הכרויות לדתיים

כל אחד מאיתנו תר אחר הנפש התאומה שלו, אחר אותו אדם שיהווה את החצי השני שלו ויהווה הפרטנר המושלם להמשך החיים הבוגרים שלנו. בשיר השירים נכתב "מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ" - כהוכחה לעובדה שהאדם הוא בסופו של דבר יצור זוגי וחברתי שצריך פרטנר לחלוק איתו את הדברים הטובים (והטובים פחות) בחיים.

איך מוצאים אהבה במגזר הדתי

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא ‏‏מתפלל.jpg

 

כל אחד מאיתנו תר אחר הנפש התאומה שלו, אחר אותו אדם שיהווה את החצי השני שלו ויהווה הפרטנר המושלם להמשך החיים הבוגרים שלנו. בשיר השירים נכתב "מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ" – כהוכחה לעובדה שהאדם הוא בסופו של דבר יצור זוגי וחברתי שצריך פרטנר לחלוק איתו את הדברים הטובים (והטובים פחות) בחיים.

היום זה ברור שגם למגזר הדתי יש ייצוג בעולם ההכרויות באינטרנט. במקביל, פחות ופחות דתיים משתמשים בשידוכים שהיו נפוצים מאוד בעבר. אז איך המגזר הדתי משתלב בעולם אתרי הכרויות?

 

 

הכל צפוי והאהבה נתונה

העולם הדתי התנהל תמיד בקצב שהוא שונה מהעולם החילוני; השידוכים, כאמור היו נפוצים, ההליך עד לחתונה היה קצר יותר ושימוש בטכנולוגיה היה שולי. עם התפתחות עולם ההכרויות הדיגיטלי, עלה גם הצורך של בני המגזר הדתי על כל רבדיו במציאת אהבה אמיתי גם דרך הרשת ואתרי הכרויות. להכרות ברשת באמצעות אתרי היכרויות לדתיים יש מגוון רחב של יתרונות. הנה כמה מהיתרונות הללו:

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

בחירה חופשית: זוגיות מבוססת על חיבור רגשי, והכרויות חייבות לבוא מתוך יוזמה אישית ועצמאית. אתרי הכרויות מאפשרים לכל גולש וגולשת לחפש את מה שמתאים עבורם – זרם דתי, מיקום גיאוגרפי, השכלה ועוד שלל פרמטרים הניתנים לבחירה.

היצע וביקוש: אורח החיים המודרני הוביל לצמצום שעות הפנאי והאפשרויות להכיר. ברגע שאנחנו פותחים צוהר לעולם ההכרויות ברשת, אנחנו נחשפים להיצע גדול יותר של אנשים. מתוכם נוכל לבחור בדיוק את מה שנפשנו חפצה בו ולהתקדם לעבר זוגיות טובה ורצינית שתוביל גם להקמת בית.

פרקטיקה: ההיכרות מהבית, כשאנו לבושים בבגד נוח ושותים את המשקה האהוב עלינו, היא נוחה מאוד והופכת את התהליך לכיפי וקליל יותר. ישנו גם מקדם בטיחות שעולה – אתרי הכרויות ואפליקציות לעיתים מסננים את מי שעלול להיות מסוכן לשאר הגולשים. זהו פרמטר חשוב מאוד שמונע סיכויים ויוצר סביבת הכרות נוחה ובטוחה יותר.

שבירת הקרח: אם ניקח את תפקידה של השדכנית המסורתית וננתח אותה, נגלה שהיא בעצם הייתה מושיבה שני אנשים שהיו זרים בסיטואציה מסוימת שבה הם מדברים בחוסר נוחות ואולי אפילו עם קורטוב של מבוכה. באמצעות האפליקציות ואתרי הכרויות ניתן לעשות שבירת קרח מסוימת; אפשר, בין היתר, לנהל וידאו דייט ולראות בבירור מי עומד מולכם – איך נראה החיוך שלו, מה גורם לו לצחוק וכשמגיעים לדייט הפיזי, כבר מרגישים פחות אי נוחות ויותר חיבור . ברור שרגש ואהבה הם דברים שנבנים לאט ועם הזמן, אבל חשוב שהבסיס יהיה טוב, נוח וכיפי לשני הצדדים.

אנחנו יודעים היום שגיל הנישואים עולה, גם כתוצאה מתהליכים חברתיים שונים; זהו נתון שמשליך על כל המגזרים ואם נבחן את המגזר הדתי, שידוע בתכלסיות שלו נוכל לקבוע בוודאות שאתרי הכרויות הם הפתרון הכי מוצלח ויעל עבורו. אנחנו מכירים את שלל המורכבויות והרבדים של העולם הדתי ואומרים בבטחון מוחלט: מי שרוצה להכיר את אשר שאהבה נפשו בבטחה ובשמחה – יעזר באפלקצית הכרויות שיוצרת חיבור רגשי ומאפשרת להכיר לפני הדייט ולחסוך כסף, זמן ועוד משאבים רבים. נאחל לכולם בהצלחה ושתזכו להקים ביניין עדי עד!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן