לב שבור

5 דרכים לרפא שברון לב

זאת סצנה בין העצובות שאפשר לדמיין בכל מערכת יחסים טובה – הפרידה.
הצד השני עזב והשאיר את הלב שלכם מרוסק לחתיכות. נתקעים במיטה עם גלידה ובוכים לצד רשימת ההשמעה של שירי דיכאון (All by myself מישהו?).

אז איך ממשיכים הלאה ומרפאים את הלב שנשבר לחתיכות? האם לאתרי הכרויות יש מקום בשעת שברון לב? קבלו כמה עצות שיסדרו לכם את הראש והלב:

קחו את הזמן: אל תחזרו ישר לחיי השגרה, קחו פרק זמן סביר כדי להתאבל על הקשר הקודם. קחו פרק זמן שאתם חושבים שהוא סביר (שבוע על מערכת ליחסים של שנה לדוגמא) בו אתם באמת מקפידים להוציא את הרגשות השליליים החוצה, כדי שתוכלו באמת להמשיך הלאה. וכן, גלידה זה מאסט. אז שימו לכם נטפליקס, קחו כפית ורדו על בן אנד ג'ריס עד התחתית.

שימו לב שאתם לא חורגים מפרק הזמן שהקצבתם לעצמכם. הדבר האחרון שתצטרכו ברגע זה הוא לשקוע ברחמים עצמיים. אמנם הלב שבור אבל גם להתאוששות צריך להיות זמן מוגדר.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

שחררו את ה"מה אם": עזבו ספקולציות. שחררו מהלקאה עצמית ומאיפה הייתי אילו עשיתי. התהיות האלו לא יעזרו, אלא רק יחמירו את הלם האובדן. צאו מדפוסי מחשבה שליליים, השתדלו לא לחשוב על מה היה יכול להיות אחרת, מה אתם או הם עשו לא בסדר, שחררו האשמות וכעסים ופשוט תבינו שזה מה יש. ככל שמבינים יותר מהר את המצב הנתון, קל יותר להתגבר על הפרידה. שלב זה הוא בין הקשים ביותר, אך עם זאת מאוד חשוב לא להאשים את עצמכם.

תאהבו את עצמכם: הציפו את עצמכם באהבה עצמית. זה אמנם נשמע כמו קלישאה, אבל אם יש משהו שאתם צריכים לזכור (גם מחוץ לחיי הזוגיות), זה שאתם באים קודם. תלמדו משהו שתמיד רציתם ללמוד, תפנו זמן לעשות יותר מהדברים שאתם אוהבים לעשות ופשוט תעשו אותם. תתחילו דיאטה חדשה, תנסו אתגר חדש, תפתחו לעולם תוכן חדש (טיפ שלנ : לכו לכל מיני הרצאות או כנסים שקשורים לעולם התוכן שלכם) ובאמת – פשוט עשו את מה שעושה לכם טוב על הלב.

תבינו מה אתם רוצים: אומנם המערכת יחסים הזאת לא עבדה, אבל זה לא אומר שגם בפעם הבאה זה לא יעבוד. תפעלו יותר מהראש, פחות מהלב. אתם לא בוחרים במי להתאהב, ולכן חשוב למצוא מישהו שיהיה ריאלי לחיות איתו – לא להיכנס מראש למיטה רעועה. תחשבו על מה אתם מוכנים להתפשר ועל מה לא. שימו בצד את רעיון המראה החיצוני (אלא אם כן זה מאוד חשוב לכם) ותחשבו איזה תכונות תרצו שיהיו לבני הזוג העתידיים שלכם. תבחנו עוד בתחילת הקשר אם יש לבן הזוג אפשרות לענות על מה שאתם צריכים. מרגישים שהבנתם? נסו למצוא אהבה באתר ההכרויות שלנו!

הכירו אנשים חדשים: הרחיבו את מעגל החברים שלכם ואת האנשים שאתם מכירים, לא בהכרח רק על מנת למצוא מישהו לקשר רומנטי אלא גם כדי שתוכלו למצוא מישהו שיכול להזדהות עם מה שאתם מרגישים ולעזור לכם. אחד הדברים היותר חשובים בקשר זוגי הוא לנהל חיים ולא לתת לקשר להיות 100% מהשגרה שלכם.

ריפוי לב שבור הוא לא תהליך קל. למען האמת הוא גם לא תהליך קצר. לא קל לחזור ולשים את עצמכם בחוץ ולהיות מוכנים לאהבה פעם נוספת אחרי שהלב נשבר. עם זאת, בשנייה שתזכו באהבה ותצליחו לבנות קשר חזק ובריא זה יהיה שווה את זה.

לסיכום – חשוב שתבינו שרק אתם אחראים לאושר של עצמיכם, בין אם אתם במערכת יחסים או לא, אין זה אומר שלא תוכלו להיות מאושרים. נאחל לכולם מערכת יחסים חמה, בריאה ואוהבת וכמה שפחות לבבות שבורים!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן