היום כבר לא מייצרים מאהבים כאלה

כמה גברים אתם מכירים שמסוגלים להשיל את שריון השרירים ולהמיס את האישה שאיתם עם כאלה מילות אהבה?! נא להכיר:

היום כבר לא מייצרים מאהבים כאל. הגיע הזמן להתחיל

עמדי לצידי (Ben E King)

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא play-213-386758.png

כשהלילה יורד בדממה

והחשכה עוטפת את האדמה

והירח מאיר מרחוק, די בודד

לא, אני לא מפחד

לא מפחד, לא לבדי

כל עוד את נמצאת לצידי

אז יקירתי, עמדי, פשוט עמדי

כמו תמיד, איך שאת, ככה לידי

אם נסתכל על קו הרקיע

והשמים יפלו פתאום, בלי להודיע

או שההרים יקרסו לים

אני לא אבכה לעולם

לא אבכה, פשוט שתדעי

כי את עומדת, נמצאת לצידי

אז יקירתי, עמדי, פשוט עמדי

כמו תמיד, איך שאת, ככה לידי

קשר זוגי קורע

אוי בני בני (Ben E), היום כבר לא מייצרים מאהבים כמוך! כמה גברים אתם מכירים שמסוגלים להשיל את שריון השרירים ולהגיד לאישה שאיתם כאלה מילים חודרות.

או קיי, יש כאלה. לא מי יודע כמה, אבל יש. אפשר למצוא אותם בעונות ההתאהבות, כשתהליכים כימיים בגוף גוברים על השגרה השוחקת, ומטשטשים את תופעות הלוואי המתקיימות בה כגורם סיכון מספר 1 לאהבה. אז, התשוקה לוהטת והמילים זורמות אוטוסטרדה.

באנר למדריכים

מילים מחפשות אהבה

אם מחפשים ממש טוב, אפשר אולי, באופן פרדוקסלי, למצוא צדיקים רומנטיים גם בין גברים מחוסרי אהבה, בדרכם הארוכה והמתפתלת למצוא אהבה. תחת נטל הבדידות המתמשכת הם טווים לעצמם, לא פעם, חלום הרמוני מואץ הורמונים, ומגלים את המשורר הרגיש החבוי בהם. אלה בהחלט גברים מצטיינים. אבל בואו לא נשכח שלדבּר אל הנייר זה דבר אחד, ולהחזיק אישה ביד, להסתכל לה עמוק בעיניים ולשחרר מהלב מילים כל כך חשופות, זה כבר סיפור אחר.

קשר רציני אמיתי נטו, נטול פחדים

אז מה בעצם הסיפור? גברינו הנועזים תורבתו, יותר נכון תוכנתו, במהלך ההיסטוריה להגיב לעיקרון "Boys don’t cry" – בנים לא בוכים! וממש לא קל לעמוד בזה. אבל תקשיבו איך בני בא לזה בהפוך על הפוך: "אני לא אבכה לעולם, לא אבכה, פשוט שתדעי, כי את עומדת, נמצאת לצידי".

בני, אביר האהבה, לא יבכה. למה? כי הוא גבר עשוי ללא חת? ממש לא. בני לא יזיל דמעה לדבריו, רק כל עוד: "את עומדת, נמצאת לצדי". אחרת, צונאמי! והוא לא מתבייש בזה. התמסרות טוטאלית לאהבה. כפיים לבני!

בני נחוש בדעתו למנוע אי הבנות מכל סוג שהוא. אז כדי להבטיח שהמסר יעבור כראוי הוא משית על עצמו לעמוד בתנאים מחמירים במיוחד. אפילו: "כשהלילה יורד בדממה והחשכה עוטפת את האדמה". אימא'לה, איזה פחד! אבל האימה מתפוגגת מייד: "לא מפחד, לא לבדי, כל עוד את נמצאת לצידי".

בני לא מסתפק בסילוק אימת האפלה. הוא מכניס לטקסט סעיף אולטימטיבי, הכולל מחויבות חד-משמעית לייהרג ובל יעבור: "אם נסתכל על קו הרקיע והשמים יפלו פתאום, בלי להודיע או שההרים יקרסו לים, אני לא אבכה לעולם". כל זה בתנאי אחד: "כל עוד את נמצאת לצידי". קורע!

בא מאהבה הדדית

"עמדי לצדי", או כמו שזה במקור: "Stand by me" מביע התכוונות בעלת כפל משמעות. האחת פסיבית לגמרי, פשוט – עמדי לידי. ככה כמו שאת. זה מספיק. לא צריך יותר מזה בשביל שתביני עד כמה האהבה שלך ממלאת אותי.

אבל יש לזה נדבך נוסף, אקטיבי, בעל זרימה דו-כיוונית – עמדי לצדי, גבי אותי, תרְצי אותי וקבלי אותי ללא תנאים. הכי לגיטימי בעולם! או כמו שהטיב לבטא את זה אריאל זילבר: "ככה את רצית אותי, קחי אותי ככה, עם כל מה שיש בי".

שורה תחתונה לאהבה

אז איפה בכל זאת מייצרים אהבה כזאת? טוב ששאלתם! התשובה ממש כאן!

ג'ון לנון לקינוח

השיר "Stand by Me" זכה לאינסוף גרסאות כיסוי. הידועה בהן בוצעה על ידי מאהב ענק אחר שעוד נגיע אליו בהמשך – ג'ון לנון. אי אפשר ללכת הביתה בלי לטרוף את זה.

המשך יבוא…

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן