על מריבה וצו פיוס

מה עושים בזמנים פחות נעימים?

כל תקופה בחיינו מביאה איתה עליות ומורדות – זה יכול להיות תקופה לחוצה בעבודה, התמודדות עם משבר משפחתי, מגפת הקורונה ועוד כל מיני דברים בלתי מתוכננים שנופלים עלינו כרעם ביום בהיר. אחד הדברים הפחות נעימים שאנחנו נתקלים בהם הוא מריבה עם בן הזוג. מריבות הן דבר שאף פעם לא נעים לדבר עליו, קשה לגשת אליהן באופן רציונלי והן משפיעות לרעה על מצב הרוח. אז איך יוצאים מהפלונטר הזה בשלום? איך חוזרים לזרועות אהובינו אחרי ויכוח לא נעים?

כמומחים להיכרויות אנחנו יודעים עד כמה זוגיות דורשת השקעה ותשומת לב. לשם כך הכנו עבורכם מדריך קצר וקולע שיעזור לכם לעבור את המכשולים ו"לחזור הביתה בשלום". אנחנו מקווים שלא תזדקקו לו, אבל הניסיון מלמד שכדאי לשמור לעת צרה.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

1. אל תביכו: כשאנחנו חיים ביחד, אנחנו נוטים לחלוק האחד עם השני גם פרטים שהם פחות נוצצים, אבל כולנו יודעים שכל מערכת זוגית מבוססת על חברות טובה, וחברים חולקים גם דברים פחות נעימים מתוך ציפייה לאוזן קשבת ולכתף תומכת. אל תעשו שימוש בעובדות הללו בעת ריב. ראשית, זה יעמיד את בן הזוג שלכם במצב שהוא חש נבגד. בני זוג משתפים אחד את השני בפרטים שונים מתוך קרבה. שנית, זה יעמיד אותו במצב של התקפה, מה שיכול לגרום למגננה או הסתגרות. שלישית, זה עלול ליצור משבר אמון, והסתרה בעתיד. הטיפ שלנו : תהיו עניינים.

זוג-בטיפול-זוגי

2.קחו אחריות: זה לא משנה בכלל אם אתם אחראים על זריקת הזבל והבן זוג שכח, או שמא אתם אלו שבצעתם את הדבר שבגללו נגרם הריב. קחו אתם את המושכות כאנשים בוגרים ותחליטו שהריב נגמר עכשיו. אין סיבה להמשיך להוציא אגרסיות, זה רק יגרום לכם לריחוק ולכעס. אתם צריכים זמן להתבודד? רוצים להעלות את המחשבות שלכם על הכתב? המריבה הזו גרמה לכם להרהר בעוד כמה אספקטים? ספרו לבן הזוג שאתם רוצים קצת זמן איכות עם עצמכם. אנחנו בטוחים שהוא יסכים. כף תגיעו לשיחה הסופית מאוזנים יותר ורגועים יותר.

3. מחוות ומתנות: אין להשיב את המילים שנזרקו לחלל האוויר, אולם אפשר לרכך את הדרך שמובילה לפיוס בעזרת מחוות קטנות. אתם יודעים שהוא מת על פיצה? הפשילו שרוולים ותכינו (או שתרימו טלפון לאחת הפיצריות הקרובות). היא אוהבת שירה? מצא קטע שירה שמדובר בו על ריב ופיוס. אל תצפו שבן הזוג יפול לזרועותיכם שלכם כמפויס בשל, אבל אמצו פרקטיקות כאלה או אחרות, שיכולות להקל על התהליך.

4. התחברו למקורות: למריבה הזו יש סיבה, שלא תעלם מעצמה. הי תישאר שם  בין אם נרצה או לא. חשוב שתבחנו את סלע המחלוקת כשאתם רגועים ושלווים ולא כשהדם עולה לראש. רוצים להיות סופר מתחשבים? קחו נייר או לפטופ, כתבו מהו מקור הריב, מה הניע אתכם לפתוח את הנושא דווקא בשעה הזו, מה הביא את הצד השני להתנהג ככה. נהלו את השיחה באופן בוגר ומכיל וכזה שבעיקר יוביל לדו שיח ולפתרון. אין מנוס – ישנם דברים שעלינו לפתור, ויפה שעה אחת קודם.

החיים בזוג מזמנים מכשולים, שאותם כאמור, צריך לעבור לאט ובזהירות. זכרו שגם בזמני משבר ומריבה, אפשר לנהוג באופן שמכבד את כל הצדדים.

בשורה התחתונה, הדבר הכי חשוב הוא לצאת לדרך של פיוס כאשר שני בני הזוג רגועים ומול עיניהם ניצבת מטרה אחת: הזוגיות! כי אתם כבר לא בשלב החיפוש באתר הכרויות בו קל לוותר על הכל ולעבור לבא בתור, אלא בדבר האמיתי, אחרי שכבר בניתם זוגיות בעלת ערך ומשמעות. בחיים קשה לבנות, קל להרוס!

פיוס נעים והמון אהבה!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן