השתתפות ב"חתונה ממבט ראשון"- יתרונות מול חסרונות

הפורמט המוכר שמשדך בין אנשים זרים שנפגשים במעמד החופה, כבר כבש מספר מכובד של מדינות, כולל ישראל.

נרשמים לתוכנית אשר מחתנת אתכם ועל הדרך מממנים לכם גם את החתונה וגם את ירח דבש. במקרה הטוב, מצאתם את שאהבה נפשכם. במקרה הרע? נהניתם קצת. אבל האם הדברים באמת כל כך פשוטים…

נשאלת השאלה, האם הדבר הזה יכול באמת למצוא לי זוגיות ולהחליף את אתרי ההכרויות? האם כדאי לי באמת לעבור את התהליך הזה של ל"חתונה ממבט ראשון" ולהיות הדניס הבא?

פורמט התוכנית

"חתונה ממבט ראשון" היא תוכנית קונספט, בה שני אנשים זרים, נפגשים מתחת לחופה באירוע חתונה, ומתחתנים בחתונה אזרחית. כאשר בדיוק כמו בשם, אין הם מכירים אחת את השני לפני כן.

כמו שזה נשמע מסקרן ככה זה יכול גם להפחיד ואת הזוגות מלווים מספר פסיכולוגים ויועצים אשר מייעצים לזוגות לאורך התהליך.

יתרונות "חתונה ממבט ראשון"

חיפוש אהבה – "חתונמי" אמורה להקל עלינו את תהליך חיפוש האהבה ופשוט להביא פתרון: עשינו לך את העבודה ומצאנו את מי שמתאים לך. אומנם יש חסרונות רבים בחוסר בחירה, אך ישנה גם הקלה במידה מסוימת בחוסר בחירה. הקושי במציאת זוגיות כיום עקב בחירה מרובה היא תופעה ידועה אשר זכתה לכינוי פרדוקס הבחירה. יש כל כך הרבה בחירה בחוץ שפשוט הרבה יותר קשה לבחור. במצב שבו בוחרים לך את בן או בת הזוג, בעיקר אם זה צוות פסיכולוגים מקצועי, לא נשמע רע בכלל.

חשיפה – יש אנשים שמחפשים את 15 הדקות של התהילה. אין ספק שהשתתפות בתוכנית כ"כ מדוברת תהפוך כל רווקה ורווקה לנחשקים הרבה יותר ועשויה גם לסייע בהיבטים כלכליים אחרים.

כסף – אומנם קצת התלוצצנו על הרעיון בהתחלה, אבל להיבט הכלכלי יש משמעות רבה ובפועל, מדובר בגורם הראשי לגירושין במדינת ישראל. כל התהליך הוא חינמי לגמרי! החתונה וירח הדבש, הייעוץ הזוגי, חלק מהאירועים והטיולים האחרים במהלך התוכנית ועוד. במידה ואתם לגמרי סומכים על התהליך, מדובר בבונוס רציני מאוד ובקפיצת מדרגה שכל זוג חולם עליו. אתם יודעים בכלל כמה עולה שמלת כלה?

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

חסרונות "חתונה ממבט ראשון"

איבוד הפרטיות – אם אתם חלק מחתונמי, כולם ידעו מי אתם. לא רק שזוגיות היא דבר לא קל, הרבה פעמים נמצא את עצמנו לא מסכימים עם משהו שקורה כי זה פשוט לא בא לנו טוב. תחשבו שעכשיו כולם יראו את המחשבות, הרגעים והריבים שלכם בטלוויזיה. אז אם אתם אנשים שאוהבים את הפרטיות שלכם ולא מתאים לכם שישדרו את הרגעים הפרטיים שלכם בטלוויזיה, כנראה שהשתתפות בחתונה ממבט ראשון היא לא בשבילכם.
פן נוסף שכדאי לחשוב עליו, הוא שאנשים לא באמת יכולים לבטא את האני האמיתי שלהם מול מצלמה. כך שעד שהתוכנית תסתיים לא תהיו בטוחים ב100% במה שתקבלו וכדאי לקחת בחשבון שכנראה גם אתם לא באמת תוכלו להיות בלי פילטרים. אז אולי בכל זאת נחזור לאתרי ההכרויות?

בחירה – אתם לא יכולים לבחור. אחד הדברים שמקשים על זוגות להתחבר בתוכנית היא שנשללת מהם אפשרות הבחירה. לרוב, אנשים מתאכזבים כבר במעמד החופה, מאחר ובחרו בשבילם (גם אם מדובר באנשי מקצוע בכירים). נראה כי ללא הייעוץ של הצוות המלווה שאומר "תנו לזה צ'אנס", רוב הזוגות היו בוחרים לא להמשיך מהרגע הראשון.

חתונה עם עם אדם זר – אתם לא מכירים או מדברים לפני כן עם מי שאתם הולכים להתחתן איתו, מדובר בקפיצת ראש למים עמוקים. מתחת לחופה, כאשר אתם לבושים חתונה, אתם תפגשו ו"תתחתנו" עם אדם זר. הזוגות מכירים אחד את השניה בחופה, כך שהרושם הראשוני מסתמך אך ורק על מראה חיצוני: דבר שיכול להשפיע משמעותית על הקשר בהמשך. בזוגיות אמיתית, לרוב יש חיבור רגשי, דבר שלא נבנה על רושם חיצוני. כך שהסיכוי שתמצאו אהבה אמיתית ועמוקה בחתונה ממבט ראשון הוא לא גדול.

לסיכום: במבט ראשוני השתתפות בחתונמי אומנם נשמע כמו רעיון מאוד מגניב, אך אין זה אומר כי זה המקום האידיאלי למציאת קשר ארוך טווח. הקשר הזוגי נשען על הרבה יותר מרק כימיה ראשונית ומראה חיצוני. חשוב מאוד שיהיה חיבור רגשי עמוק וקליק בין בני הזוג.

אולי בגלל זה מור ומאור לא הצליחו?

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן