למה אתרי הכרויות מאפשרים לתופעת המתחזים להימשך?

היום זו כבר לא בושה לחפש אהבה באתרי הכרויות. למעשה, 39% מזוגות אמריקאים (ראה טבלה), נפגשו כך ב-2017. אין ספק כי זו הדרך הנפוצה ביותר להכרויות בשנת 2020.

איך-זוגות-מכירים

עם זאת, ישנה תופעה קשה באתרי הכרויות שאף אחד לא מדבר עליה, חוץ מאלה המחפשים זוגיות ונתקלו בה. "מתחזים" והונאות.

מנתונים שפורסמו באתר של ה-FBI, נראה כי בשנת 2016, התקבלו בארה"ב בערך 15,000 תלונות של הונאות על רקע רומנטי. תלונות אלו עלו לאנשים כ- 230 מיליון דולר.

התופעה קיימת גם בישראל ובשנים האחרונות, היו כמה מקרים של נוכלים ישראלים שהונו נשים בישראל ובאירופה, באמצעות אותה שיטה: התחזו למישהו שהם לא, סיפרו סיפורים על מנת לבנות אמון וברגע של חולשה, ביקשו כספים שלא הוחזרו. התופעה, אם תהיתם, עובדת לשני הצדדים וכמה סיפורים שעשו כותרות הם הסיפור של שרון גל ואריק סיני.

עם זאת, לא צריך להגיע למעשי נוכלות בכדי לפגוע באנשים המחפשים זוגיות. מספיק שאחד מהצדדים לא יהיה אותנטי ויתחזה למישהו שהוא לא בשביל לפגוע באמון ולאכזב. מדובר במצג שווא. אז בואו נפרק את תופעת ה"מתחזים" :

 

למה זה קורה

קשה להתחקות אחר מקור הבעיה והשאלה מדוע אנשים מתחזים בכדי להערים על אחרים וזו אינה מטרת מאמר זה. שאלת השאלות הייתה ותישאר: מדוע אתרי הכרויות ממשיכים לתת יד בדבר ולא נלחמים בתופעה.

הסבר מתקבל על הדעת הוא שאתרי הכרויות ואפליקציות שונות, רוצים להראות כמויות של משתמשים על מנת להיתפס כאטרקטיבים למשתמש: "יש אצלינו היצע גדול, בואו והירשמו!" לכן הם מאפשרים ליצור כרטיס, עמוד או פרופיל עם מספר תמונות, בלי תמונות בכלל, שמות מוזרים ולא אמיתיים ואפילו כינויים.

דבר זה הוא קול הקורא ל"מתחזים" נשואים, נוכלים או סתם לא רציניים, להעלות תמונות של דמות "מזויפת" או אווטאר אם תרצו, מה שמקשה על אנשים הנמצאים באתר כדי למצוא זוגיות אמיתית להגיע אליה. הרבה משתמשים שמחפשים אהבה, נלכדים ברשת ומגיעים לפגישות שנגמרות במפח נפש ולפעמים בעוקץ.

לא מיותר לציין שבסקר שערכנו, משתמשים סיפרו כי לא רק שהתופעה חיה וקיימת, אלא שפניותיהן להנהלות אתרים שונים, לא נענות.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

למה לשים לב

בכתבה שלנו זהירות: אונליין דייטינג, נגענו בתופעה ובדברים שחשוב לשים לב אליהם על מנת להימנע ממתחזים ופושעי רשת אחרים. חלק מהדרכים מהדברים בהם נגענו הם:

  1. מחסור בתמונות – אם יש למשתמש רק תמונה אחת, זה חשוד. אם משתמשת מבקש לשלוח לכם תמונות נוספות במייל, ישר לעבור לוואטסאפ או העלה תמונות עם כיסוי פנים באופן סיסטמטי, גם זה מעלה סימני אזהרה.
  2. דוגמנים אונליין – אם אתם נתקלים במשתמש שנראה שיצא הרגע מקטלוג הלבשה תחתונה של קסטרו, לרוב מדובר בפרופיל מזויף שמטרתו למשוך קורבנות במהירות.
  3. תמונות חשודות – אפשר לסרוק בגוגל. תעלו אותה לחיפוש של Google Images.
  4. אין מידע – למה שבפלטפורמה של הכרויות, משתמש לא יכתוב על עצמו מידע רלוונטי? קצת
  5. הודעות ארוכות ומהירות – אם יש לכם תחושה שההודעות שאתם מקבלים מועתקות ומודבקות בתפוצת המונים, משהו לא תקין. אפשר לזהות אם פתאום מקבלים הודעה ארוכה או אחת אחרי השנייה מהר. כמה מהר אנשים כותבים? כשרואים שההודעה ארוכה מאוד וכללית, אפשר להסיק כי זו לא הפעם הראשונה שהיא נשלחה.

 

פשוט תגידו לא

פנויות ופנויים המחפשים זוגיות ומשתמשים באינטרנט כפלטפורמה לחיפוש, נמצאים לרוב ביותר מאתר אחד כלקוחות משלמים. חיפוש זוגיות ואהבה בשנת 2020 היא נושא רגיש המטריד רבים ואלו מוכנים לשלם על האפשרות למצוא אהבה.

הכרויות-ברשת-סימני-אזהרה

נראה שאתרי הכרויות רבים מתעלמים מזעקותיהם של משתמשים רבים, וממשיכים לאפשר התנהלות של פרופילים לא אותנטיים. משלמים על מנוי באתר היכרות ונתקלתם בהתנהגות כזו? בטלו את המנוי שלכם. מגיע לכם יותר!

כל שירות הכרויות שמכבד את עצמו, חייב לשים מחסומים ל"מתחזים", להקשות ולא לתת יד להתנהגות כזו ב-2020. מה אפשר לעשות?

  • וידוא טלפוני של כל משתמש. כל חשבון משויך למספר טלפון אחד.
  • צילום תמונת סלפי ללא אפשרות להעלות תמונות נוספות.
  • שימוש בשם פרטי מלא ולא כינויים.

פעולות אילו יקשו על "מתחזים" להירשם ובכך יהוו משוכה נוספת עבורם.

חשוב לזכור: כמות גדולה של משתמשים רשומים בכל שירות היא אינה ערובה לזוגיות. אין כל דרך לוודא שבן הזוג המיוחל נמצא שם. מה שחשוב זה איכות המשתמשים והאם השירות מונע מ"מתחזים" להרשם אצלו.

בהצלחה!

 

מחפשים להכיר בן או בת זוג בעידן הדיגיטל ולהימנע ממתחזים?

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן