שוויון במערכת יחסים

האם הדבר אפשרי?

מרגישים שאתם עושים יותר מבני הזוג שלכם? האם בקשר שלכם יש צד חזק וצד חלש? צד שה"קול" שלו נשמע יותר מהצד השני? האם הולכים יותר למשפחה של אחד מכם? הרבה פעמים אחד מבני הזוג ירגיש פחות חזק בקשר ושאין שיווין במערכת היחסים.

שוויון הוא דבר אליו אנו שואפים תמיד, אך נשאלת השאלה האם שוויון במערכת יחסים הוא דבר אפשרי? האם יש זוגות שאצלם שיווין או איזון באמת מתקיים? הנה מספר דרכים ליצירת איזון במערכת היחסים :

  1. חלוקה: תחלקו את המטלות בבית, אומנם זה יכול להישמע קצת רובוטי- אך תנסו באמת שחלוקת המטלות והחובות יהיו הוגנים ושווים, דונו על חלוקה ביחד- ונסו להגיע להסכמה של שני הצדדים.
  2. אגו בצד: הרבה פעמים הסביבה שלנו תשדר לנו מסרים שלא בהכרח יסייעו למערכת היחסים שלנו, דוגמת "האישה חייבת לבשל", שימו את האגו בצד- תבינו שמה שגדלתם עליו ומה שמשדרים לכם לא בהכרח נכון ובנו את מה שמתאים לכם, וזכרו, יש המון שפים נהדרים!

אחת הסיבות שמערכת יחסים לא באמת שווה היא כי גברים ונשים לא חושבים אותו הדבר.
במערכות יחסים כמו בכל דבר בחיים, הרבה אנשים משווים את עצמם לאחרים.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

  • גברים לעומת נשים משווים את עצמם לאחרים. למשל: "אני עושה בבית יותר מאשר שמוליק של שושי". דבר זה יכול להיות מאוד בעייתי, העולם השתנה. גבר אשר משווה את עצמו לאבא שלו – משווה את עצמו לזמן אחר, שכבר לא רלוונטי להיום.
  • נשים היום עובדות יותר, דבר שלא היה מקובל בעבר ועל כן למרות שבן הזוג שלך עוזר יותר מאביו, הוא ככל הנראה עוזר פחות בבית מאשתו.
  • נשים לעומת זאת משוות את עצמן לבן זוגן ולא לנשים אחרות, דבר שיכול להשפיע רבות על תחושת חוסר הצדק ואי השוויון אותה הן מרגישות.

שיוויון או לא, הנה כמה דרכים שמאפשרים לבלוע את הצפרדע קצת יותר בקלות

תעריכו:

הרבה פעמים, אחד מבני הזוג יהיה מוכן לסבול את חוסר השוויון כל עוד הסבל שלו מוערך, נסו להחמיא לאחד הצדדים, להתחשב ולפרגן מידי פעם. מעשה אחד או מחמאה אחת ביום יכולה לעשות פלאים לתחושת ההערכה של בן הזוג.

תסתכלו:

העמידו את עצמכם בנעליים של בן זוגכם. נכון, זה נשמע קלישאתי, אך זאת באמת שיטה שיכולה לעשות פלאות למערכת הזוגית שלכם- אם אשתך היא עקרת בית – נסה לבלות יום אחד במקומה בבית – קח חופש מהעבודה ותראה איך היא מרגישה להיות בבית עם הילדים.

תקשיבו:

תשמעו איך עבר על בן זוגכם היום. תלמדו מה הכי קשה לו בסדר היום – האם קשה לו בעבודה כי יש שבוע עמוס? למדו על בת זוגתכם, כאשר תוכלו להבין ולהתחבר לקשיים של בני זוגכם כך תוכלו לשנות את התנהגותכם ולסייע בהתאם לצורך של השני- דבר שיצמצם את חוסר השוויון במערכת היחסים.

תבינו:

הרבה פעמים אנו שוגים ומקטינים את בעיות השני, מתוך המחשבה שהבעיות שלנו יותר קשות. אל תעשו זאת! התמודדות היא דבר סובייקטיבי, וחוויה אחת יכולה להיות מאוד טראומטית לאדם אחד ומשנית מאוד לאדם אחר. הבינו כי גם האחר חווה קושי ואין זה אומר כי קושי אחד בהכרח גובר על האחר. גם עם הצרות של בן זוגכם נראות לכם מינוריות – נסו להבין למה קשה לו והיו שם בשבילו. אולי לך קשה בעבודה אבל גם לה קשה בבית – ועל כך היא צריכה לשמוע תודה.

אז אולי לא תמיד נצליח להגיע לשוויון מוחלט במערכת היחסים, אך עלינו לזכור לעצור, להעריך ולהודות על הקושי שבני הזוג שלנו, על מנת לשמור על מערכת היחסים לטווח הארוך.

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן