הדרך לגיהינום
רצופה בכוונות טובות

או: מומלץ לעשות תיאום כוונות לפני דייט ראשון

הכרתם מישהו/מישהי באפליקציה. אתם מגיעים לדייט ראשון ומגלים אדם מקסים, שמרגיש לכם לגמרי מתאים, אבל מתברר שהוא מחפש משהו אחר. מוזר, מביך ומבלבל. איך תמנעו את האכזבה הבאה?

לא כיוונתם לא פגעתם

מחקר שערכנו במסגרת סקר אינטרנטי ממחיש את בעיית הכוונות הסותרות בדייט ראשון. בסקר השתתפו 503 גברים ונשים, בגילאי 25-60. הממצאים מלמדים כי 44.3% מהרווקים והרווקות חושבים שדייט ראשון ללא המשכיות, נובע מהעובדה שכוונות הצדדים לגבי אופי הקשר היו שונות (לאו דווקא חוסר התאמה).

הזוגיות צורות רבות לה

בעבר "בן היה לוקח בת, ובת הייתה לוקחת בן" והיה ברור לשניהם שאחרית הזוגיות בחיי נישואין. מראשית תנועת ההשכלה, שחיה ובועטת עד היום, התפתחו רעיונות של רציונליזם, ליברליזם, חופש מחשבה וביקורת, שייצרו מערכות יחסים רומנטיות מגוונות: מערכת יחסים פתוחה, נישואין אזרחיים, ביגמיה, ידועים בציבור וכו'. את ההעדפות והכוונות של הצד השני כדאי לברר בהקדם, ויפה שעה אחת קודם!

איך תזהו לפני דייט ראשון שאתם באותו ראש?

תקשורת, זה כל הסיפור

מחקרים פסיכולוגים מגלים כי לכל מערכת תקשורת בין אנשים ובפרט, בין בני זוג, יש כללים משל עצמה. לולא הבנה הדדית, כנראה שלא היינו מצליחים לשרוד. הפסיכואנליטיקאית מלאני קליין, גורסת כי הצורך שלנו שאדם אחר יבין את צרכינו איננו צורך פרקטי בלבד. זהו צורך קדום וראשוני.

תינוקות נולדים חסרי אונים לחלוטין והם תלויים בכך שההורים יבינו את צרכיהם במידה כזו שתאפשר להם לשרוד. להלן כללים בסיסיים לתקשורת נכונה בשלב ההיכרות, טרם היציאה לדייט:

אל תקראו מחשבות – אנשים רבים נוטים לפרש מה אחרים חושבים. אבל כשאנו מניחים שאנו מבינים מה הצד השני חושב, אנו מסתכנים. במקום להניח הנחות, רצוי פשוט לשאול. בלי ציפיות ובלי התקפות. פשוט לשאול. כי אתם סקרנים ובאמת רוצים וחושבים שכדאי לדעת.

הבהירו מה אתם מחפשים – לא תקבלו את מה שאתם רוצים מאף אדם, קל וחומר מהאדם שאתם מנסים להכיר ולבנות איתו קשר, אלא אם כן תהיו מסוגלים לבטא באופן מדויק רגשות, מחשבות, כוונות וצרכים אישיים. זה שאתם מחפשים בן זוג שיאהב לרכב על סוסים, לא אומר שהחצי השני שלכם בהכרח חייב לאהוב לרכב על סוסים. חשוב לשים את הקלפים על השולחן בשלב מוקדם.

הסטטוס של הצד השני – הרבה פעמים אנשים שיצאו זה עתה מקשר רומנטי חושבים שהם כבר מוכנים לצאת לדרך חדשה ולהכיר את בן/בת הזוג הבא/ה. בפועל, אולי הם זקוקים לעוד זמן כדי לאחות את השברים.

שימו לב לדברים הבאים:

  • האם הצד השני יצא זה עתה מקשר מחייב ואתם חושבים שבמקומו אתם לא הייתם בשלים כדי להיכנס לקשר חדש?
  • האם הצד השני גרוש/ה?
  • האם לצד השני יש ילדים? (ייתכן שחתונה היא לא הדבר שהכי חשוב לו כרגע וכדאי לתאם ציפיות)
  • האם הצד השני עומד לטוס לטיול ארוך או ללמוד בחו"ל?

כל מה שמדליק אצלכם נורה אדומה לגבי היכולת ו/או הרצון של הצד השני לנהל איתכם קשר באופן שנכון לכם, הוא דבר שרצוי ומומלץ להעלות לשיח וגם לשים אותו לנגד עיניכם ולהבין שהוא עלול להוות מכשול.

אפליקציית זה-רציני – קיצור דרך דרמטי לזוגיות

להגיע לזוגיות ישר ולעניין

בליינד דייט הוא המשך ישיר להיכרות הקצרה והשטחית המקובלת כיום באתרי הכרויות. אף אחד לא אוהב את זה, אבל זה מה יש! למרבה הצער, רוב המפגשים מסתיימים בכישלון, המלוּוה לא פעם במפח נפש צורב, ועלול אף להגיע לכדי פגיעה רגשית ופיזית. אפליקציית זה-רציני הוציאה את המושג בליינד דייט מהמשוואה ומהיום תצאו רק לדייט בעל סיכויי הצלחה גבוהים.

מערכת היכרות חכמה מבוססת מחקרי זוגיות

זה-רציני היא אפליקציה חדשנית חכמה, המבוססת על מחקרי זוגיות אשר מצאו קשר ישיר בין מאפיינים אישיים לבין האופן בו נשים וגברים בוחרים את החצי השני. מתוך העולה במחקרים נוסחו שאלות (על כך בהמשך) שמלוות את המשתמשים במהלך ההיכרות.

לשם היכרות ראשונית, עומדת לרשות המשתמשים מערכת צ'אט. אלא, שצ'אט הוא אמצעי מוגבל, המאפשר היכרות שטחית בלבד ומוביל בדרך כלל לדייט בעל סיכויי הצלחה קלושים. וכאן החידוש הגדול של זה-רציני – לאחר שהחלפתם מספר מסרים  בצ'אט, ואתם מרגישים שיש מקום להכיר יותר לעומק, אתם מזמינים למערכת וידאו-מיט חכמה, בה תכירו כמו שצריך, ותוכלו להחליט להיפגש רק אם שניכם מרגישים שיש כאן סיכוי לחיבור, חברות וזוגיות.

יוצאים רק לדייט עם סיכוי ממשי להצלחה

בווידאו-מיט כל אחד מהצדדים יראה, ישמע, יקלוט את שפת הגוף וירגיש את הווייב של השני. כל זאת, כשהם נמצאים באזור הנוחות והביטחון האישי, בלי לצאת מהבית, על כל המשתמע מכך.

במהלך ההיכרות מציפה האפליקציה שאלות ששוברות את הקרח, מסלקות את החשש מפני שתיקות ארוכות, אי נוחות, מתח ומבוכה, ומייצרות דיאלוג זורם ומקרב. המערכת מייצרת עבור השניים תנאים אידיאלים לבטא את אישיותם ולהתוודע אל זו של היושב מולם.

ההיכרות באמצעות וידאו-מיט היא הדרך הבטוחה בשבילך להכיר, בלי להסתכן ובלי שייכפה עליך מגע לא רצוי.

ווידאו-מיט מכוונת את ההכרות בעזרת שאלות הנוגעות ברגש ובתחומי עניין משותפים, שהם המהות העיקרית ביצירת קשר זוגי. חוויית ההיכרות בווידאו-מיט מאפשרת לשני הצדדים לקבל החלטה, בלב שלם, אם יוצאים לדייט בעל סיכויים מצוינים להצליח, או נפרדים לשלום.

אפליקציית זה-רציני היא הדרך היעילה ביותר למצוא קשר זוגי אמיתי. התחברו עכשיו ואולי תמצאו את החצי השני עוד היום.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן