מה אנשים בגיל השלישי לא יודעים על הכרויות

ריאיון עם ארז מלמד

כל האמת על פרק ב', עולם ההיכרויות, אתרי הכרויות וכל מה שבניהם

למצוא זוגיות ב-2020 זו לא משימה פשוטה. למרות שקיימים אתרי היכרויות, אפשר לעשות שיחות וידאו וישנן ואפליקציות שונות, עדיין קשה מאוד למצוא את החצי השני. בגילאי 50+, הדבר לא הופך ונהיה קל יותר, אלא להיפך: אנחנו לא נהיים צעירים יותר וזה לא תמיד משחק לטובתנו. כל אחד מגיע עם חוויות שונות ומטעני עבר מה שעלול להקשות את הדרך לאהבה.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות ואיך אפשר למצוא אהבה לאחר שאחת הסתיימה לה בגיל 50+? יצרנו קשר עם ארז מלמד, שדכן מודרני שמשלב שיטות מסורתיות עם העידן הדיגיטלי על מנת לעזור לפנויים ופנויות בגילאי 50+ ליצירת זוגיות חדשה, להתנהל נכון בעולם ההכרויות ולקבל טיפים ועצות.

מה אנשים לא יודעים על זוגיות בגיל השלישי? מהם המיתוסים שאתה שומע?

ראשית, אנשים מתגרשים הרבה פעמים מתוך בחירה. מדובר בהחלטה קשה בעיקר בגילאי 50+, אבל אם האדם מספיק נחוש בדעתו וחושב או חושבת שמגיע לו/לה משהו יותר טוב, התיקון הוא לנסות ולבנות זוגיות חדשה. זוגיות טובה זה מתכון לאושר, שמחה ובריאות ולכן חשוב לי לצייד אותם בכלים לעולם ההכרויות.

מיתוס #1 הוא שהרבה אנשים חושבים שהם ימצאו זוגיות חדשה מאוד מהר וכשזה לא קורה, הם מקבלים סטירות, נכווים ונפגעים. אנשים לא מבינים שהשוק הזה לא פשוט. אף אחד לא ממהר ואנשים מאוד מאוד בררניים אבל מצד שני הם חושבים שיגיע להם תמיד משהו יותר מתאים. אצל גברים למשל, יש שלב שבו הם לא ממהרים להתמסד שוב, אבל אחרי תקופה של אולי שנה או שנתיים, גם הם מחפשים משהו רציני.

בשלב הזה, הרבה אנשים מחליטים לוותר כי הם מתייאשים. חשוב לזכור ש"המעז מנצח": אסור להרים ידיים ואסור לאבד תקווה.

מיתוס #2 הוא לעניין קשר שכבר התחיל. אנשים שוכחים שקשר זה כמו פרח. בשביל שהוא יפרח, לא מספיק לשתול אותו ולהשקות. צריך כל הזמן לטפח, להשקות, להכניס לצל וגם לשים בשמש. צריך לפרגן לבן/בת הזוג, להתקשר ולהשקיע – זוגיות טובה היא לא דבר מובן מאליו.

אתן לכם טיפ שלמדתי ממגדל וורדים: אין דבר יותר יפה, נחמד ושמריח טוב כמו וורד מטופח. אין דבר יותר מכוער, כואב ודוקר כמו וורד מוזנח. קחו את זה למערכות יחסים ותראו כמה המשפט הזה נכון ומתאים.

ארז מלמד | זוגיות פרק ב | גילאי 50+

מה אתה חושב שאנשים צריכים לדעת על זוגיות בגיל השלישי? איך אפשר לחדש להם?

יש הרבה אנשים שבאים עם רשימת מכולת מאוד מאוד נוקשה. אנשים מחפשים מישהו ב"קנה המידה שלהם" ולא מוכנים להתפשר או לנסות. מי שמסתובב עם רשימות כאלה ולא מוכן לעגל פינות, נשאר עם הרשימה במכולת ובלי זוגיות.

אנשים צריכים לשאול את עצמם, כמה הזוגיות באמת חשובה להם? יכול להיות שהם ניסו והתייאשו והחליטו שדי, זה בסדר מבחינתם להיות לבד. אנשים אומרים שהם לא רוצים ואז הם מוותרים. הם חיים לבד וחבל. השנים עוברות וזה לא צריך להיות ככה.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

תמיד טוב שתהיה אוזן קשבת וכתף תומכת. אנשים לא צריכים לחיות בפנטזיה – לא תמצאו בדיוק את מה שאתם מחפשים. אין דבר כזה מושלם – זה רק הכרטיס של קופת חולים.

חיים רק פעם אחת וחלק גדול מחיים טובים ושלמים, זה זוגיות. בדידות זו מחלה שהורגת. אנחנו נמצאים פה לזמן שאול וכולנו רוצים למצות את הזמן שלנו ולהגיע לשיבה טובה ולהיות במצב רוח טוב. זוגיות טובה היא דבר מאוד חשוב.

בשביל האהבה - מייזם הזוגיות של ארז מלמד

איך מישהו כמוך משתלב בעולם כזה ובעצם עוזר לאנשים?

מכיוון שאני מודע לזה שכל אדם הוא מיוחד ולכל אדם יש רצונות ואופי שונה, החלטתי שאם השליחות שלי היא לעזור לאנשים לא להיות לבד, אני לא מתמקד רק בדרך אחת. יש כל מיני אפיקים שבהם אפשר למצוא זוגיות: אם דרך טיולים, שירה בציבור, אתרי הכרויות או ריקודי עם. מצד שני, יש אנשים שרוצים יחס אישי ושירות אחר ופה אני נכנס לתמונה.

למצוא זוגיות עולה כסף. דייטים זה זמן וכסף. אני מנסה לקצר תהליכים ולהביא לאנשים "דייטים מבושלים בצלחת". אני נפגש עם אנשים, מבין מה הם מחפשים וביחד אנחנו עוברים על המאגר שלי, שמבוסס על מאות תמונות של גברים ונשים שהיו באירועים שלי בשנים האחרונות. אני יודע באופן ישיר איזה תמונות להראות לכל אדם בהתאם למה שהוא מבקש למצוא.

אנחנו עושים רשימה לפי סדר העדיפויות של אותו אדם ומשם אני ממשיך בעבודה. אני פונה אל הצד השני ובודק אם יש היתכנות ליצירת קשר ראשוני. במבחן התוצאה, יש סיפורי הצלחה גדולים של אנשים שבמשך שנים חיפשו אהבה ולא הצליחו. אחרי שאני נכנס לתמונה, היא משתנה לטובה.

במשך השנים עשיתי מעל 45 מפגשים שונים ואירועים, כולל ספיד-דייטים כשבכל אירוע משתתפים בין 80-100 אנשים. אני משוחח באופן אישי עם כל משתתף לפני כל אירוע בשביל לבדוק שיש התאמה. חשוב לי מאוד שהאירועים יהיו מוצלחים ומאוזנים מבחינת יחס של גברים ונשים.


ארז מלמד הוא צעיר בן 68 ומנהל את מיזם הזוגיות שלו "בשביל האהבה". היה קצין בצה"ל, למד כלכלה ומינהל עסקים, וכיהן כמזכיר של מושב שיתופי בצפון. כיום גרוש +3 וסבא גאה ל-3 נכדים חמודים. לארז יש שליחות חשובה כבר למעלה מ-20 שנים: לעזור לפנויים ופנויות בגיל 50-70 למצוא אהבות חדשות. ארז עורך מפגשים ומסיבות להכרויות ומספק שירותי שדכנות המותאמים לעידן הדיגיטלי. אם ברצונכם ליצור קשר, בקרו את עמוד הפייסבוק שלו או שלחו לו אימייל: [email protected].

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן