מה תמונת הפרופיל אומרת עליך?

על תמונות באתרי הכרויות

 

המדריך לניתוח תמונות פרופיל באפליקציות ואתרי הכרויות 

משתמשים באתרי הכרויות ואפליקציות על מנת למצוא זוגיות? תופעת ה"תמונות" אינה זרה לכם/ן. פעמים רבות, הרושם שקיבלנו על מישהו לפי "תמונת" הפרופיל שלו או שלה, לא זהה לאדם שזכינו לפגוש בדייט הראשון (אם התקיים). לעיתים קרובות, דבר זה גורם לאנשים לאכזבה ותחושת תסכול מתהליך חיפוש הזוגיות והפרטנר שנמצא מולו. הדייט הסתיים עוד לפני שהתחיל. 

 

מה במדריך

  1. מה תמונות פרופיל באתר הכרויות אומרות
  2. איך לנתח תמונות ב-אתרי הכרויות
  3. למה צריך לשים לב כשבוחנים תמונות ב"אתר הכרויות"

על מנת לנסות לצמצם את המקרים ה"פחות כיפיים" האלו, הכנו עבורכם מדריך קליל לבחינת "תמונות" הפרופיל ב"אתרי הכרויות" ובאפליקציות. המדריך מציע כלים לניתוח תמונות של הדייט הפוטנציאלי שלכם ועשוי לסייע לקבל את הרושם הנכון לגביו. מוכנים? הכון, החל, "תמונה"!

אך תחילה, נסביר למה בכלל אנחנו מוצאים את עצמנו פעמים רבות מגיעים למצב שבו מי שאנחנו פוגשים בדייט הוא לא מי שהצטייר אצלנו בראש לפני כן.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

למה זה קורה?

הרבה יותר קל לנו לזהות מי עומד מולנו כשאנו מנהלים איתו אינטראקציה פנים אל פנים מאשר דרך שיחת טלפון וכמה תמונות שמוצאות חן בעינינו. מחקרים מגלים כי התפיסה הכללית שלנו על אדם נקבעת על סמך שבעה מרכיבים עיקריים: מראה חיצוני, הבעות פנים, שפת גוף, ריח גוף, צורת לבוש, התבטאות ומבטא.

בזמן שאנחנו יכולים לבחון בצורה כלשהי נתונים כמו מראה חיצוני, צורת לבוש, התבטאות ומבטא דרך שיחת טלפון והצצה על "תמונות" שנבחרו בקפידה, אנחנו לא יכולים לבחון הבעות פנים, שפת וריח גוף.

יתרה מכך, האופן שבו אדם מתאר את עצמו במספר שורות במסגרת "אתר היכרויות" וכן התיאור שלו את עצמו באוזנינו במהלכה של שיחת טלפון, עשוי להיות תיאור אשר חוטא למציאות ולא באמת משקף לנו מי עומד מולנו. הסיבה לכך לא תמיד נעוצה במניפולטיביות או ניסיון של אותו אדם להונות אותנו. ישנה תיאוריה פסיכולוגית בשם אפקט דאנינג קרוגר, אשר חושפת בפנינו כי רבים מאיתנו מפתחים תפיסה עצמית מסולפת. בפשטות, הדבר מתאפיין בהיעדרה של הבנה מוצקה של מי אנחנו ומה היכולות שלנו הלכה למעשה. במצב כזה, לא מן הנמנע שתפיסה עצמית שגויה שלנו תוביל בהכרח גם לכך שנתאר את עצמנו באופן שאינו מדויק, כלפי אנשים אחרים.

 

ניתוח המשתמש דרך תמונות הפרופיל שלו (או לא אומר)

ישנה סברה שאומרת שמה שאתה עושה, מעיד עליך הרבה יותר ממה שאתה אומר על עצמך. בתחום המדעים, הסקת מסקנות באופן שכזה נקראת תצפית. נבהיר כי האופן שבו אנו מתארים את עצמנו הוא לרוב שיקוף של הערכים שלנו, ואילו המעשים שלנו, מהווים לרוב את המידות שיש לנו.

 

למה לשים לב:

כשבוחנים פרופיל של משתמש/ת מומלץ לערוך תצפית על התמונות שהם בחרו. רוב האנשים בוחנים רק האם האדם שבתמונה נראה אטרקטיבי בעיניהם או לא. למה לשים לב במהלך צפיה בתמונות פרופיל של משתמש/ת:

  1. חיוך- האם יש תמונות עם חיוך? יש לכך חשיבות לגבי האופן שבו משתמש או משתמשת רוצים להיתפס: רציני, שקולה, מעדיף לשמור על מרחב אישי מסויים או לא בנוח להיפתח במהרה וצריך קצת יותר זמן. היינו ממליצים להעלות את השאלות האלו במהלך השיחה.
  2. האם המשתמש/ת מעלה תמונות בחברת אנשים נוספים/ חברים/ קרובי משפחה? רצוי לשים לב אם המשתמש העלה לפרופיל "תמונות" שבהן מצולם באירועים משפחתיים או בחברת משפחתו, דבר שעשוי להעיד על הקשר ההדוק והחיבור שהוא חש כלפי בני משפחה. תמונות בחברת חברים מסיום קורס קצינים או מטיולים משותפים למשל, יעידו על טיפוס חברתי שאוהב להעביר מרבית מזמנו במחיצת אנשים. לעומת זאת, פרופיל שבו בכל התמונות הוא או היא מצולמים בגפם, יכול להעיד על אדם יותר מופנם.
  3. מה הוא לובש בתמונות? האם המשתמש לובש בגדי מותגים בכל התמונות או שמעדיף לעטות על עצמו טי-שרט, דגמ"ח וסנדלים תנ"כיות? מהלבוש אנחנו יכולים להסיק הרבה על האדם שעומד מולנ. לבוש "מתוקתק" יכול להעיד על אדם שאוהב להתפנק, נהנה מחפצי נוי וחשוב לו שסביבת המגורים שלו תהיה אטרקטיבית. מצד שני, אדם שלובש בגדים יותר פשוטים ונינוחים יכול להיתפס כמישהו שמעריך כנות, ומדבר באופן ישיר. כמו כן ייתכן שהדברים שמעסיקים אותו יהיו יותר תחומים מופשטים כמו פילוסופיה ורוחניות.
  4. האם תמונות הפרופיל צולמו במקומות אורבניים/ חיק הטבע/ בסביבת בעלי חיים? הסביבה שבה מצולם המשתמש יכולה לגלות לנו הרבה על הזיקה שלו למקומות שבהם הוא מבלה. רקע אורבני יכול להיתפס כאדם שגר במרכז העיר ושאולי פחות מתחבר לטבע. הוא או היא אולי יעדיפו לבלות סופ"ש רומנטי ברומא או עיר גדולה אחרת. מצד שני, רקע של מקומות בחיק הטבע יעידו לרוב על מי שאוהב לטייל בטבע ואולי ירצה לבלות סופשבוע של קמפינג במדבר עם ניגונים בגיטרה לצד סיר פויקה טעים.
  5. האם בתמונות שלו יש הרבה אלמנטים שחוזרים על עצמם כמו שעון/ רכב/ צעיף של קבוצת כדורגל וכו'? אלמנטים כאלו יכולים לספר לנו על התחביבים ועל תחומי העניין של המשתמש. תמונות ממשחקי כדורגל או תמונות במוזיאון מספרות לנו סיפור שונה לחלוטין על תחומי העניין שיש לאותו משתמש. אלמנטים כמו שעון או מחשב נייד יכולים לספר על מישהו מחושב שאוהב להיות רוב הזמן מחובר למה שקורה מסביבו. אלמנטים כמו ספרים ברקע או חוברות קומיקס מספרות לנו על אדם בעל דמיון שאוהב לשמוע סיפורים.

"תמונה אחת שווה אלף מילים"

לסיכום

חשוב לנתח את כל מה שעומד לרשותנו בשעה שאנחנו מנסים להתחקות אחר המיועד/ת שלנו בשלב ההצצה בתמונות הפרופיל שלו/ה. אפשר ללמוד מתמונות משתמשים הרבה דברים פרט לאיך הם נראים. דבר זה יכול לעזור מאוד בשלב של גיבוש הרושם הראשוני שנוצר אצלנו לפני הדייט.

מקווים שהצלחנו לעזור ונשמח לשמוע אם השתמשתם בעצותינו ואיך הן סייעו לכם! בהצלחה!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן