איך לשמור על הפרטיות באתרי הכרויות – המדריך

שימוש בטוח למציאת זוגיות

בשנים האחרונות, אנחנו רואים עליה בכמות דליפות המידע ופריצות האבטחה בקרב חברות גדולות. חברות אלו בדרך כלל שומרת עלינו נתונים רבים: כתובת אימייל, שם, תאריך לידה ותמונות בנוסף לדברים כגון באילו אתרים ביקרנו ומה אנחנו אוהבים לקנות. לאחרונה, חברת צ'ק פוינט הישראלית, גילתה פרצת אבטחה באפליקציית ההכרויות OkCupid.

האם הייתם רוצים שמידע אישי שלכם ידלוף לאינטרנט? האם הייתם רוצים להיות חשופים בצורה זו?

 

מה במדריך

 1. מהם הסיכונים ב"אתרי הכרויות"
 2. איך אפשר לזהות מתחזים ב"אתרי הכרויות"
 3. איך לשמור על עצמינו כשיוצאים ל"דייט ראשון"
באנר הפנייה לבלוג

 

לא לפני הרבה זמן, יותר מ-70 אלף תמונות נשים, משתמשות אתר ההיכרויות טינדר, דלפו מהאתר והן זמינות לכל רוכש בפורום המשמש לסחר בלתי חוקי ברשת. לא הייתם רוצים שאלו יהיו התמונות שלכם, נכון?

עם כ"כ הרבה פירצות אבטחה ודליפות של חומרים אישיים לרשת, עניין הפרטיות והאבטחה הגיע לתשומת לב הציבור. אי אפשר להיות בטוח מדי כשזה נוגע לפרטים האישיים שלנו. עם זאת, רובנו מבצעים פעולות יומיומיות מבלי לחשוב על הסיכונים ועושים זאת כמו רפלקס.

כשמדובר בחיינו האישיים ובניסיונות שלנו להכיר בן זוג באפליקציה או דרך אתר אינטרנט, חשוב מאוד להרגיש שלמים עם השימוש ולבטוח בשירות שאנחנו משתמשים בו. אנחנו חושפים מאפיינים רבים על עצמינו ולא רק זה, גם על בן הזוג אותו אנחנו מחפשים. אנחנו יורדים לרזולוציות מאוד גבוהות שרוב האנשים לא יודעים עלינו.

 

הסיכונים הקיימים ומה אפשר לעשות

 דליפת פרטים אישיים

בתור משתמש מן השורה, אין לנו יכולת לאבטח את הנתונים שלנו או לשלוט על דליפה אפשרית מהאתר (פריצה). עם זאת, אנחנו בהחלט יכולים לשלוט בפרטים שאנחנו מזינים לאתר.

אם אתם מרגישים ששאלה מסוימת אינה רלוונטית למציאת בן זוג פוטנציאלי – אל תענו עליה. אם ישנן שאלות שאפשר לענות עליהן בצורה קצרה יותר, אל תפרטו יותר ממה שצריך.

 

מתחזים

נושא התחזות באינטרנט הוא נושא שמטריד פנויים ופנויות שמחפשים זוגיות. בשלב מסוים, התחזות לאדם אחר עשויה להיות עבירה פלילית.

מה אפשר לעשות אם יש ספק לגבי האמינות של האדם איתו אנחנו מדברים? הנה כמה רעיונות:

 1. חיפוש ב-Google: חפשו פרטים בסיסיים שהדייט שלכם מסר ונסו לאמת אותם. אם הוא הזכיר עסק למשל, חפשו אותו או התקשרו. אפשר גם לסרוק תמונות “Search by image” ולחפש תמונות וכפילויות (למשל מספר פרופילים בפייסבוק עם אותה תמונה).
 2. חפשו ב-Facebook: אין מישהו שאין לו פייסבוק היום ואם אתם לא מצליחים למצוא פרופיל של מישהו תוך כמה שניות, משהו פה לא בסדר. תמונת פרופיל מקצועית מדי, תמונות בלי בני משפחה ובלי תיוגים, פרופיל חדש מדי ומספר קטן מדי של חברים הם רק כמה דברים שעשויים להצביע על משהו לא תקין.
 3. שימרו על עצמכם: אל תנדבו יותר מדי פרטים ואל תשתפו בפרטים אישיים. התייחסו לכל אדם שאיתו אתם מדברים כאל זר – כי הוא/היא כזה עד שהוכח אחרת! אם אתם נפגשים בשלב כלשהו, עשו זאת במקום ציבורי ולעולם אל תתנו את כתובת המגורים שלכם.
 4. שתפו עם חברים ומשפחה: חשוב לדאוג שאנשים קרובים אליכם ידעו על ה"חבר" החדש שלכם. שתפו אותם במה שאתם יודעים ושאלו אותם אם משהו נשמע להם מוזר או מעלה חששות. לפעמים מישהו מהצד יכול לשים לב למשהו שפשוט התעלמנו ממנו.

 

יוצאים לדייט

אז הכרנו מישהו/י והחלטנו לפגוש אותו/ה. מה עכשיו?

 • אל תפגשו מישהו שאתם לא בוטחים בו – אם אתה רוצים להיפגש אבל משהו מרגיש לא טוב, נסו דאבל-דייט או לצאת לפעילות קבוצתית לפני שאתם הולכים על זה סולו. כך תוכלו לראות איך אותו אדם מתנהג עם אנשים אחרי ותקבלו רמזים על מי הוא באמת.
  אם הרעיון של דאבל-דייט או קבוצה לא מסתדרים כ"כ, נסו לשוחח בטלפון לפחות מספר פעמים לפני הפגישה. זה לא רק יכול לעזור בהפגת חששות, אלא גם לעזור לנושאי השיחה בדייט ואף למנוע אי נוחות.
 • הימנעו מאלכוהול וסמים – אלכוהול וסמים עלולים לסכן את היכולת שלכם לבצע החלטות חכמות ולהימנע ממצבים מסוכנים. אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה או במקום שלא רציתם להיות בהם. הישארו ערניים ובשליטה.

 

אם יש ספק, אין ספק!

אם אתם חוששים שנתקלתם בפרופיל מזויף או לא אמין או דואגים לגבי התאמה שעשינו, פשוט עדכנו אותנו או שילחו אימייל לכתובת [email protected]

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

הירשמו לניוזלטר

וקבלו חדשות, עדכונים, כתבות ועצות בנושא דייטים וזוגיות!

דילוג לתוכן