2 אנשים

רולטה רגשית

כן, יש דבר כזה: ניסוי שמטרתו לבדוק האם האהבה היא עיוורת. לא במובן המוכּר לפיו כשהאהבה בוערת השכל בתחת, אלא האם אפשר להתאהב בעיניים עצומות.

זהירות לבבות מדממים!

מהמרים על הלב בשביל למצוא אהבה

אהבה עיוורת (Love is blind) היא סדרת ריאליטי בנטפליקס, שיותר מעניין לדבר עליה מאשר לראות אותה. הסדרה צולמה באטלנטה ובמקסיקו אבל מרגישה, לפחות בהתחלה, לגמרי לאס ווגס. לא בגלל התפאורה המטוקטקת והנוצצת. בגלל הרולטה הרגשית וההימור המסוכן שכל אחד מהמשתתפים לוקח כשהוא שם את הלב שלו על לוח המשחק.
זה שונה מחתונה ממבט ראשון ומאהבה חדשה הישראליות. לא שאֵלה דוגמה לתהליך יצירת קשר מהסוג הטבעי, אבל Love is blind קופצת למרחק של עוד כמה סנטימטרים וחוצה קו בצבע אדום כהה.

הפורמט של Love is blind מגדיר את עצמו כניסוי שמטרתו לבדוק האם אהבה היא עיוורת. לא במובן המוכּר לפיו כשהאהבה בוערת השכל בתחת, אלא האם אפשר להתאהב בעיניים עצומות, כלומר, בלי להיפגש פנים אל פנים. כמו ב-The voice , רק הפה יפתח או יסגור את הלב, בלי הסחות דעת של ההופעה החיצונית.

ב-The voice אין בעיה, לגיטימי – רק המוסיקה תדבר. ברומנטיקה זה סיפור אחר. המימד הפיסי משחק תפקיד מכריע. לא בקטע של יותר יפה או פחות יפה. אלא, בדחף הקמאי שמאותת אם יש משיכה או אין. אם אין, זה יכול להפיל כל מערכת יחסים זוגית בהתהוותה ובהתאהבותה.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

המתכון לגישוש באפלה

החומרים הדרושים:
15 נשים ו- 15 גברים מהמיטב של ארה"ב.

אופן ההכנה:
1. מכניסים את כל החומרים לסיר לחץ וממקמים אותם בשני אגפים נפרדים. אגף הבנות ואגף הבנים. נתק מוחלט מהעולם החיצון, בלי טלפון, בלי מחשב, בלי טלוויזיה… כלום. אפילו לא גלויה ובול.

במהלך תשעת הימים הראשונים אין מגע בין האגפים. בכל צד מתבשלת על אש קטנה אחווה מגדרית אופיינית: מפטפטים, מחליפים חוויות, מפתחים אהדה, הזדהות, חיבה, פירגון, קנאה, טינה… בקיצור, כל מה שיכול לקרות בדינמיקה בין אנשים לפני תחרות גורלית, שבסיומה יש מנצחים ויש מפסידים.

2. במקביל, מתחיל מרוץ היכרויות. שלושה סבבים של דייטינג ראש בראש עם בני המין השני, כשקיר אטום מפריד ביניהם. מפלרטטים, מקשקשים, צוחקים, שואלים, עונים, מעמיקים, או שלא, ומגלים עד כמה הם דומים או שונים. אבל בלי לראות, רק לדמיין איך נראה דני דין המתחרה ואינו נראה שיושב מולם. לא פשוט!
מידי סבב מתעצב קשר זוגי כלשהו ותופש כיוון – מקרב או מרחיק, מתחזק או מתפוגג. בסיומו קיימות שתי אפשרויות: נפרדים כידידים או מגישים הצעת נישואים.

3. הנפרדים אורזים את החפצים וחוזרים הביתה. בחירי הלב פותחים סופסוף עיניים ומגלים איזה חתול נמצא בשק. טוב, רע, ממשיכים בניסוי דרך סדרה של משימות ופילטרים לווידוא התאמה זוגית. סה"כ 35 יום, בסופם הזוגות השורדים זוכים להנות מהתבשיל המושלם – חתונה על חשבון הבית.

זוגיות – החלום ושברו

המשתתפים הם אחלה אנשים, כבר אמרנו, כך שהחיבורים, אם יחזיקו לאורך זמן או לא, נראים לרוב הזוגות החדשים כהתגשמות חלום הזוגיות הנכסף. אבל באידיליה הזאת יש גם פלונטר לא קטן. ניקח לדוגמה את בארנט. אינטליגנט, שנון, אחלה חוש הומור, שרמנטי ברמות ובנוסף לכל גם מהנדס שיושב טוב. הוא גם גבר בגברים, סקסי ונראה פצצות, אבל בשלב הזה הנשים עדיין עיוורות לתכונות האלה. ג'סיקה, אמבר ואל.סי גם הן אחלה נשים שבעולם. דרך הקיר המפריד אפשר כבר היה לשמוע שמדובר בסופר-וומן יפהפיות אחת אחת. תשעה ימים אינטנסיביים זה מספיק זמן כדי להצית אהבה. לא עוד הידלקות חד-צדדית ששוכחים אחרי יומיים שלושה. התאהבות!

בארנט מתאהב בשלושתן. שלושתן מתאהבות בו. הן שונות מאוד אחת מהשנייה ומהשלישית. כל אחת ממלאת לבארנט חלק אחר באישיות. אם היתה אישה רביעית שהיתה שילוב של כל השלוש, הבחירה היתה קלה. אין. בארנט נקרע בין השלוש ומשתף אותן בלבטים. רגע האמת מגיע והוא עושה את הבחירה – לאקי אמבר.

בארנט נקרע? לא נורא, צרות של ברי מזל. אבל איפה זה פוגש את ג’סיקה ואל.סי? הקרקע נשמטת תחת רגליהן. וכאן בדיוק חוצה הניסוי את הקו האדום מדם.

קווים אדומים בחיפוש אחר קשר רציני

אל.סי אורזת ויוצאת מהתמונה בלב מדמם, חבולה ומיוסרת. החלום התנפץ לרסיסים. האמון התרסק. השבר ילווה אותה עוד הרבה זמן. ג’סיקה, במצב לבבי דומה, מצליחה לאסוף את השברים. קריירה ארוכת שנים בתור מנהלת אזורית (מה שזה לא יהיה) עושה את שלה. בתרגיל טקטי מבריק היא נותנת את הסכמתה להצעת נישואים שהגיעה ממארק – מאהב להוט, צעיר ממנה בעשר שנים, שמוכן להתמסר לה על כלות ועד קץ הימים. המהלך שקוף. חוץ מאשר למארק השוגה בדמיונות שווא, לכולם ברור לגמרי שג'סיקה שם כי היא לא הולכת לוותר בקלות על בארנט. היא נכנסת עכשיו לקרב חייה על ליבו השבוי בידי אמבר. בדרך היא תדמם עד אובדן כבודה ותשרוף את נשמתו הדואבת של מארק. אם המשחק הציני בליבם של אל.סי, ג'סיקה ומארק זה לא חציית קווים אדומים, מה כן?!

שורה תחתונה לאהבה.

בשביל למצוא, צריך לדעת איפה לחפש! איפה? רמז: ממש כאן!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן