ילדים זה שמחה? תלוי את מי שואלים!

ביחס להיסטוריה האנושית מדובר בתופעה חדשה. ביחס להווה, היא כבר לא כל כך חדשה, ובמהלך 80 השנים האחרונות היא רק הולכת ומתרחבת. קוראים לזה אָלהוֹרוּת, שמשמעותה הימנעות מהבאת ילדים לעולם. האם מדובר במשוגעים, או באנשים הכי שפויים בעולם?

אַלהוֹרוּת – קשר זוגי לכל דבר ואולי אפילו משופר

בארה"ב רוֹוֵח המושג: Dink: Double income no kids – הכנסה כפולה בלי ילדים. מה רע? אפשר לטפח קריירה, להשקיע בהתפתחות אישית ולהנות מהחיים. אחת הסיבות שאנשים מביאים ילדים לעולם, רק אחת מהן, היא שיהיה מי שיטפל בהם לעת זיקנה. בהתחשב בעובדה שעלות גידול ילד עד גיל 18 (עד 18 בלבד) היא כמיליון שקל, האלהוריים חוסכים מספיק כסף בשביל לסגור את הפינה הזאת.

יפן עומדת בשנים האחרונות בפני משבר לאומי. ההישגיות המושרשת בתרבות היפנית דוחפת יותר ויותר אנשים לספק קבלות על הצלחה חברתית, כלומר קריירה. במשוואה הזאת, ילדים נולדים רק בתיאוריה. בתי ספר נסגרים כי אין מי שילמַד. ממשלת יפן הכריזה על מצב חירום וגיבשה תוכנית מיוחדת להצלת האומה מהכחדות.

המצב בישראל רחוק שנות אור מארץ השמש העולה. אבל גם בישראל יש זוגות שהחליטו שיותר טוב בלי ילדים, ויש לכך סיבות מגוונות.

הסיבות הנפוצות לבחירת זוגיות בלי ילדים

ילדים פשוט לא עושים להם את זה. הם לא רואים בזה הגשמה עצמית ולא מקור לאהבה. ואם כן, אהבת אחיינים ממלאת להם את הצרכים בדיוק במינון הנכון.

שימור החופש האישי

הם לא רוצים לקחת על עצמם את מגוון המקצועות והתפקידים שמוטלים על כל הורה: נהג בוס, גננת צמודה, מורה פרטי, בייביסיטר, מאבטח אישי, שוטר מקוף, תזונאי… מקצוע אחד מספיק להם והם מעדיפים להתרכז בו.

תוכנית חיסכון צוברת הון

כבר אמרנו מיליון שקל עד גיל 18. אבל שם זה לא נגמר. אחר כך צריך אוניברסיטה, מעונות, חתונה… בשקט התאדו עוד חצי מיליון! האל-הוריים ישנים יותר טוב בלילה. יש להם פוליסת ביטוח כלכלית.

יותר זמן פחות דאגות

בזמן שהורים מחליפים טיטולים, האלהוריים מבלים בספינת האהבה. במקום לטפס על קירות כשהבן עושה פזצט"אות בבוץ של רמת הגולן, או הבת מאחרת לשוב הביתה, האלהוריים עושים אהבה במושב האחורי של הרכב. כל אחד והדאגות שלו. חייבים להודות, ניהול הזמן של האלהוריים אפקטיבי במיוחד.

עולם אלים

וירוסים אלימים, מלחמות, האיום הגרעיני, תאונות, אסונות טבע, רעב, עוני… האל-הוריים מעדיפים לחסוך

את זה לילדים.

עולם בסיכון

תחזיות פסימיות מזהירות מפני הדלדלות משאבים וסכנות אקולוגיות המבשרים את קץ העולם. כרישי הון מכחישים ונלחמים למנוע יוזמות לצמצום ממדי האסון. יש אנשים שרואים באל-הורות את תרומתם הצנועה לפתרון הבעיה.

מחלות תורשתיות וסיבוכי הריון

מחלות תורשתיות וסיבוכים אפשריים ניתנים לגילוי לפני כניסה להריון. אנשים המודעים ללקות הגנטית שהם נושאים, ואינם מעוניינים לפנות לאימוץ, קרוב לוודאי ימנְעו מהבאת ילדים לעולם.

אל תקראו לי אבא, אל תקראו לי אמא

יש אנשים הרואים בתואר השייכות "אבא של" או "אמא של" סוג של פרידה מזהות עצמית אינדיבידואלית. אלהורות היא הברירה הטבעית עבורם.

הבלתי משוחדים

הבאת ילדים לעולם היא נורמה המפעילה לחץ אדיר על בני זוג, במיוחד על נשים. הממשלה נותנת קצבאות לעידוד ילודה. אלהורות עשויה להיות בחירתם של אלו הרוצים להגיד לעולם: עזבו אותנו באמא'שלכם!

לא לילדים – כן לזוגיות

ילדים אינם דמות הכל בחיים. האלהוריים אמנם מוותרים על ה"שמחה" המובטחת, אבל כמו כולם רוצים בזוגיות. אם קשיים במציאת קשר זוגי הם נחלת הכלל, הרי שעבור הבוחרים באל-הורות, הקשיים במציאת בני זוג גדולים שבעתיים, מפאת מספרם הקטן באוכלוסיה. אבל, אל דאגה. חברת הסטארט-אפ הישראלית זה רציני מסיימת בימים אלו פיתוח אפליקציה שתוביל אותם לזוגיות, כמו כל אחד אחר.

מגדילים את הסיכוי לזוגיות

האפליקציה מבוססת על מחקרים נרחבים במדעי ההתנהגות, אשר מצאו קשר ישיר בין מאפיינים אישיים לבין האופן בו אנשים בוחרים בני זוג. האפליקציה מנוהלת על ידי אלגוריתם חכם אשר מצליב את הנתונים האישיים שלך עם משתמשים אחרים, ומציג בפניך רק פרופילים בעלי סיכויים גדולים להתאמה.

מכירים באמת לפני שנפגשים

בנוסף להתאמה ממוקדת, It'Serious נותנת גם מענה לאחד החסמים הגדולים ביצירת קשר – עשיית הצעד הראשון. האפליקציה החכמה מסלקת את החשש מפני שתיקות ארוכות, אי נוחות, מתח ומבוכה.

ההיכרות מתבצעת בווידאו דייט דינמי עם אמצעים מגניבים ושאלות מנחות לשבירת הקרח. זה רציני מייצרת אווירה ידידותית, ומנווטת את המשתתפים לדיאלוג זורם ומקרב. התוצאה, מכירים כמו שצריך בשביל להחליט אם נפגשים בחיים האמיתיים או נפרדים כידידים.

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן