ספיישל יום שישי ה-13

סיפורי אימה בעולם ההיכרויות

מה אנחנו רוצים בסך הכל, למצוא אהבה? כיום אפליקציות הכרויות מבטיחות להכיר לך אנשים חדשים, אך לא בהכרח זוגיות. חשוב לציין שבזמן החיפושים אחר זוגיות, צריך להיזהר מהונאות ברשת. אנשים המעמידים פנים שהם אנשים אחרים (מתחזים) ואנשים בעלי צווי הרחקה והיסטוריית הטרדה. בקיצור, פחד אלוהים.

לכבוד יום שישי ה-13, החלטנו לרכז בשבילכם שלושה סיפורים על דייטים ופגישות שמקורן באפליקציות ובאתרי הכרויות בישראל, שלא הניבו את התוצאות הרצויות.

 

1- שָני, הרצליה.

יום אחד פנה אליי בחור בשם אייל באחד מאתרי ההכרויות. הוא טען שהוא עורך דין, יתום מאב ומאם, שאין לו אחים וסיפר כי הוא מחפש אישה שתשלים אותו. באמת סיפור שובה לב.

החלטנו להיפגש לקראת סופה"ש ואני חזרתי לשגרה שלי, נטולת דאגה. טעיתי. הבחור לא הפסיק לשלוח לי הודעות בוואטסאפ: "כמה אני רוצה לפגוש אותך כבר" ו"את כל כך מעניינת אותי", דבר שגרם לי להרים גבה, אבל אמרתי לעצמי שכנראה הוא סתם להוט. מה שלא ידעתי, זה שההתנהגות המוזרה שלו תוביל לתרחיש אימה.

לקראת סוף השבוע כמות ההודעות התגברה וכמוה גם שיחות הטלפון, עד שבבוקר יום היציאה, החלטתי להקשיב לתחושת הבטן שלי ולבטל את הדייט. כתבתי לו הודעה בוואטסאפ ואמרתי שאני מרגישה לא טוב. הוא הביע אכזבה, כולל עשר הודעות ושתי שיחות טלפון.

לאחר פרק זמן של כחודשיים-שלושה, הוא שלח לי הודעה שדורשת בשלומי ובעיקר מבררת אם אני עדיין פנויה. לקח לו בדיוק חצי שעה להתחיל סאגה שכללה טלפונים, הודעות, קללות וניסיונות לתפוס אותי בכל מדיה אפשרית. החלטתי שאני הולכת למשטרה – שם הסתבר ש"אייל" אינו עורך דין וששמו בכלל לא "אייל" ושיש לו היסטוריה רצינית שמתועדת במחלקת הסייבר של משטרת ישראל.

לפעמים הוא עדיין בא לי בסיוטים.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

2- יונתן, ת"א.

"כשהייתי בצבא, לפני בערך 6 שנים, הכרתי בחורה דרך אתר היכרויות. הכל היה נראה טוב ויפה.

קבענו להיפגש ליד חוף הים (בסביבת בתי המלון), במקום יחסית שקט ולא הומה אדם. הגעתי למקום בדיוק בזמן שקבענו, מצפה לראותה, ופתאום אני רואה אותה יחד עם גבר בעל חזות מאיימת. שניהם מתקרבים אלי תוך כדי איומים. בדיעבד הבנתי שזה היה ניסיון שוד.

למזלי, באותה תקופה הייתי סוהר בשב"ס והיה עלי גז פלפל ואלה מתקפלת. לא חשבתי פעמיים ושלפתי את האלה עם גז הפלפל – הם כמובן נרתעו וברחו. אפשר לומר שאלוהים אוהב אותי. כי במזל יצאתי מזה.

מאז המקרה הזה אני משתדל לקבוע רק פגישות במקומות מרכזיים עם יותר אנשים. לא רוצה לדעת כמה נפלו קורבן למערכת השוד המתוחכמת הזו עם אותה הבחורה והחבר שלה."

 

3- בן, נתניה.

הכרנו באתר הכרויות. לא דיברנו הרבה בתחילה. באותו היום הייתי בחופש ודברים זרמו.
קבענו להיפגש באותו היום בבר ולשתות משהו. אחרי כמה זמן, יצאנו לעוד כמה דייטים. בהתחלה היא נראתה נורמלית לחלוטין, אבל לאט לאט, שמתי לב שיש לה יכולת לשנות את המציאות בהתאם לאינטרסים שלה ולרצונה האישי. משהו הרגיש לי מאוד מוזר. אני חושב שהיא פשוט רצתה לרצות אותי כי היא הייתה מספרת את מה שנשמע הכי טוב ולא את האמת. בהרבה מקרים, היא הייתה מרימה את קולה בציבור וצועקת עלי. הקטע הכי מביך היה שהיא הייתה צועקת מבלי לסנן את מה שהיא אומרת ושיתפה את כולם בדברים אישיים שדיברנו עליהם. זה היה מביך ממש.

אחרי תקופה הגיע השיא: היא שיקרה לי מול הפנים ופשוט התחילה לצרוח עלי. החלטתי שאני מפסיק את הקשר. מאותו רגע, היא פשוט תקפה אותי בכל מדיה חברתית, הפיצה עלי הודעות נאצה ושלחה הודעות מפחידות. אני עדיין בטראומה".

 

ויש גם גירסה עם סוף טוב – It'Serious

אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מי האדם שמולנו באמת. על מנת לא לחשוף את עצמנו לסיכון פיזי, פסיכולוגי וריגשי, עדיף לנו לעשות מחקר קצת יותר מעמיק וללמוד כמה שיותר על כל פרטנר פוטנציאלי, גם אם זה מצריך בדיקה או אימות נוסף; שווה להשקיע עוד קצת כדי להמנע מתרחישי אימה שכאלו.

היכרות מוקדמת ומעמיקה עם אדם אשר איתו נרצה לצאת לדייט או לפגוש, תוריד את הסיכוי לדייט ראשון לא מוצלח שיוביל למפח נפש ותחסוך לנו זמן וכסף.

איך אפשר להכיר יותר טוב? פיתחנו אלגוריתם מיוחד שעוזר לכם להכיר לפני ה"דייט", מציג רק אנשים מתאימים, מרחיק את החשבונות המזויפים, וחוסך לכם זמן.

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן