קשר עין והשפעתו על כוח המשיכה

העיניים הן חלון לנפש! זו לא מליצה, זו דעה רווחת ועובדה מוכחת בחיי היומיום. מחקרים מדעיים מאשרים אף הם את האמרה. ביחסים רומנטיים, לקשר עין השפעה ברורה על כוח המשיכה. לקשר עין יש גם השפעה על כוח הדחיה - "רצח בעיניים" למשל, מבטא היטב את הצד האפל של המבט. בשורות הבאות נבחן, כמובן, קשר עין מהסוג המושך. מעדיפים את הסוג השני? עברו לגוגל ועיינו ערך אימה וצמרמורת.

מחקרים מוכיחים: קשר עין מגביר את כוח המשיכה

קשר עין משחק תפקיד במגוון אינטראקציות אנושיות, רומנטיות ואפלטוניות. מחקרים מצביעים על כך שיצירת קשר עין ממושך עם אדם אחר, מגדילה את הסיכוי שיָשים לב אליך. שילוב שפת גוף אף מגדילה, מן הסתם, את תשומת הלב. בתרבות המערבית, מבט ישיר הוא סימן לכנות ולאמינות – שתי תכונות המגבירות באופן טבעי את המשיכה הרגשית.

במחקר שנערך באוניברסיטת אברדין בסקוטלנד, במחקר הותאמו זוגות של נשים וגברים באופן אקראי. המשתתפים התבקשו לבחור אחת משלוש אופציות: או להסתכל על זה לזו על הידיים, או לספור את מצמוצי העיניים במשך שתי דקות, או התבקשו להישיר מבט לעיניים. התוצאות: זוגות שחלקו קשר עין הדדי דיווחו על תחושות חזקות יותר מאלה שבחרו בפעילות אחרת.

מה אומרות העיניים

קשר עין, ממבטים מזדמנים עד חודרים, מציג טווח רחב של דפוסי התנהגות המצביעים על משיכה. אבל, באופן כללי, ישנן חמש רמות של מבטים שונים:

1- מבט מודע

מבט מודע הוא קשר עין הנפוץ ביותר, המתרחש במהלך שגרה יומית עם עוברים ושבים זרים החולפים על פנינו. מישהו סורק בעיניו את הסביבה, העיניים נפגשות, לפעמים מתחמקות, לפעמים מישירות מבט. קשה ללמוד מזה הרבה. זה יכול להיות סימן למשיכה, אך באותה מידה יתכן בדיוק להיפך. לכן, הסתובבו לאחור אחרי מספר צעדים, ואם יש לכם מזל הפידבק יגיע ברמיזה של שפת גוף.

2- מבט וחצי

מגיע עם מנגנון השהיה. כמו לחיצת יד שמקבלת בונוס גם את היד השנייה. או חיבוק שמושך עוד קצת זמן. מבט וחצי הוא פידבק המעיד על סקרנות חיובית, אבל המבוכה מערערת את יציבותו והוא שובר הצידה בהשהיה של שבריר שניה ביחס למבט המודע.

טיפ: חיוך ביישני מוצנע הוא סימן היכר למבט וחצי.

3- המבט הכפול

מישהו שצדתם את מבטו מחזיר מבט, מסיט… ואז מסתכל פעם שנייה. אם הוא/היא מוצא/ת חן בעיניכם, המשיכו להסתכל. הקפידו על במבט מזמין, אפילו מחויך, שלא יתפרש כאִיום. אם העניין הדדי, עברתם את מחסום הזרות הראשון והצד השני פתוח לצעד הבא שתעשו.

4- המבט המצטלב

זה קורה תמיד בסרטים ולפעמים גם בחיים האמיתיים. המבטים מצטלבים ולא מרפים במשך כשתיים שלוש שניות. בנקודה זו תיתכן נפילת מבט, אבל אם העיניים של שניכם מנצנצות, סימן שחייבים לקצר טווח ולדאוג שההזדמנות לא תחמוק מידיכם.

5- המבט הממגנט

כנפגשים אחרי כמה דייטים, שכל מרווח זמן ביניהם נראה כמו נצח, למבטים יש כוח משיכה ממגנט. הם חזקים יותר ממילים ואין צורך בפרשנויות. מספיק שהבטן מפרפרת ומהעיניים הבוהקות משתקף שלט דלת "נא לא להפריע" – המשמעות לגמרי ברורה!

השימוש השונה בקשר עין בין נשים וגברים

כמו לא מעט דברים שנתפסים שונה בעיני נשים וגברים, כך גם השימוש במבטים.

עבור נשים, קשר עין הוא אמצעי להתחבר, לשדר אסרטיביות ולבטא משיכה ואמון, ותוך כדי כך לבדוק ולהבין איך הן נתפסות.

עבור גברים משמש קשר עין "נייר לקמוס" להיענות האישה – הוא מחפש במבט אישור לעומק האינטראקציה ואור ירוק לעשיית הצעד הבא.

 

קשר עין באפליקציית היכרויות מגדיל את הסיכוי למצוא התאמה

אפליקציות ואתרי היכרויות מחברות אנשים רק בעזרת תמונות וחילופי טקסט. זה מוזר, כי לקשר עין תפקיד משמעותי בהתאמה זוגית, והם פשוט מתעלמים ממנו. חוץ מאפליקציה אחת – זה-רציני.

 

זה-רציני – מכירים כמו שצריך, יוצאים רק עם מי שצריך

זה-רציניהיא אפליקציה חדשנית חכמה, המבוססת על מחקרי זוגיות שמצאו קשר ישיר בין מאפיינים אישיים לבין האופן בו נשים וגברים בוחרים את החצי השני. מתוך העולה במחקרים נוסחו טריגרים (על כך בהמשך) המשולבים במערכת וידאו אינטראקטיבית, המאפשרת דייט ראשון בתוך האפליקציה, בלי לזוז מטר מהבית, בלי מבוכה ואי נעימויות, בלי להסתכן ובלי להצטער שיצאתם כדי לגלות שהפרטנר/ית ממש, אבל ממש, לא הטיפוס שלכם.

 

אתם במיטבכם על הדייט הראשון

לשם היכרות ראשונית, עומדת לרשות המשתמשים מערכת צ'אט. כמו באפליקציות אחרות, מצ'וטטים על דא ועל הא, ואם יש עניין בסיסי יוצאים לדייט ראשון. אבל הספקות, הלחץ, המבוכה והשתיקות הצפויות, כרגיל יוצאים יחד אתכם. בזה-רציני הסיפור לגמרי אחר – יש עניין בדייט ראשון? זה בדיוק הזמן להירגע, להניח את כל החששות בצד ולשבת לדייט ראשון בתוך האפליקציה.

מתחילים: פתאום לטקסט יש פנים וקול – איזה הבדל! ומה עכשיו? מחפשים משפט פתיחה? יש מבוכה? לא רלוונטי!!! בלחיצת כפתור באפליקציה תקבלו נושא (טריגר) שישבור את הקרח ויתניע שיחה שיש בה הרבה יותר מרק מילים. על הדרך תקלטו את הווייב, את הצחוק ודברים אחרים ששפת הגוף מספרת. מיציתם את הנושא ורוצים להמשיך? בלחיצת כפתור תקבלו עוד טריגר שייתן ביטוי לצדדים אחרים באישיות שלכם. רוצים עוד? בלחיצת כפתור… וכן הלאה, מהר מאוד תבינו עם מי יש לכם עסק ואם אתם נמצאים במקום הנכון, בזמן הנכון עם האדם הנכון.

שתיקות ארוכות, מבוכה, חשש מידיים שזוחלות לאיפה שלא צריך… מישהו בכלל עוד זוכר את זה?!

 

דייט ראשון באפליקציה – הרווח כולו שלכם

אם בשלב כלשהו במהלך הדייט אחד מכם מרגיש שלא מתאים לו/לה, אין מה למשוך. בא לכם לסיים פשוט תגידו? המרחק הפיזי עושה את זה הרבה יותר קל מאשר בדייט פנים אל פנים. לא התאים הפעם, יתאים בפעם אחרת, אבל לפחות חסכתם יציאה מיותרת, זמן, כסף, מבוכה, אי נעימויות… וכו'.

יש קליק? נו טוב, אתם יודעים מה לעשות!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן