דייטים והכרויות

למה דייטים ראשונים נכשלים

 

כשמחפשים אהבה בין אם זה בהכרות ברשת או לא, האסטרטגיה הברורה היא לפגוש אנשים ולצאת לדייטים בתקווה שאחד מהם יהיה מוצלח ויוביל למערכת יחסים. מדובר בתהליך שלוקח זמן וכל ניסיון להאיץ בו, עלול לסיים אותו מוקדם מהרצוי. מאידך, אם לא נפגוש אנשים חדשים ונצא לדייטים, נקטין את סיכויינו למצוא זוגיות ואהבה. אז מה יש לנו לספר על זירה שקצת פחות כיף להפסיד בה – דייטים?

עם זאת, הרבה דייטים נכשלים בעיקר מכיוון שאנחנו יוצאים ליותר מדי דייטים, מסביר גורו הדייטינג ג'ימס פירס. למה? כיוון שאנחנו כל הזמן עסוקים בלחשוב על הדייט הבא ולא באמת מרוכזים כאן ועכשיו במי שמולנו. 

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

בסקר שנעשה ע"י Highspeed-Internet דיווחו 75% ממשתמשי אפליקציות דייטינג שהיו להם דייטים גרועים.

חלק מהסיבות המרכזיות לכישלונות בדייטים ראשונים וחוויות לא נעימות הן:

  1. חרדה – כשאנחנו יוצאים לדייט, ההרגשה היא שאנחנו מגיעים למבחן. במבחן הזה לא נבדקות היכולות שלנו בלשון, חשבון או היסטוריה, אלא כמה אטרקטיביים אנחנו. בנוסף, אין למבחן הזה "מועד ב'" ולכן, יש לנו הזדמנות אחת ליצור רושם ראשוני טוב ולגרום לצד השני לרצות להיפגש שוב. מהסיבות האלו, כל צד מנסה להרשים את הצד השני בצורה מסוימת (במודע או לא) ודבר זה גורם לנו לא להתנהג בטבעיות.
  2. כוונות שונות – כשאנחנו יוצאים לדייט ונפגשים עם פרטנר פוטנציאלי, אנחנו מנסים להבין מה הוא מציע ומה הוא מחפש. לצערנו, לא כולם מחפשים את אותו הדבר. המידע שיתקבל, ישפיע על המידע שנעביר. אם מי שמולנו הוא פרטנר מתאים, נעביר מידע אחד ואם הוא לא (מחפש משהו מזדמן, או פשוט לא לטעמינו) נעביר מידע שונה.

 


קראו את הכתבה שלנו על כוונות הצדדים בדייטים!


 

אם זה לא מספיק, קבלו עוד 11 סיבות לכישלון דייט ראשון.

 

מה אפשר לעשות

חשוב להבין כי זה לא הדייט עצמו שמלחיץ, אלא הדימוי שלנו בפני עצמינו. הכרה בכך יכולה להקל את הלחץ.

בנוסף, נסו להבין מה בעצם מלחיץ אתכם וחפשו דרכים להתמודדות והפגת הלחץ. למשל, מיקום הדייט: דייט ראשון לא חייב להיות ארוחת ערב רומנטית, יקרה ואינטימית. דייט כזה עלול להפעיל לחץ רב אצל שני הצדדים. נסו לחשוב על משהו קליל ושונה לדייט שלכם. באולינג, טיול או כל מקום אחר ששניכם מכירים ויגרום לכם להרגיש יותר נינוחים.

חשוב ליצור רשימה של מה שאנחנו באמת רוצים ולהתמקד בה. מיקוד בדברים שחשובים לנו באמת יעזור לנו להתעלם מדברים שעלולים להסית אותנו ממה שאנחנו מחפשים. בהצלחה!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן