אסטרולוגיה, רוחניות, זוגיות – לא מה שחשבתם

פנויים ופנויות רבים שמחפשים: זוגיות, אהבה, ומערכות יחסים פונים לאפיקים שונים על מנת למצוא את החצי השני. (זה כמובן קורה גם ב "הכרויות" באינטרנט). קריאה בקלפים, אסטרולוגיה ונומרולוגיה, תקשור ועוד. כל דבר שיכול לעזור. אם זה פסיכולוגי או ריגשי יותר מאשר עובדתי – זה לא משנה. נראה שבדרך לאהבה, כל הדרכים כשרות.

כשזה מגיע ל"אסטרולוגיה" ואהבה, חשוב תמיד לזכור שלא מדובר במשהו קונקרטי. לא כל מי שמאמין ברוחניות, מאמין ש"אסטרולוגיה" מספרת לו מה יהיה בעתיד. כשמחברים בין שני אנשים (או שתי מפות אסטרולוגיות), תמיד יש כאלה שיסתדרו מצוין, ותמיד יש כאלה לא בדיוק יסתדרו. אז מה כל זה אומר לנו על אסטרולוגיה וזוגיות?

למצוא אהבה | למצוא זוגיות | זוגיות

כמו שאייזיק ניוטון, אבי הפיסיקה, אמר לאדמונד האלי שהיה סקפטי בעניין אסטרולוגיה:

"אני למדתי את הנושא הזה. אתה אדוני, לא. "

אסטרולוגיה ופסיכולוגיה

מתברר שבחיפוש אחר זוגיות יש מי שעושה את הבחירה לפי מראה, גיל, תחומי עניין ושאר קריטריונים מקובלים, ויש מי שהמזל משחק אצלו את התפקיד הראשי. מאמינים או לא, הרבה אנשים אוהבים לדעת מה המזל של האדם עליו הם חושבים כבן זוג או איתו הם יוצאים לדייט!

קרל יונג, הפסיכיאטר הנודע, היה הראשון שחיבר בין אסטרולוגיה לפסיכולוגיה. לפי שיטתו, כל כוכב או מזל מסמל אלמנט בנפשם של בני האדם ומיוצג ע"י הכוכבים. עם שיטתו של יונג, השתנתה הגישה לאסטרולוגיה. מפת הלידה האסטרולוגית כבר לא נתפסה כגורל שנקבע מראש שלאדם אין עליו שליטה, אלא כדיאגרמת זרימה נפשית המכוונת את האדם עד להגשמת היעוד שלו. הבחירה בדרך לשינוי נמצאת תמיד בידי האדם, ולא בידי כוח חיצוני, משהו שרוב האנשים יוכלו להזדהות איתו.

אסטרולוגיה והיגיון

גם אם אתם לא מאמינים באסטרולוגיה, רוחניות ומיסטיקה, יש באסטרולוגיה הרבה דברים שיכולים לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו (מתוך ,,דבריה של האסטרולוגית מרים בנימיני):

אחת המטרות של האסטרולוגיה היא להכיר לבן אדם את עצמו ולומר 'זה יתרון וזה חיסרון'. לעזור לבן אדם לקבל את עצמו. את יודעת כמה אנרגיה אנשים מוציאים כשהם הולכים נגד עצמם?… אני חושבת שהאדם לא צריך לשנות את האופי שלו בכלל אלא לדעת מי הוא, ועם זה ללכת….האסטרולוגיה נותנת מידע מהמון כיוונים: רגשי, שכלי, ציורי. מישהו מפרש לך את המצב של הכוכבים ואיך הם ישפיעו. תחשבי שמישהו אומר שמחר יהיה גשם, אז אני יודעת שאני צריכה לקחת מטרייה ומעיל, ואני מצוידת ושקטה. לא שאני לא אצא מהבית, אבל אדע שיהיה לי יותר קל. אותו דבר האסטרולוגיה: באים ואומרים לבן אדם למשל שהשנתיים האלה בחייו מאוד קשות, אבל אחריהן הכל יסתדר ויהיה קל, אז הבן אדם מקבל תקווה, הוא יודע שלא כל החיים יהיו קשים.

באמצעות זיהוי ההתנגדוית בחיינו או הקונפליקטים הפנימיים שלנו, כל אדם יכול לתכנן דרכי פעולה בכדי להתגבר עליהם ולמצוא פתרונות ואיזונים בין הערכים או הצרכים שלהם שמתנגשים.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

איך זוגיות נכנסת לתמונה

כשמשתמשים ב"אסטרולוגיה", אפשר לראות את תמהיל מסוים של האנרגיות בין שני אנשים (באמצעות שתי מפות). אפשר לראות אנרגטית, מי עשוי לעבוד טוב עם מי ולאיזה זוג יש פוטנציאל גדול. כמובן שמימוש הפוטנציאל תלוי בכוונת הצדדים והעבודה המשותפת להצלחת הקשר.

בנוסף, כשאומרים לבני זוג שהם מתאימים, או לחילופין, לאחד מהצדדים שהצד השני טוב ומתאים לו, פסיכולוגית, אנחנו מתחילים לחשוב בצורה חיובית על אותו אדם ועל הקשר. משהו בנו משתנה וזו הנקודה החשובה.

לא רק שאסטרולוגיה עשויה לעזור לנו לדעת במי להתמקד ועל מה לעבוד, היא גם גורמת לנו לרגשות חיוביים של אופטימיות ותקווה לעניין זוגיות (או עבודה או כל דבר אחר) וזה מתכון להצלחה.

לא משנה מהו הדבר, כל עוד הוא עושה לכם טוב. אל תתנו לאחרים להגיד לכם מה לעשות, אבל תקשיבו למה שהם אומרים, גם אם אתם לא ממש מאמינים. הישארו עם ראש פתוח.

דבר אחד בטוח בענייני אסטרולוגיה: אם אתם בוחרים בדרך הכוכבים, אתם עושים זאת בגאווה וזה הופך להיות חלק מחייכם.
רוצים לדעת עוד?

בקרו את איזור ה"אסטרולוגיה" שלנו!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן