האם כיפה אדומה תצא מהסבך המאיים עם אהבה חדשה?

"אהבה חדשה", הוא שם הריאליטי שרץ עכשיו בערוץ 13 בטלוויזיה. השם נשמע מבטיח, אבל בעצם לא מבטיח כלום, לא למשתתפות, לא למשתתפים, ובטח לא ללבבות השבויים ברומנטיקה בבית.

 

סיר לחץ

כמו שזה נראה אחרי שני פרקים, אהבה חדשה, אם תצמח בכלל במהלך הסדרה, היא הדבר הכי קרוב לחלומות באספמיה, והכי רחוק מאהבה אפשרית, שלא לדבר על קשר רציני. זו לא רק ההרגשה בבית, זה מה שהנפשות הפועלות משדרות. אבל אני איתם, יחד ממשיכים לאכול את הלב, יחד נאחזים במשאלת הלב.

על הבמה להתאמה זוגית

הבנות והבנים, אחת אחד, שווים לגמרי, מצליחים, יפים, אינטליגנטים ושרמנטיים ביג טיים. אבל, בזמן שאנחנו מתאהבים בהם ומחזיקים אצבעות, הם עושים לנו דווקא: נה לכם, לא נתאהב ולא נתאהב, נתרחק ונתקרב, נתאמץ ונתפוצץ… עד שתצא לכם הנשמה!

הבנים הגיעו לזירת האהבה הרבה יותר מוכנים, יותר בשלים, יותר בוגרים ויותר מכילים. הבנות מתקשות להסתיר שריטות שהזמן צרב בזיכרון. אולי על סמך זה הן נבחרו לככב בתוכנית. לא יודע. הן חסרות סבלנות, מתקשות לזרום ומתעקשות לקחת את הסבבה בבאסה.
כל מערכת יחסים נורמאלית, עם שאיפות לקשר רציני, נבנית בקצב ייחודי משלה. כאן הקצב והאקשן מוכתבים על ידי מפיקי הסדרה. זה פסיכי לגמרי. לוקחים שני אנשים נורמטיביים, משליכים אותם לתוך סיר לחץ, והתוצאה, באופן לגמרי לא מפתיע, סיר ומכסה לחוצים בטרוף.

באנר למדריכים דיגיטליים

יציע המומחים לזוגיות

בדרמה הזאת, השחקנים הראשיים והקהל הנאמן לא לבד. ביציע יושבת סוללה של מומחים בוחני לב וכליות, ומפרשנת לנו, המציצנים, איך יוצאים טוב מכל מצב: "היא ירדה להגנה", "עכשיו הוא צריך לעבור לשמירה אישית", "הוא שחקן נשמה", "היא חייבת לרדת לספסל למנוחה קצרה"… כל מיני כאלה. טוב, לא אחד לאחד, אבל בסגנון "כאן יורם ארבל בשידור חי מיד אליהו". עשו לי טובה, מועצת גדולי אהבה, לא קראתם את "נשים מוונוס – גברים ממארס"? מה שעובד בספורט לא עובד בזוגיות. לאהבה חוקים משלה.
מצד שני, הפסיכולוג ביציע עושה עבודה טובה במפגש פרונטלי עם כל אחת מהבנות. הן זקוקות לזה דחוף והוא מאוד משתדל, מאוד מרגיע וטוב בעצות. הוא מציב להן מראָה מול הפנים. הן מסתכלות פנימה ועושות עם הראש שהבינו. עזר? כמו כוסות רוח למת. אנשים עושים פסיכואנליזה במשך שנים ומנסים להבין איך עובד הראש, איך פועם הלב, ואיך שני האיברים הבעייתיים האלה מסתנכרנים אחד עם השני. אבל מה לעשות, גם אחרי 20 שנה החיים ממשיכים לקרטע. כן, קשה לפצח ולהבין את המבוך הפנימי, עוד יותר קשה לעשות את השינוי הנדרש. בהערכה זהירה: פיצוח התודעה – 40%, שינוי רגשי והתנהגותי – 60%. עכשיו, לך תיישם את זה בסיר לחץ בכלום זמן!

מחבלת סדרתית בקשר זוגי

כל פעם מחדש אני מופתע לגלות אנשים אינטליגנטים, עצמאים שמתפקדים ביומיום כמו גדולים, אבל כשזה מגיע למצבים רומנטיים מתגלה ילד מפונק וחסרי ישע.

אז מתברר שהיא פחדה. ככה היא אמרה בסופו של יום אקסטרים שארגנה ההפקה. בזמן אמת היא שלטה במצב עם פסון של עורכת דין, ממש כמו בעבודה. זה היה בבוקר. בערב הלך הפסון, נשארה עורכת דין חרוצה. אללה יוסטור איזה תיק תפרה לו. האשְמה: חוסר רגישות, הקשבה לקויה וחשש להפרת אמונים. לא הבין מה נפל עליו. אף אחד לא.

תגידי, מה יש, מה קרה, למה לחפש סיבות לריב בחריצים בין הבלטות? באמת פחדת או רק חיפשת סקנדל שיפתח לך דרך מילוט. תראי, יש דרכים יותר יצירתיות לערוך היכרויות. תפתחי את הפה, הוא לא קורא מחשבות ולא מפצח צופנים. סגרי את התיק המופרך שתפרת לו. הסיבה – חוסר עניין לציבור: לא נמצאו ראיות המעידות על חוסר רגישות, לא על הקשבה סלקטיבית ולא נעליים. הוא רק רצה לחזור לזרועותיך בשלום, תוך ציפייה לגיטימית לתקשורת בוגרת, דיבור ישיר ופתיחות.

כן כבוד השופטת (עורכת דין במקצוע, שופטת באופי), כשאת מצפה שהוא יעשה ספקולציות של מה עובר לך בראש ואת משוכנעת שהוא צריך לנחש אותך, כל אהבה חדשה תתיישן לך הרבה לפני שתתחיל. עובדה!

שורה תחתונה לאהבה

אז איך בכל זאת מוצאים אהבה, בלי הפלונטר המקדים והמבוכה המיותרת?

התשובה: מכירים באמת לפני שנפגשים. התשובה המלאה ,ממש כאן!

באנר לעמוד הבית

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן