נושאים לשיחה בדייט ראשון – מדריך

אז ביליתם שעות בחיפוש אחרי האחד או האחת, ופתאום מצאתם אדם שנראה לכם מגניב ובעל פוטנציאל לקשר זוגי. דיברתם, השיחות זרמו והגיע הרגע אליו כל כך ציפיתם – קבעתם להיפגש!

הדייט הראשון לו כל כך חיכיתם הגיע ופתאום אתם מבינים – אין לכם על מה לדבר! לידיעתכם, שאתם לא לבד! לעיתים קרובות מתרגשים מהדייט הראשון עד כדי כך שהמילים נעלמות ונושאי שיחה פורחים מהראש.

לפניכם מספר רעיונות לשיחה שיעזרו לכם לשבור את הקרח, לדלג מעל המכשול הצפוי ולהעביר את הדייט הראשון בכיף:

1. תחביבים – אוהבים לאכול או לבשל? אוהבים לראות סרטים או סתם לבלות בכיף בנטפליקס (טוב נו, נטפליקס זה לא סתם) דברו על זה, שתפו את האדם שמולכם בתשוקות שלכם, בדברים שממלאים את עולמכם על מנת שהוא או היא יוכלו להבין מי הוא האדם אשר עומד מולם.

2. עבודה המטרה של דייט הראשון היא התרשמות מהצד השני. אתם בהחלט יכולים לשתף את החלום הקרייריסטי שלכם – במה אתם עובדים? האם אתם אוהבים את העבודה שלכם? לאן תרצו להגיע? האם אתם עושים משהו כדי להגיע לשם? האם אתם באמצע תואר או הכשרה מקצועית הקשורים לתפקיד החלומות? כל אלה הם נושאים רלוונטיים לחלוטין!

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

3. המשפחה – המשפחה מעידה הרבה על היחס שלכם לזוגיות העתידית שלכם. מכירים את המשפט – איך שהוא מתייחס לאימא שלו, כך הוא יתייחס אלייך? במידה והמשפחה מאוד חשובה לך ואתם כן מחפשים קשר רציני, שתפו את זה עם הצד השני, יש חשיבות מאוד גדולה לדעת את כוונות הצדדים. יש לכם אח תאום? אמא שלכם יודעת לבשל מפרום מדהים ואתם מתים עליה? שתפו את הצד השני, הרבה מאיתנו יכולים להתחבר לתחושת המשפחה (שלא לדבר על כמה אנחנו מתגעגעים לסבים והסבתות בזמן הקורונה). כמומחים להיכרויות נוכחנו שוב ושוב  עד כמה שיתוף הקשר המשפחתי תורם להיכרות, ובהמשך לזוגיות.

4. חלומות ותוכניות – שתפו את הצד השני בשאיפות שלכם לעתיד, לא רק מבחינת קריירה. אם אתם רוצים לשנות את התזונה, או להתחיל דיאטה, או לנסוע לחו"ל, או להצטרף למקהלה… שתפו את הצד השני ותגלו שההיכרות הולכת ומעמיקה, הלב שממול נפתח, ובאותה נשימה גם שלכם.

אהבה-זוגיות-בית-קפה

5. על הצד השני – אם כמה שזה נשמע מפתיע, יש עוד מישהו מולכם (Surprise!) תשאלו את הצד השני על העולם שלו, על הדברים שאתם רוצים לדעת, על מה שחשוב לכם למשל, אם הצד השני שונה ממכם אין זה אומר שסוף העולם הגיע – פשוט תשאלו אותם על מה הם מוכנים להתפשר ועל מה הם לא מוכנים להתפשר. זוגיות היא עבודה של שני הצדדים והסיכוי שתמצאו מישהו שמאמין ב-100 אחוזים בדרך שלכם ורואה דברים בדיוק באותה צורה כמו שלכם היא אפסית, עם זאת מאוד חשוב שיהיה לכם מכלול ערכים משותף. מטרת הדייט הראשון היא בדיוק היכרות עם הערכים האלה. שאלו את השאלות הבוערות והחשובות עבורכם. תשתדלו להקשיב ולהכיל כמיטב יכולתכם.

אל תשכחו שדייט ראשון, עם כל ההתרגשות והלחץ, הוא גם חוויתי. ואם הוא יוביל בסופו של דבר לזוגיות הנכספת, תזכרו אותו כל החיים. לכן, מומלץ לבחור מקום שקט ומהנה. אם אגם וברבורים עושה לכם את זה, לכו על זה. אם בית קפה ושולחנות על מדרכה סואנת עושה לכם את הדייט, שיהיה.  העיקר שתוכלו לדבר, להקשיב וליהנות מהחוויה. 

עולם ההיכרויות על גווניו, כולל אתרי הכרויות הוא עולם שצריך לפסוע בו בביטחון. אנחנו מאחלים לכם הצלחה בדייט הראשון ושיהיה לגמרי לא אחרון!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן