חתונה ממבט ראשון חוזרת –
האם מדובר בפריצת דרך לאהבה
או בפסטיבל המציצנות הבינלאומי

חתונה ממבט ראשון חוזרת לעונה רביעית והשאלה המתבקשת: מה גורם לאנשים נורמטיביים להיכנס למעבדת נישואים משוגעת, שנכשלה כבר שלוש פעמים, והאם קיימת אופציה טובה יותר למצוא את החצי השני? (רמז: חובה לקרוא עד הסוף)

זוגיות? ראו הוזהרתם!

חתונה ממבט ראשון חוזרת לעונה רביעית. אם אתם חובבי הסדרה ובמהלך הצפייה מזדהים עם הדמויות, חושבים מה הייתם עושים במקומם, מקנאים בהם, או ממש לא, או פשוט נהנים מעצם ההצצה לזירה הכי מוזרה שיכולה להיות, כדאי לכם להקשיב טוב טוב למסרים שהמשתתפים בחרו לשתף עם הצופים על ההתחלה ובמהלך התוכנית:

"זה הצ'אנס הכי גדול שלקחתי בחיים"
"אין לי מושג למה אני עושה את זה לעצמי"
"מרגיש הרבה חוסר שליטה"
"אחד הדברים הכי קשים שעשיתי בחיים שלי"…
"אני רוצה לברוח מהאוטו" (בזמן נסיעה, שלא יהיו טעויות)
וזה ממש רק על קצה המזלג!

אז מה בכל זאת גורם לאנשים נורמטיביים להיכנס למעבדת נישואים משוגעת, שנכשלה כבר שלוש פעמים ברציפות והולכת לעשות את זה שוב בפעם הרביעית? מה גורם לאלפי אנשים, כך לדברי ההפקה, לצבוא על הפתחים של ערוץ 12. להתחתן עם אדם זר ולגור איתו במשך 42 יום, לא פחות, כשכל העולם ואשתו מציצים להם ללב ולתחתונים? וכל זה בשביל מה? בשביל חתונה חינם? בשביל טיסה לירח דבש אתגרי? בשביל להפוך לכוכב מדיה?

איך מנצלים כמיהה לאהבה ומפיקים מזה את ההצגה הכי טובה בעיר

ההפקה של אהבה ממבט ראשון לא משאירה ספקות למתלבטים. לצורך העניין היא מעמידה פאנל של מומחים: דר' יעל דורון – פסיכולוגית ואנליטיקאית קבוצתית, דר' ליאת יקיר – מומחית בגנטיקה מולקולרית, ודני פרידלנדר -פסיכולוג קליני. על פניו, נראה מבטיח ומשכנע. אבל, מה לאנליטיקאית ולאהבה. אנשים שוכבים על ספת הפסיכיאטר ועושים אנליזה עשרים שנה כדי למצוא תשובות לשאלה מי אני מה אני. אבל כולנו רוצים אהבה כאן ועכשיו. לא? ומה גנטיקה מולקולרית עושה כאן? עם כל הכבוד, אהבה לא מסתובבת ב-DNA. ויש גם פסיכולוג קליני, חביב התקשורת, שעוזר להמון אנשים, אבל נכשל במבחן התוצאה כבר ממבט ראשון.

ואם לא די בכך, ההפקה עורכת סדרה של מבדקים פיזיולוגים, כולל בדיקת DNA. כן, שוב העניין הגנטי. מה לעזאזל זה קשור? אפשר לקבל את זה כרעיון לסדרת טלוויזיה בדיונית, כמו The One המשודרת בנטפליקס. בחתונה ממבט ראשון זה רק עוד אמצעי שכנוע שנשמע כמו נוסחה מדעית לדבר הבא באהבה.

ויש גם מבדק ריח גוף. בעבר העריכו את מספר הריחות שאדם יכול להבחין ביניהם ב-10,000, אך מחקר חדש מעריך שהמספר גדול בהרבה. אתם הבנתם את זה? התאמת הזוגות בחתונה ממבט ראשון מסתמכת גם על משיכה לריחות. אין מה לדבר, לריחות יש כוח משיכה, אבל מי יודע כמה ריחות עוד תגלו במהלך חייכם, כאלה שתאהבו,  כאלה שלא, וכאלה שתתאהבו בהם, ממש כמו עם בשמים ומאכלים. ואנחנו מדברים פה על התאהבות, לא? אז למה להגביל את הסיכויים?!

את ההתאמה ה"מדעית" מקנחת ההפקה בהרכבת קלסתרון של מושא האהבה. אם יש משהו מטעה בדרך למציאת החצי השני זה קיבעון על מודל פיזי. אם אתם משוטטים באפליקציות ואתרי הכרויות, מי כמוכם יודע עד כמה התמונה מתעתעת. תשאלו את מי שכבר מצא את אהבת חייו, ותשמעו שוב ושוב שפנטזיית המראה החיצוני שהיתה להם התחלפה בשילוב של מראה ואישיות שלא דמיינו לפני כן.

מוצאים את החצי השני על בסיס מחקרי זוגיות רלוונטיים

שיטת השידוך בחתונה ממבט ראשון דומה במהותה לשיטת השידוך בחברה החרדית. במילים אחרות, אין לכם שליטה על החיבור הרגשי מחויב המציאות בכל התאמה ומשיכה זוגית. השיטה בסדרה כמובן מרחיקת לכת, אבל לא שונה בהרבה מהשיטה הקיימת באפליקציות ואתרי היכרויות. בחתונה ממבט ראשון קודם נפגשים, אחר כך מכירים, וכך גם באפליקציות ובאתרים. אמנם לא מתחתנים מיד, אבל ההיכרות השטחית לפני דייט ראשון לא שונה בהרבה.

אז איפה בכל זאת מוצאים אהבה? איפה מכירים את החצי השני? איך יודעים לפני שנכנסים לזה אם יש שם אהבות משותפות, חום, חופש, פירגון… יו ניים איט, והכי חשוב – כימיה, פרפרים, קליק?

חברת הסטארט-אפ ישראלית זה-רציני השיקה זה מכבר אפליקציית היכרויות החדשנית, המאפשרת למשתמשים למצוא התאמה זוגית במיטבה, עוד לפני שיוצאים לדייט בחיים האמיתיים. נשמע טוב? האמת, זה הרבה יותר טוב ממה שזה נשמע!

זה-רציני מבוססת על מחקרי זוגיות, אשר מצאו קשר ישיר בין מאפיינים אישיים לבין האופן בו נשים וגברים בוחרים את החצי השני. מתוך העולה במחקרים נוסחו שאלות (על כך בהמשך) שמלוות את המשתמשים במהלך היכרות פרונטלית בווידאו. כל אחד מהצדדים נמצא באזור הנוחות והביטחון האישי שלו ויכול לראות, לשמוע לקלוט את שפת הגוף ולהרגיש את הווייב.

זה-רציני שוברת בשבילכם את הקרח

האפליקציה נותנת מענה לאחד החסמים הגדולים ביצירת קשר – עשיית הצעד הראשון. במהלך ההיכרות משגרת האפליקציה שאלות ששוברות את הקרח, מסלקות את החשש מפני שתיקות ארוכות, אי נוחות, מתח ומבוכה, ומייצרות דיאלוג זורם ומקרב. ככל שרוצים להתקדם ולהעמיק, יתווספו שאלות שיאפשרו להכיר כמו שצריך ולקבל החלטה, בלב שלם, אם נפגשים בחיים האמיתיים או נפרדים כידידים.

אפליקציית זה-רציני היא האמצעי היעיל ביותר עבור כל מי שמחפש קשר זוגי אמיתי, ורוצה לעשות את זה בפרטיות מלאה, עם מקסימום הגנה מפני מתחזים, בלי שברון לב, ותוך חיסכון בזמן, כסף ובלבולי מוח מיותרים.

 

התחברו עכשיו ויש לכם סיכוי מצוין למצוא את החצי השני עוד הים

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן