לא עושה חשבון – ספיישל יום האישה

ראיון מיוחד עם ענת סתיו

למצוא אהבה | למצוא זוגיות | זוגיותאיך את מרגישה כמנהלת בכירה בעולם גברי? האם את מרגישה שדרכך להצלחה הייתה קשה יותר ומלאת ויתורים? מה תייעצי לנשים שרוצות להתפתח בעולם הניהולי?

זה הרגע להודות ששיח כזה הוא תמיד קשה לי ומרגיש מאולץ ולא טבעי. ללא ספק שכמנהלת בכירה בעולמות הטכנולוגיה הייתי רוצה שיהיו לי הרבה יותר קולגות שהן נשים ושככלל יהיה לי ולאחרות קל יותר לשנות את המאזן המגדרי. יחד עם זאת אני מעדיפה להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה ולהתפעל מכברת הדרך המדהימה שעשו מנהלות נשים בעולם ככלל ובארץ בפרט. שהרי עד לפני כמה שנים לא היינו מדמיינים אישה בהנהלה הבכירה של בנק מוביל במדינה, הרי בוודאי שלא היינו מדמיינים אותן מנהלות את הבנק והנה בשנים האחרונות כמעט את כל הבנקים המובילים מנהלות נשים!

הסוגיה שתמיד יותר מעניינת אותי לשוחח עליה היא ההבדלים בסגנון הניהולי של גברים ונשים. לאחר שנים של עבודה לצד לא מעט מנהלים גברים אני סבורה שההבדל החד ביותר הוא השימוש שנשים עושות בתחושות בטן או במינוח היותר אלגנטי באינטליגנציה הרגשית שלהן. אין זה אומר שנשים אינן נסמכות על ידע, נתונים או מקצוענות לשמה – נהפוך הוא! נשים נמצאות במירוץ מתמיד להשיג עוד ידע ומידע ולרכוש עוד השכלה כדי להימצא בנקודה שתקנה להן לגיטימציה לקידום ניהולי. בה בעת הן תמיד משלבות את תחושת הבטן בעת קבלת החלטות, בעת ניהול עובדים פרטני ובשעת התרועעות עם קולגות/ ספקים/ לקוחות. כדוגמא פעוטה, אני נוהגת לספר שכשאני נכנסת לפגישה ראשונה עם מנהל בכיר שאינני מכירה, אני תמיד מעיפה מבט מהיר על חדרו בניסיון ללמוד מהתמונות ומהחפצים משהו אישי עליו, שיקשור אותנו בתחומי עניין שאוכל לשלב בשיחה.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

עולם הניהול הבכיר הוא קשה לגברים ונשים כאחד. זהו עולם שבו יממה אינה מספיקה כדי לסגור את כל הקצוות הפתוחים. עולם שבו אנחנו מתעוררים באמצע הלילה כדי לרשום לעצמנו נושאים פתוחים לטיפול ביום המחרת. עולם שבו אנחנו נדרשים לקצב פעולה גבוה ולקבלת החלטות תמידית. ולצד כל אלה בדיוק כמו בספורט – זהו עולם שבו נחישות, התמדה, רצון ושאפתנות יכולים להעניק אינסוף חוויות מעניינות ואף מרגשות! בדיוק כמו בריצה למרחקים ארוכים, הדרך להצלחה היא ההבנה שהכול תלוי אך ורק בנו ולא במאמן/ מנכ"ל, חברי הקבוצה/ קולגות או במזג האוויר.

למצוא אהבה | למצוא זוגיות | זוגיות

ואיך כל זה מסתדר עם ניהול זוגיות והורות לילדים?

עם בן זוג מפרגן תומך ושותף שווה לכל וילדים שמגיל ינקות גדלו למציאות שבה אמא עובדת שעות רבות אבל מאוד מאוד אוהבת את העבודה שלה – הכל מסתדר וחתיכות הפאזל יוצרות מציאות טובה של סיפוק עצמי ושמחה.

ואין טוב מלסיים הגיגים של יום האישה בציטוט מעורר השראה של אישה שהציתה את דמיונם של ילדים ומבוגרים בכל העולם, ג'יי. קיי. רולינג: ""אנחנו לא זקוקות לקסם כדי לשנות את העולם, אנחנו נושאות את כל הכוח שאנחנו צריכות בתוכנו: את הכוח לדמיין שיכול להיות יותר טוב".

ועוד אחד כי הייתי חייבת לסיים בציטטה של ליידי גאגא שתמיד תעלה חיוך על פני: "יש נשים שבוחרות ללכת אחרי גבר, יש נשים שבוחרות ללכת אחרי החלומות שלהן. אם את תוהה באיזו דרך לבחור, תזכרי שהקריירה שלך לעולם לא תקום יום אחד בבוקר ותגיד לך שהיא לא אוהבת אותך יותר".


ענת סתיו היא מנהלת בכירה שאוהבת לחבר בין עסקים לטכנולוגיה, לאתגר את עצמה בספורט, לגלות את הפינות היפות בכדור הכחול שלנו ולהכיר כל הזמן אנשים חדשים. אפשר ליצור קשר עם ענת באימייל: [email protected]

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן