הכרויות בימי קורונה

האם וידאו דייט מהבית נותן תשובה הולמת להיכרויות

הקורונה מכה בנו חזק ונראה שהיא לא הולכת לשום מקום בזמן הקרוב. הפחד והפניקה בקרב הציבור, הכניסו את כולנו לבתים. בידוד או לא, הרחובות ריקים מאנשים וממכוניות, מה שלא מקל על ציבור הפנויים והפנויות למצוא אהבה – אלא רק מקשה.

רובנו נתקלנו בכתבה כזו או אחרת על ריבוי השימוש באפליקציות ווידאו לצורך שמירה על קשר – מפייס-טיים (אייפון) לשיחות ווידאו בוואטסאפ או סקייפ ועד השימוש ב-Zoom, האפליקציה הוותיקה שלאחרונה, גילו אותה בישראל. בנוסף, נראה שרבים בתחום ה"זוגיות" (שדכנים, יועצי זוגיות וכו..), רוכבים על הגל (ובצדק!) ומציעים לעבור לדייטים וירטואליים, מה שמכונה "וידאו דייט" כפיתרון לבעיה! אבל מהי בעצם הבעיה?

הקורונה היא לא הבעיה

אין ספק שווירוס הקורונה משנה דפוסי עולם ובקרוב מאוד תהיה תקופה של לפני הקורונה ואחרי הקורונה. דברים ישתנו: יותר אנשים יעשו קניות באינטרנט, יותר עסקים יאפשרו לעובדים לעבוד מהבית והרבה אנשים ימצאו עבודות חדשות או ימציאו את עצמם מחדש.

באנר לקטגוריה של מדריכים - טיפים

בתחום הזוגיות – יותר אנשים אולי ינסו דייט בוידאו, אבל האם זה יפתור בעיה כלשהי?

כשווירוס הקורונה המדבק משתולל בחוץ, אין לנו ברירה אלא להסתגר בבית. כפועל יוצא, אנחנו נאלצים לתקשר עם משפחה וחברים ואפילו להכיר אנשים חדשים בדרכים חלופיות. מהן הדרכים העומדות בפנינו:

  • הודעות – הודעות הן צורה מצוינת להעברת מידע מהיר כמו פרטים אישיים. זו דרך ראשונית מצוינת לתקשורת, אך היא מוגבלת מאוד מאחר ואינה מעבירה לצדדים מראות או קולות.
  • טלפון – שיחה בטלפון מאפשרת לנו לשמוע את קולו של הצד השני ובכך להוסיף חתיכה נוספת לפאזל. בעלי עסקים רבים מציעים שיחות יעוץ ראשוניות בחינם על מנת לעשות שני דברים: אחד, לענות על שאלות בצורה יעילה ומהירה יותר מאשר הודעות ושנית, לחזק את האמון בין שני הצדדים, דבר הנוצר ע"י שמיעת קולו של הצד השני. עם זאת, שיחת טלפון עדיין נחשבת מאוד "קרה", מאחר ולא ניתן לראות הבעות פנים או שפת גוף.
  • שיחות וידאו – שיחת וידאו היא הדבר הכי קרוב לפגישה פיזית, פנים אל פנים. אנחנו לא רק שומעים את מי שמדבר איתנו, אלא גם רואים אותו: האם הם מחייכים או כועסים? איפה הם נמצאים, בבית או בחוץ ומה הם עושים.

בעיית הדייטים

אין ספק שוידאו זה נחמד בעיקר בתקופת הקורונה. אבל האם הוידאו פותר את בעיית הבידוד וחוסר היכולת להסתובב ברחובות ולפגוש אנשים? לא! ברגע שאנחנו עושים דייט מהסלון, מהמטבח או אולי מספסל נחמד בפארק ליד הבית, אנחנו למעשה עשויים להיתקל באותן הבעיות ממש כמו בדייט ראשון.

מהן אותן בעיות? כתבנו על כך בעבר בכתבה שלנו על כישלון בדייטים, אבל ניתן לכם סקירה מחדש:

  1. כוונות שונות – אנחנו פוגשים מישהו או מישהי עם אג'נדה שהיא אולי שונה משלנו. לא כולנו מחפשים את אותו הדבר.
  2. חרדה – אנחנו חוששים או מתרגשים מאוד מהמפגש והדבר באופן אוטומטי גורם לנו לא להתנהג בטבעיות.
  3. תיאום ציפיות – אם ההתרשמות שלנו עד עכשיו הייתה מבוססת על תמונה והתכתבות ובמקרה הטוב שיחת טלפון, עכשיו הכל מגיע לשיא. אם האדם שמולנו לא תואם את הציפיות שלנו, האכזבה תיכנס למשחק ותגרום לנו להרגיש לא טוב.

מטבע הדברים, הבעיות האלו עוברות מהעולם הפיזי והדייט פנים אל פנים, ישירות אל הבית שלנו או שיחת הוידאו, שם אפשר להיתקל באותן הבעיות בדיוק.

יש דרך אחרת

הדבר החסר מורכב מ-2 (גם בדייט פנים אל פנים וגם בווידאו) :

  1. מנגנון של סינון. משהו שיאפשר לנו להשקיע את זמננו המוגבל, באנשים שבאמת מתאימים לנו. לא אנשים שעונים על "רשימת מכולת" שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים, לא כאלה שאת התמונה שלהם אנחנו אוהבים. מדובר באותם אנשים שיגרמו לנו להרגיש טוב ושיש לנו סיכוי להגיע איתם לזוגיות משמעותית.
  2. בנייה של קירבה ריגשת או "קליק". בצורה הזו מכירים באמת להבדיל ממצב של ידיעת פרטים על אדם אחר (איפה גרה, מה עושה ובמה אתה עובד). איך עושים את זה? פתיחות וחשיפה.

את זה בדיוק אנחנו עושים! It'Serious היא אפליקציה מהפכנית המציגה לכל משתמש רק אנשים שעשויים להתאים לו.

מתוך האנשים המתאימים, אפשר לבחור עם מי לצאת לדייט אינטרנטי בעזרת וידאו מונחה. הדייט האינטרנטי שלנו הוא חוויה עוצמתית שיוצרת חיבור ריגשי או קליק, ובסופה, כל אחד מחליט אם הוא או היא רוצים לצאת לדייט פנים אל פנים.

אם בסוף התהליך החלטתם שזה לא זה, זה בסדר. חסכתם דייט כושל ומפח נפש.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן