חדשה) הוזמנה לאחר כבוד אל ענקית ההכרויות טינדר. כשהציגה להם מודל מבוסס מחקרים להתאמה זוגית מיטבית, זה מה שאמרו לה: "מרתק, אבל אנחנו רוצים שתעזרי לנו לייצר יותר זמן משתמש באתר". אתם הבנתם את זה? אתרי ההיכרויות מתחרים מי ישאיר אתכם יותר זמן עם היד על המכשיר ועושים הכל כדי שלא תמצאו אהבה. ואתם? בלי להרגיש הופכים למכרה כסף סחיט שמתמכר לבילוי אינסופי בחיפוש אחר הריגוש הבא.

אפליקציות ואתרי הכרויות = משחקי מחשב למבוגרים

מיליוני ילדים בעולם מכורים למשחקי מחשב. בסין כבר יש מוסדות לגמילה. אבל לא רק ילדים, העולם כולו מכור לסמארטפון. מי שאומר אני לא, טומן את הראש באדמה. אפליקציות ואתרי הכרויות עובדים בדיוק על אותו עיקרון של משחקי מחשב. במילים אחרות, משחקי מחשב למבוגרים.

איפה הקאץ'?

קשר רציני לא בא טוב בעיניים לאתרי היכרויות. הם לא מעוניינים בזוגיות ואהבה ארוכי טווח, שרחמנא ליצלן עוד יסתיימו בחתונה ובנטישה של עוד שני לקוחות משלמים. אז במקום זה הם מציפים אותך בריגושים. במקרה הטוב, התרגשת, נפגשת, התאכזבת וחזרת לאפליקציה. במקרה הנפוץ, אפילו לא נפגשת, כי בהחלקת אצבע מחכה לך עוד ריגוש ועוד אחד ועוד… ומרגע לרגע יותר ויותר סבבה לך, הרבה יותר מלהתאמץ להכיר לעומק את החצי השני שלך.

סטודנט בן 23 ממרכז הארץ: "זה מרגיש שגם אם אתה נפרד ממישהי זה לא סוף העולם, כי אתה תמיד יכול למצוא מישהי אחרת".

תמונה אחת שווה אלף פנטזיות

שם המשחק הוא התרשמות שטחית מ"התאמות" ריקות מתוכן. כולם יפים, כולם חכמים, כולם מצליחים. העיניים רואות תמונה והמוח מלביש על זה את כל הפנטזיות שקיימות בעיני המתבונן. וכמו כל דבר אחר בחיים, מה שבא בקלות הולך בקלות. נדלקים בקלות נכבים בקלות, אבל דוֹנט ווֹרי בּי הֶפּי. הקסם הבא כולה במרחק החלקה והוא כבר יתדלק אותך בריגוש הבא.

אתרי ההיכרויות הם גן עדן בשביל משתמשים שבחיים האמיתיים לא זוכים להצלחה יתירה. כאן הם נחשקים וזוכים לתשומת לב. שם בחוץ העולם אכזר ומנוכר, כך שהיכולת לבחור כל פעם פנטזיה חדשה מתוך מבחר אינסופי של הצעות רומנטיות, ממלא את הלב באופטימיות ובאופוריה ממכרת.

סיכם את ההרגשה סטודנט בן 23 ממרכז הארץ: “זה מרגיש שגם אם אתה נפרד ממישהי זה לא סוף העולם, כי אתה תמיד יכול למצוא מישהי אחרת".

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

ועכשיו, החדשות הטובות!

אומרים שאנשים בעלי חזון חושבים באופן דומה. מתברר, שלדוקטור לירז מרגלית (זאת מתחילת הפוסט) אין בלעדיות על המודל היצירתי שהציגה בטינדר. חברת הסטארט-אפ הישראלית It'serious השיקה לאחרונה אפליקציה אשר בדומה לחזון של הדוקטור, תאפשר למשתמשים למנוע דייטים מיותרים ולצאת רק לדייט בעל סיכוי ממשי לזוגיות.

מכירים כמו שצריך לפני שנפגשים
כדי למנוע דייטים מיותרים ולצאת רק לדייט בעל סיכוי ממשי לזוגיות

אפליקציית It'serious נותנת מענה לאחד החסמים הגדולים ביצירת קשר, והוא עשיית הצעד הראשון. האפליקציה החכמה מסלקת את החשש מפני שתיקות ארוכות, אי נוחות, מתח ומבוכה. מדובר בווידאו דייט דינמי, מלווה בשאלות מנחות לשבירת הקרח ובאמצעים מעוררי עניין וקרבה, המייצרים אווירה ידידותית ודיאלוג זורם. התוצאה – היכרות איכותית שמאפשרת למנוע דייטים מיותרים, ולצאת רק לדייט בעל סיכוי ממשי לזוגיות.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן