בני זוג ומשפחה

איך להציג את החצי השני שלכם

כאשר אנחנו מבלים את החגים, השבתות ושאר המועדים והימים בקרב המשפחה המוכרת שלנו, הרוב נראה לנו בטוח וקליל. המנה האהובה והמוכרת תוגש למרכז השולחן, הריבים הפוליטיים יהיו קולניים והשאלות המציקות, אודות פרנסה, לימודים או זוגיות ישארו בעינן. לא משנה אם הכרתם דרך אתר הכרויות רגיל, חברים או במכולת – נושא החגים חשוב וקריטי, במיוחד בחברה הישראלית.

אבל מה קורה כאשר מביאים בן/בת זוג לאורחה המשפחתית? מה יקרה כאשר מאזן הכוחות ישתנה לטובתכם ופתאום בן זוג חדש יצטרף למרכז השולחן? קיבצנו עבורכם כמה וכמה טיפים להתנהלות משפחתית/זוגית נכונה.

1. הכינו תורנות חגים: נכון שתמיד את מסתכלת על הבן זוג שלך וטוענת שהוא "ילד של אבא" (או אמא, תלוי את מי שואלים) זה עדיין לא אומר שכל חג וכל סדר- פסח תעשו עם המשפחה שלו. הכינו תורנות חגים, תכננו, סמנו ושתפו אחד את השני ברגשות כלפי הנסיעה לארוחות האלו, לישיבה עם האבא והסבתא והדודה ובעיקר תהיו גמישים – כי לכו תדעו, אולי בן הזוג שלכם הוא פריק של פסח בגלל שנולד בחג השני.

2. תפתחו מפות: ואנחנו לא מתכוונים למפות שולחן, כן? הרי כל זירה שכזו היא חדשה עבור בן הזוג ודורשת אנליזה והכנה. ספרו לבן הזוג שלכם על יחסי הכוחות, מה מותר ומה בשום פנים ואופן אסור להגיד, איזה בדיחות הדודה מספרת ומה הפדיחה הכי גדולה שאבא שלכם מתעקש לחזור עליה כל שנה. אולי אתם תהיו מובכים אבל הם יגיעו יותר נינוחים ושלווים לארוחה – אז זה שווה הכל.

3. תנו בהם סימנים: ולא רק אלו מההגדה, כן? קבעו עם בן הזוג שלכם על סימן מוסכם שמסמל משהו – למשל, שיעול יהווה זרז להליכה הביתה, קריצה תהיה סימן להחלפת נושא. בחרו כל סימן שתרצו, תעמדו בהם ואל תשאירו את בן הזוג שלכם במבוכה כאשר הוא נוקט בכל מיני פעולות שעלולות להיתפס כמוזרות.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

4. כסף, כסף: ידוע שההוצאות הכספיות שלנו עולות כאשר החגים בפתח. עכשיו תכפילו את זה ב-2 לפחות (אלא אם אתם בוחרים להכניס את חיית המחמד שלכם לתחשיב). נתונים אלו מדגישים את מה שאנחנו יודעים אבל מעדיפים לדחוק לפינה נסתרת בראש – צריך לחשב את ההוצאות בצורה שתהא גם חכמה וגם מפנקת בחגים.

5. תתלבשו יפה: אנחנו יודעים שעברתם כבר כברת דרך מסוימת במערכת היחסים שלכם ואתם בסדר גמור עם לבוש שהוא טיפה פחות פורמלי כשאתם ביחד, אבל קחו בחשבון שזוהי הפעם הראשונה שאתם נחשפים בפני המשפחה של בן הזוג, ורושם ראשוני כידוע קשה לשנות. בחרו בגד שיהיה לכם נוח ומכבד אבל לא רשמי מדי – כזה שהייתם שמחים לו הוריכם היו רואים אתכם איתו בפעם הראשונה.

6. כשאת/ה אומר/ת לא: תזכרו שזוגיות היא בחירה, והליכה לאירועים, ארוחות וכיוצ"ב, הוא לא חובה. אם יש משהו שמרגיש לכם לא נוח, ששם אתכם בסיטואציה לא נעימה, שמביך אתכם וגורר עימו פחדים – מותר ורצוי לסרב לו. שתפו את בן הזוג שלכם בתהיות ורחשי הלב שלכם, ספרו לו או לה ממה אתם מפחדים, תארו  את התרחיש שממנו אתם חוששים והקשיבו למה שיש לצד השני להגיד. צרו מצב שבו גם בן הזוג שמח ששיתפתם אותו וגם נוצר ביניכם דו שיח אודות קשיים. יכול להיות שתגיעו להסכמה ותחליטו ביחד לא ללכת. העיקר שהכל נעשה ביחד.

לסיכום: לפני שאתם מסתערים על ארוחת החג הבאה בחיוך מקיר לקיר, שמגיע עם שינוי הסטטוס מרווקים לזוג, זכרו שיש עוד אדם במשוואה ותמיד חשוב לשתף אותו ולהימנע מכפיה. כמומחים להיכרויות אנחנו יודעים עד כמה זוגיות דורשת השקעה והתכוונות. קחו את זה לתשומת ליבכם!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן