זוגות מעורבים – ביחד ולחוד

זה-רציני הכרויות


חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא שחמט.jpgזוגיות היא לא דבר קל. הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמינו מתקשים לשלב בין העולם שלנו לבין העולם של בני הזוג שלנו (שלא לדבר על הקושי להסתדר עם המשפחה שלהם). אך יש זוגות שלהם זה עוד יותר קשה – זוגות שהפער ביניהם כל כך גדול שהוא למעשה כמו שני עולמות נפרדים.

ראיינו שלושה זוגות שפתחו את ליבם ודיברו איתנו בצורה הכי כנה שיש על איך מתמודדים עם הקושי בלהיות שונים.

 

דעה פוליטית שונה:

"תמיד חשבתי שזה שאני אתחתן איתו יהיה בעל אותה פוליטית כמוני, אני לא כמו שאר האנשים – פוליטיקה בשבילי זה האוויר לנשימה שלי, זה המקצוע שלי, התחביב שלי והתפילה שלי בלילה, אני ימנית בדעותי והמחשבה שאצא עם מישהו שהוא מהצד השני של המפה הפוליטית תמיד חלחלה אותי.

 

ואז פגשתי אותו, וזה היה זה. ככה פשוט, ככה זה מסובך. הוא גם כמוני בהרבה מובנים – אוכל פוליטיקה לארוחת בוקר. ועוד בהתחלה הבהרנו – שזה בסדר לא להסכים כל עוד נתמוך אחד בשניה ואחת בשני. הוא מסביר לי את דעתו ואני בולעת רוק ומנסה להכיל בדיוק באותה צורה שהוא בולע רוק כשאני מסבירה לו למה אני צודקת והוא טועה.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

הגישור על השוני נעשה עוד מההתחלה – כל כך אהבתי אותו בהתחלה אבל הריבים שהיו לנו על פוליטיקה כן פגעו בשני הצדדים מאוד, שיתפתי אותו ואני עדיין משתפת אותו בחוויות שאני חווה מהזירה הפוליטית – והוא מכיל אותן, מקשיב ומייעץ למרות שהוא לא בדיוק באותו הצד, אבל זה לא עוזר בעדו. למדתי להיות אותו הדבר איתו, וזה בסדר- זה בסדר להיות שונה.

 

היו הרבה חששות כשהתחלנו לצאת – מאוד פחדתי שזה לא יכול לעבוד, אבל למדנו להכיל לשתף ולהסתכל על הדמיון במקום על השוני, על מה משמח אותנו במקום מה שמכעיס אותנו ועוד הרבה דברים בסגנון- זה גורם למערכת היחסים שלנו להיות הרבה יותר חזקה.

הטיפ שלנו: תבינו שזה בסדר להיות שונים. בשניה שתדעו להתמודד עם זה – תדברו על זה, ותלמדו להתפשר, כל השאר יבוא הרבה יותר בקלות.

 

אמונה דתית שונה

"אני דתיה הוא חילוני, אני חייבת להגיד מראש שבעלי מאוד מתחבר לעולם שלי – לא כי הוא מאמין בו אלא כי הוא אוהב ומכבד אותי. נכון, הוא משתמש בטלפון ובמחשב בשבת, מדליק ומכבה אורות אך הוא גם מאוד מתחשב בי – הוא עושה קידוש במיוחד בשבילי בשבת, שהתחתנו הוא אפילו הסכים לשמור על דיני נידה עבורי.

 

למרות שכל אחד חי את חייו בצורה שונה יש המון הכלה וקבלה. גם מצד המשפחה החילונית של בעלי- להזמין אוכל כשר או ללכת למסעדות מתאימות בשבילי נראה להם כמובן מאליו, הם מאוד מתחשבים.

 

אני חושבת שהחיסרון הגדול ביותר עבורי (היום אני כבר לא רואה את זה בתור חיסרון, אבל כך זה היה) הוא שהייתי חייבת להתנתק מכל הציפיות שאי פעם היו לי מהגבר שאני אתחתן איתו. מעולם לא הקדשתי מחשבה לזה שיכול להיות שאני אתחתן עם מישהו שלא בא מבית דתי, שלא מתפלל ולא מניח תפילין. ומאוד אהבתי אותו אבל בהתחלה היה לי כואב וקשה מאוד להשלים עם זה שהוא לא עונה על כל הקריטריונים שדמיינתי לעצמי. עד היום, אני לא אשקר, יש לי מדי פעם צביטות קטנות כשהוא פותח את המחשב בשבת, או לוקח קינוח חלבי אחרי ארוחה בשרית, אבל זה לגמרי דבר שאני מסוגלת להשלים איתו ומבינה שזה מי שהוא.

ושוב, אני חייבת להדגיש שבעלי עושה המון צעדים לכיווני. זה מאוד משמעותי בשביל הקשר שלנו".

 

הטיפ שלנו: שימו את האגו בצד, בסופו של דבר הדת היא רק עוד שוני, יש הרבה פערים בחיים וצריך ללמוד לעבור אותם ביחד אם שני הצדדים לא מחליטים שהם שמים את האגו בצד ונלחמים יחד במאמץ משותף לשמר את הזוגיות, זה פשוט לא יכול להצליח.

 

תרבות שונה

"אני צרפתיה והוא ישראלי, כשעשיתי עליה הבנתי שככל הנראה בעלי יהיה ישראלי, יצאתי תמיד רק עם ישראלים – כי חשבתי שזה מה שמתאים לי ועם הזמן למדתי גם את התרבות הישראלית. הפער בין התרבויות לא היה מפריע כל הזמן, היינו רואים את זה בדברים הקטנים בהתחלה. נתחיל מזה אני לא מכירה סדרות או שירים שהוא גדל עליהם והוא מאוד נוסטלגי כלפיהם ואותו הדבר כלפיו – הילדות והבית שלנו היו מאוד שונים. היו גם קונוטציות ומשמעויות של מילים שהוא היה אומר שלא הייתי מבינה, או סלנגים שהוא מכיר ואני לא, זאת הייתה לפעמים בעיה – לא הבנו אחת את השני בגלל השפה. היו גם דברים שהוא היה עושה שהיו נראים לי מוזרים כי אני צרפתיה – כמו למשל לשים חריף בכל מה שהוא אוכל או שהוא לא הבין למה אני כל כך אוהבת את האירוויזיון. אבל בסופו של דבר האהבה מגשרת על הכל, וזה לא באמת משנה מאיפה אתם, כל עוד יש סבלנות ומוכנים להיות קשובים אחד לשניה".

 

הטיפ שלנו: שלנו תלמדו לקבל אחת את השני למרות שהם שונים, ותעבדו על התקשורת, אם התקשורת מאוד טובה אז הכל אפשרי גם אם אתם לא תמיד מבינים אחד את השני, מאוד חשוב שתסבירו מאיפה אתם מגיעים.

 

שוני בזוגיות הוא דבר שקיים גם עם עולם הערכים של בני הזוג מאוד דומה, אחד התכונות החשובות ביותר בזוגיות היא הכלה, כל עוד יש הכלה וכבוד בין שני הצדדים כל פער הוא בר גישור.

 

אנחנו מאחלים לכולכם הכלה, כבוד ופרגון הדדי בכל זוגיות אשר תהיו בה, בין אם בן או בת הזוג שלכם מאמינים באותה דרך כמוכם או שונה מכם.

 

בהצלחה!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן