הכרויות: מה השתנה בזירת האהבה הדיגיטלית?

דייט | הכרויות | זוגיות | יחסים

בשנת 2020, 30% מהנשאלים בארה"ב הודו שיש להם אפליקציה להכרויות ואילו 16% אחוז מסך כל הנשאלים, שיתפו כי הם מצאו מערכת יחסים משמעותית ומחייבת או אהבה דרך אפליקציית היכרויות. לעיתים נראה שהאפליקציות והשירותים האלו היו כאן תמי, נכון?

ההרגשה היא שאנחנו נספר לצאצאים שלנו שפעם, היו גם דרכים אחרות למצוא אהבה, להיכנס למערכת יחסים ולהיות ב-זוגיות, והם יסתכלו עלינו בהשתאות.

בואו נדבר במספרים:

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בשיעור האנשים שמכירים דרך אפליקציות. 30% אחוז מהנשאלים שיתפו שיש להם לפחות אפליקציה אחת ל: הכרויות, כאשר ב-2013 הנתון היה 11% מסך הנשאלים. החלטנו לחשוף בפניכם כמה נותנים אודות המהפכה הזו, מוכנים?

  • זוגות שהכירו ברשת, פחות נוטים לגירושין: מחקר שכלל 20 אלף זוגות מצא כי 6% מהזוגות שהכירו אונליין התגרשו, לעומת 8% אחוז בקרב מי שהכיר אופליין.
  • שליש מהזוגות ש"דיברו" באתרים בכלל לא נפגשו : ב-2005 הנתונים היו אפילו מבהילים יותר, כאשר מחצית מהם לא יזמו שום פגישה אופליין וההיכרות נשארה בגדר צ'יטוט ותו לא.
  • 57% מהנשאלים הודו ששיקרו בפרטים מסוימים, כדי למצוא חן בעיני הצד השני. אחד הנתונים ששיעור השקרים אודותיהם היה קשור למראה – משקל או גובה.
  • אלגורתימים שבוחנים תכונות לא באמת מנבאים התאמה, מכיוון שעצם קיום תחביבים משותפים, שהם דברים חשובים ללא ספק, לא מצביע על חיבור רגשי – שהוא הדבר שגורם למערכת יחסים להצליח ולהמשיך שנים .
  • אנשים רבים מטילים ספקות בנוגע לבטיחות: כאשר נשאלו, 61% אחוז הביעו חשש שמא המידע שהם סיפקו אודותיהם יזלוג לגורם לא רצוי (דבר שלצערנו עדיין קורה באפלקיציות).

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

היסטוריית האונליין דייטינג מתחילה בהשקת האתר "kiss" בשנת 1995, ואחריו נוכל למנות בסדר כרונולוגי את "match" שהוקם ב-1995, ואת "jdate" שהוקם ב-1997, ו- "Okcupid", שהוקם ב-2004. זהו ציר הזמן (החלקי) של עולם האונליין דייטינג, שייצר המון חתונות, סיפורי אהבה וגם סיפורי אימה.

מה נשתנה באתר הזה?

רובם המוחלט של שירותי האונליין דייטינג, בין אם הן מכוונים לכלל האוכלוסיה או שהם מבודלים אתנית, מתבססים על הנחה שאנשים שיש להם עולם פנימי דומה ותחביבים משותפים, לבטח ימצאו את אהבת חייהם לפי קריטריונים של השכלה, תחביבים או מעמד. באפלקיציות הללו, הגולש מתבקש להעלות תמונה שלו ולספר על עצמו בצורה מסוימת; בין אם מדובר רק בגיל ובמיקום או שהוא מרחיב טיפה יותר בעזרת כמה משפטים. למעשה רוב האפליקציות והאתרים שהיו עד עכשיו נטו להסיק שתחביבים משותפים הם סיבה טובה דיו להקמת משפחה וליצירת קשר ראשוני. חיבור? רגש? לא

אנחנו בזה-רציני, זיהינו את הבעיה. אנחנו יודעים שאהבה היא הרבה יותר מסך כל התחביבים והמעמד שיש לאדם שעומד מולנו. אנחנו מאמינים ביצירת"מערכת יחסים" וקשר ריגשי שמבוסס על שאלות "ששוברות את הקרח", מייצרות חיוכים, מקרבות בין שני האנשים (כבר לא זרים בכלל) ומכאן הדרך ל-דייט ראשון, הוא קצר. האמונה שלנו היא קודם כל ברגש ובחיבור.

אז אחרי 25 שנים של אונליין דייטינג, שנחל הצלחות רבות ולא נטיל בזה ספק, באנו לעשות מהפכה. המהפכה שלנו ממש עוד רגע כאן ואנחנו יודעים שתתאהבו – גם ביישום שפיתחנו וגם בקשרים שיווצרו בזכותו. חג חירות שמח ובתקווה שבשנה הבאה תשבו מסביב לשולחן החג – בלי קורונה ועם בן זוג שיגרום לכם להמון חיוכים.

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן