ספיישל קורונה

על אחיינים, קורונה וזמן פנוי

אז רצה הגורל והוגרלתם מבין המשפחה לשמור על האחיינים שלכם, או שאפילו התנדבתם. כן יש כאלו שעוד מתנדבים לשמרטף – אנחנו יודעים בדיוק מי אתם והטלפון שלכם שמור לנו בטלפון!. אז איך זה מהסתדר עם עולם ה"הכרויות"? בין אם אתם הכרתם דרך "אתר הכרויות" או חברים, בחרנו לספר לכם איך זה צריך ללכת:

אתם גם יודעים שצריך לשמור על כמה שיותר מרחק (נכון שנורא בא לכם לחבק אותם כל היום, אבל זה בדיוק הזמן לגלות אחריות ולהוות להם דמות בוגרת ואחראית, כי זמן "קורונה" הוא לא בדיוק מצב רגיל) . אם הפרטנר שלכם אתכם, זה בדיוק הזמן להשוויץ ביכולת ההורית ובאחריות שלכם לקראת העתיד לבוא (או להכשל, סתם נו).

אז בואו נתחיל:

ריצה מסביב לבלוק : בין אם האחיין החמוד שלכם נמצא בחוג טניס שגורם לניפוח החזה מגאווה בכל יום ובין אם לא – לקחת את הקטנים לריצה קלילה מסביב לבלוק הוא דבר שגם יגרום לפריקת אגרסיות, ילמד אותם על תחרותיות, יכניס בהם קצת רוח ספורטיבית ובעיקר – ייתן לכם צהריים שקטים, (מה שבטוח יתרום ל"זוגיות", אם יש לכם אחת).

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

סידור ארון הצעצועים שלהם: עם יד על הלב, כמה ממכם לוקים באגרנות? יפה, אתם בחברה טובה. זה הזמן לשנס מותניים, לקחת את האחיינית שלכם היישר לחדר המשחקים ולהסביר לה על תעדוף, סדר וניקיון. ותזכרו : אם אתם נשאלים לגבי יישום החוקים בחיים שלכם, אתם יכולים לשקר בקטנה (עד סוף ה"קורונה" הכל יעבור!)

דב-צעצוע-קוביות-משחק

בואו נשחק בלהיות מבוגרים: האחיינית שלכם חופרת לכם שהיא רוצה לגדול כבר? האחיין שלכם בוכה שהוא הכי קטן בגן? יופי, תעשו להם היכרות עם עולם המבוגרים!
קחו אותם אל המטבח וספרו להם מה אנשים מבוגרים באמת עושים – אוכל, ניקיון, כביסה וחשבונות. ספרו להם מה כללי הברזל לכל פעולה, איזה פעולות כיף לעשות בצוותא (ואז אולי הם יספרו לכם על החברה החדשה מהגן ותרוויחו פיסת מידע עסיסית). בין אם אתם מבצעים את המהלך הזה לבד או עם בן הזוג שלכם – צפוי לכם זמן משעשע וכיפי, הרבה חיוכים ותובנות וגם חידודי לשון.

השלמת פערים בלימוד: הגור בדיוק עלה לכיתה א? הנסיכה שלכם בגן חובה? לא משנה מהו הגיל – זה בדיוק הזמן לחדד מיומנויות למידה. קחו ספר שהם אוהבים (אנחנו רכים) או שתבינו מהם מהן המטלות שהם היו אמורים לעשות, בידקו אותם ביחד וצרו מטלות נוספות באותה הרוח. כך תזכו גם לאהדת ההורים וגם לתחושה שבאמת תרמתם משהו לחינוך שלהם!

בהצלחה ושימרו על עצמכם – רק בריאות, כולנו נעבור את זה !

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן