חרדה מדייטים – איך נתגבר על הפחד מהכרויות?

תופעת החרדה היא תופעה שכיחה. הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו בלחץ ממשימות מאוד פשוטות על הנייר, אך משום מה לבצע אותן בפועל זה קצת יותר מסובך, דוגמא טובה לחרדה מסיטואציה פשוטה היא דייט ראשון. הרי דייט כשלעצמו, הוא סך הכל מצב בו אנו פוגשים מישהו אחר לצורכי זוגיות, אז למה אנחנו כל כך נלחצים?

הסיבות לחרדה מדייטים

הקונספט של ללכת ולהכיר אדם זר (אותו לא פגשתם בעבר), הוא מפחיד. אך יש משהו יותר מבעית במעמד של פגישה לצורכי זוגיות: אתם במבחן והכל נמדד. הצד השני בוחן אותכם במטרה לראות אם אתם מתאימים לו. אומנם גם הצד השני נמצא באותו מצב, אך אין זה מקל על החרדה, דבר שיכול להוביל גם הוא לכישלון הדייט.

במיוחד בשביל זה, אספנו עבורכם כמה טיפים ודרכים להתגבר על החרדה אותה אתם מרגישים בדייט הראשון:

  • היפגשו במקום מוכר: אתם אומנם פוגשים אדם חדש שלא הכרתם לפני כן, אך אין זה אומר שגם הסביבה בה אתם נמצאים חייבת להיות כזו. הרבה פעמים סביבה מוכרת יכולה לעזור לנו להרגיש יותר בטוחים. אולי לא נוח לנו, אך לפחות נוכל להיות במקום שאנחנו מכירים אותו, מרגישים בו בטוחים וכמובן אוהבים. מקום מוכר יכול גם לעזור מאוד כאשר אתם מרגישים חרדה: סביבה מוכרת יכולה ליצור מחשבה של "אני בטריטוריה של עצמי" ולעזור בהעלאת הביטחון בסיטואציה המלחיצה מעט בה אתם נמצאים.
  • תזכרו שגם הצד השני נמצא בדיוק באותו מצב: צרת רבים חצי נחמה. כמו שהצד השני בוחן לראות אם אתם מתאימים לו, כך גם אתם בוחנים לראות האם הצד השני מתאים לכם. הרבה פעמים חשיבה כמו שנינו באותה סירה יכולה לעזור בהפחתת המתח. הרי אם שניכם באותו מצב למה לכם להיות לחוצים? תזכירו לעצמכם שיכול להיות והצד השני נמצא בלחץ בדיוק כמוכם!
חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png
  • אל תנסו להרשים: הרבה פעמים הלחץ ינסה לגרום לנו לרצות ולהרשים את הצד השני. אל תבואו עם רצון להרשים את הצד השני אלא רק לשקף את מי שאתם בצורה המדויקת ביותר. בסופו של יום, מי שיאהב אתכם יאהב יקבל אתכם כפי שאתם. ככל שנפנים את זה יותר מהר, הלחץ ירד ונוכל להנות מההיכרות של אדם אחר וכניסתו של אדם נוסף לחיינו.
  • הכינו את עצמכם לפני כן: הכנה מוקדמת יכולה לעזור בהפחתת המתח! תקראו קצת על איך לגרום לדייט להצליח, תחשבו על כמה נושאים שהייתם רוצים לדבר עליהם בדייט. אם אתם יודעים שאתם בלחץ בכל מה שקשור ל"הכרויות" ול"דייט ראשון", דברו לעצמכם, תרגיעו את הרוחות במטרה ולהפנים בצורה הטובה ביותר שגם אם הדייט לא הצליח אין זה סוף העולם. הרבה פעמים כאשר תרגלנו ודמיינו את הסיטואציה לפני כן בראש, המצב האמיתי ירתיע אותנו פחות כי התאמנו עליו והכנו את עצמינו אליו.

חשוב לזכור כי המצב שאתם נמצאים בו הוא מצב נפוץ. הרבה אנשים נאבקים עם חרדת מ"דייטים", חרדה חברתית ואפילו סתם חרדה בחיים האישיים. זה נורמלי ואין אתם היחידים אשר מתמודדים עם התופעה!

נסו להיות פתוחים וכנים עם הצד השני ואפילו שתפו אותם שאתם בלחץ במידה ואתם מרגישים בנוח.
היכרות מוקדמת עוזרת להפחתת המתח והלחץ מהדייט ולכן חשוב להקפיד על היכרות ראשונית ושיח מוקדם עם האדם איתו אתם יוצאים לדייט. איך מכירים מישהו לפני הדייט?

נאחל לכם הרבה הצלחה במציאת האחד שיעזור לכם להוריד את החומות ולהפחית את החרדה!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן