דומה מושך דומה – איך אנחנו מקבלים מה שאנחנו נותנים בזוגיות

כולנו מכירים את המשפט "דומה מושך דומה", אבל מה זה אומר בפועל? איך אנחנו משפיעים על מי שמולנו ועל הבחירות שלנו? איך נדע למה לצפות? פנינו אל דגנית אלבז, מטפלת בתטא הילינג ובשיטות קבליות על מנת לקבל תשובות.

כולם רוצים אהבה, אבל מישהו יודע מה זה בכלל אהבה? הרבה מהגברים רוצים בחורה שנראית מיליון דולר, שתבשל להם, תכבס, תנקה ותהיה זמינה תמיד לכל מה שהם רוצים, אבל מה הם נותנים בחזרה? איך הם נראים? איך הם מתנהגים? אז למה שהם יקבלו משהו ששונה מהם? העולם לא עובד ככה ויש כלל אצבע שאומר דומה מושך דומה…

מה זה בעצם דומה מושך דומה?

זה איך שאני תופס את עצמי ואיך שאני מרגיש כלפי עצמי, זה מה שאני אמשוך ואני אתן דוגמא:

אם אני מטפח כרס לתפארת מדינת ישראל כי אני מאוד אוהב לאכול ולא אכפת לי איך אני נראה, למה שבחורה רזה שאוכלת רק חסה תמשך אליי? או אם אני מפחד מזוגיות מסיבה כזאת או אחרת אז למה שתגיע אליי בחורה יציבה? אחת שתשאר ולא תעזוב בשניה שקצת קשה? אם אני בחור היפראקטיבי, למה שאני אקבל בחורה רגועה? היא לא תוכל להתמודד עם עודף האנרגיות שלי… יש עוד אינסוף דוגמאות אבל הבנתם את הפואנטה.

כדי להשיג זוגיות טובה ונכונה לי, הדבר הראשון שאני צריך לעשות זה בדק בית. אני צריך להבין מי אני קודם, מה אני אוהב בעצמי ומה לא, אני צריך להגיע למצב שאני שלם עם עצמי ואוהב את עצמי באמת, לא סתם לזרוק לאוויר "אחי אני קינג, אני מעלף, בחורות מתות עליי". זה לא עושה רושם על אף אחד או אחת.

אהבה זה לדעת לתת ולקבל

אהבה זה הרבה יותר מרק רגש. זה הרגע הזה כשאתה נשאר הרבה אחריי שהפרפרים נעלמו, או כשקורה שפתאום שלא בא לה סקס ואתה לא עושה לה סצנה. זה כשאת רואה בו את כל הפגמים שלך ועדיין נשארת. וכן, גם כשהוא חולה עם 37.8 מעלות ומשוכנע שהוא גוסס ואת שוכבת לידו ומלטפת אותו.

זה כשאת חוזרת מאוחר מיום עבודה ארוך והוא מכין לך משהו לאכול, אפילו שהוא יודע רק לשרוף חביתה. כשיש ילדים והוא חולק איתך את האחריות, את מקלחת והוא מלביש… אם כואב לו הגב את עושה לו מסאז' והוא זה שמתקן לך את הסתימה במקלחת. אהבה זה לדעת להסתדר ביחד בזכות ולמרות הכל גם הרבה אחרי שהפרפרים הלכו,

כשהשגרה נכנסת לחיים בכל הכוח. זה נקרא זוגיות, פעם אני נותן ופעם אני מקבל וזה תמיד בהדדיות!

ברגע שאני אדע מי אני, יהיה לי יותר קל להבין מה אני מחפש, מה נכון לי, מה יעשה לי טוב, וכמובן מה ייגרום לצד השני להשאר איתי לאורך זמן ושאני גם ארצה להשאר. כי בזוגיות זה הכל עיניין של הדדיות, פעם אני נותן ופעם אני מקבל, מצב של רק לתת או רק לקבל לא יכול להתקיים לעולם.


דגנית אלבז – מטפלת בתטא הילינג ובשיטות קבליות; עוזרת לנשים לקבל את עצמן כמו שהן ולהיפטר מהתקיעות בחיים ע"י תקשור על מנת שיוכלו לחיות חיים מאושרים. מלווה נשים להצלחה בכל תחומי החיים ובזוגיות בפרט. ניתן ליצור קשר בוואטסאפ 050-2596454, בפייסבוק או באינסטגרם.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן