זוגות שעובדים ביחד – לילך וכריס – הרקדנים

הזוגיות שלנו היא כנראה מערכת היחסים הכי קרובה ומשמעותית שלנו. עם זאת, לפעמים יש זוגיות אחת נוספת: הזוגיות שלנו עם העסק המשותף. האם אפשר להיות שותפים לעסק ולהישאר בזוגיות מוצלחת? מהם האתגרים והאם יש טיפים שיכולים לעזור? יצאנו לברר את העניין!

קצת רקע: איך הכרתם ואיך הגעתם לעבוד ביחד?

לילך: טיילתי בדרום אמריקה ו"נתקעתי" בבואנוס-איירס למשך 6 וחצי שנים. למדתי שם טנגו ולמרות שאמרתי לאמא שלי שאני חוזרת לארץ אחרי חודשיים, נשארתי קצת יותר. שם הכרתי את כריס. הוא היה מורה מאוד מפורסם בבואנוס איירס לטנגו ארגנטינאי. לא לקחתי אצלו שיעורים אבל הכרתי אותו – הכרנו במועדון טנגו.

כריס הוא טיפוס מאוד ביישן ואני בדיוק להיפך. אז במקום לדבר, פשוט התחלנו לרקוד. היינו זוג קודם כל ורק לאחר מכן, התחלנו לעבוד ביחד. הוא עבד במקום אחר ואני רקדתי בהופעות באותו הזמן.

זוג שרוקד ביחד - אהבה ועסקים

מהם הסיכונים שיש בשילוב של זוגיות ועסקים?

צריך להיות עם אופי מאוד ספציפי בשביל שזה יצליח. צריך לדעת לוותר ולהביא סבלנות רבה. אנחנו ביחד 24/7. הילדים שלנו הם בחינוך ביתי, אז אנחנו איתם ומעבר לזה, עובדים ביחד ורוקדים. אם לא היינו עושים את זה ככה, זה לא היה עובד.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

יש משהו בטנגו הארגנטינאי שמאוד עוזר לזוגיות. יש מקום מאוד מדויק וברור לגבר ולאישה. הגבר לוקח את האישה למקומות שעושים אותה מאוד יפה. מנגד, היא לא מחליטה שום דבר בריקוד הזה. היא נלקחת למקומות, אבל בהחלט יכולה להחליט איך היא תגיע לשם.

אם בחיים הרגילים והיומימיים האישה אולי יותר דומיננטית בבית, אז בטנגו, הגבר הוא הרבה יותר דומיננטי ומוביל. זה מאוד מאזן בזוגיות.

אנחנו עובדים עם חולי פרקינסון כבר שנים בטיפול דרך ריקוד (טנגו-תרפיה). ברוב המקרים, הגבר הוא החולה וזה מאוד קשה, כי הוא צריך להוביל. האישה אמורה להקשיב לו ולהיות במקום מאוד מבין ומכיל – מה שקשה במצב רגיל ובפרט בפרקינסון. זה גורם להקשבה והבנה חזקה מאוד בין בני זוג.

למזלנו, העבודה שלנו מכריחה הרמוניה וחייבים להגיע אליה בשביל להצליח לרקוד ביחד. זה משפיע לנו גם על החיים.

איך מתבצעת חלוקת העבודה ביניכם?

החלוקה מאוד ברורה. אני מנהלת את העסק וכריס מלמד. כריס מגיע מארגנטינה, אז השפה עדיין קשה לו. במקביל, אני מאוד מאורגנת, אז התפקיד שלקחתי על עצמי הוא: לארגן את שעות הלימוד שלנו, לטפל בענייניו הסטודיו, המחירים, הניירת וכל המסביב. הוא מורה בחסד עליון, אז זה באמת מסתדר לנו טוב. אבל הכיף האמיתי זה ללמד ביחד.

האם יש ביניכם תחרות בעבודה?

המקצוע שלנו הוא כזה שאנחנו לא באותו התפקיד. אנחנו משלימים אחד את השנייה. בריקוד, אם כריס מצליח, גם אני מצליחה. לאישה יש את התפקיד שלה – בעצימת עיניים, בהקשבה מלאה לבן הזוג, בשביל שהוא יוכל לקחת אותי למקומות מדהימים. אם אני אחשוב רק על עצמי, זה לא יעבוד. אם אנחנו רוצים לרקוד ביחד, צריכה להיות הרמוניה. אני צריכה לשחרר ממה שבא לי לעשות וללכת כביכול עם מה שבא לו. גם הוא צריך לעשות את אותו הדבר. אין פה שום עניין של תחרות.

לפעמים יש תחרות בזה שהוא עושה יותר ספורט ממני ואני לא מצליחה להגיע לזה. אני מקנאה במשמעת שלו, אבל מסתכלת על זה בהערצה.

יש לך טיפים לזוגיות ועסקים שיעזרו לזוגות אחרים להפוך את העסק הזוגי למוצלח?

בהחלט. הדבר הראשון הוא שצריכים לעשות הוא לדבר על חלוקת תפקידים מאוד ברורה. כזו שמקובלת על שני הצדדים בלב שלם, לא משהו שמישהו החליט. ברגע שיש את החלוקה, הכל יותר פשוט.

צריך ממש לשבת על זה ולדבר. לא לתת לדברים "לקרות".

בנוסף, חשוב לפרגן ולהבין שההצלחה שלכם היא משותפת. אתם זוג, אבל אתם גם ביחד בעסק. אני אפרגן לו, הוא יפרגן לי ואנחנו נעלה ביחד. אם אני אחשוב על משהו שהוא עשה והצליח ואסתכל על זה בצורה אחרת, זה לא כ"כ יעבוד.

האם יש יתרונות לעבודה משותפת – מה העסק המשותף עשה לזוגיות שלכם?

בשבילנו זה יתרון ענקי. אנחנו בחינוך ביתי ושנינו בבית עם הילדים עד הערב שאנחנו מלמדים. זה מדהים שלילדים שלי יש אבא שכל הזמן איתם. זה לא מובן מאליו.

מעבר לזה, יש לי שותף שאני עושה איתו הכל: שותף לבית, לחינוך ולעסק. שנינו מרגישים שאנחנו לא לבד ואנחנו עושים את הכל ביחד מהבית ועד לעסק.

לילך וכריס הם רקדני טנגו מקצועיים והבעלים של Duarte Tango, סטודיו לריקוד המספק שיעורים פרטיים וקבוצתיים פנים אל פנים וגם דרך וידאו מודרך. עקבו אחריהם בפייסבוק ובאינסטגרם.

אפשר ליצור קשר עם לילך וכריס דרך אימייל: [email protected] או בטלפון:052-893-9600.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא Blind.png

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן