איך לשמור על פרטיות
באתרי הכרויות
– המדריך –

שימוש בטוח למציאת זוגיות

ג'ודית דופרוטייל, צרפתיה בת 32, השתמשה בעבר בשירות ההיכרויות של טינדר. יום אחד פנתה לחברה וביקשה שישלחו לה את כל המידע שיש להם עליה. בטינדר לא מיהרו לשתף פעולה, אבל הודות לעקשנותה קיבלה בסוף את מבוקשה. כשפתחה את החבילה חשכו עיניה – 800 דפים, הכוללים את סודותיה האישיים והאפלים ביותר.

חברת צ'ק פוינט הישראלית, העוסקת באבטחת מידע, חשפה זה מכבר פרצת אבטחה באפליקציית ההכרויות OkCupid. העלייה החדה בצבירת מידע פרטי ובדליפתו צריך להדיר שינה מכל אחד מאיתנו. אז מה עושים ואיך שומרים על הפרטיות באתרי הכרויות? לפניכם מדריך להתנהלות מושכלת ברשת.

האינטרנט יודע עליכם יותר ממה שאתם יודעים על עצמכם

בשנים האחרונות, מסתמנת עליה חדה בדליפות מידע ופריצות האבטחה בקרב חברות מסחריות גדולות חברות כמו גוגל, פייסבוק, בנקים, חברות ביטוח, חברות דייטינג וכד' משמשות יעד קורץ להאקרים. היום מידע הוא המלך. כתובות אימייל, מספרי טלפון, גיל, מין, כתובות, אהבות, העדפות, קניות, איפה היינו ומה עשינו… הכל נמצא שם בנדיבותו הרבה של הגולש התמים, וגופים מסחריים מוכנים לשלם על זה הרבה כסף.

ולעניין שלשמו התכנסנו כאם היום – פרטיות באתרי היכרויות. אם לא די בסיפורה המטלטל של ג'ודית דופרוטייל אודות המידע שנאגר עליה בטינדר, לאחרונה דלפו מאתר החברהלמעלה מ-70 אלף תמונות נשים, והן זמינות כיום לכל דורש בפורום המשמש לסחר בלתי חוקי ברשת. לא הייתם רוצים להיות שם!!!

חברת צ'ק פוינט הישראלית, חשפה לאחרונה פרצת אבטחה באפליקציית ההכרויות OkCupid. החשיפה של צ'ק פוינט לא צריכה לגרום לכם לשאננות, אלא למשנה זהירות. וככה תעשו את זה:

מה במדריך

 1. איך מקטינים סיכונים באתרי הכרויות
 2. איך מזהים מתחזים באתרי הכרויות
 3. איך נשמרים כשיוצאים לדייט ראשון

 

איך מקטינים סיכונים באתרי הכרויות

 • הרצון למצוא את החצי השני הוא גדול, טבעי ולגיטימי. אבל בדיוק בגלל זה הוא גם עלול להקהות את חוש הזהירות הנדרש באפליקציות ובאתרי היכרויות. למי שנכווה ברותחין ממולץ להיזהר בפושרין. במילים אחרות, חברה כמו טינדר, שעושה ככל העולה על רוחה עם המידע שלכם, לא ראויה ללקוחות כמוכם. לא חסר אפליקציות להיכרויות. תנו צ'אנס לאחרות.

 

 • בתור משתמש מן השורה, אין לנו יכולת לאבטח את הנתונים שלנו או לשלוט על דליפה אפשרית מהאתר (פריצה). עם זאת, אנחנו בהחלט יכולים לשלוט בפרטים שאנחנו מזינים לאתר.

אם אתם מרגישים ששאלה מסוימת אינה רלוונטית למציאת בן זוג פוטנציאלי – אל תענו עליה. אם ישנן שאלות שאפשר לענות עליהן בצורה קצרה יותר, אל תפרטו יותר ממה שצריך.

איך מזהים מתחזים באתרי הכרויות

התחזות באינטרנט הוא נושא מטריד בכלל ופנויים ופנויות בפרט. מחפשי זוגיות נתפשים כטרף קל במיוחד, וכשהפייק חוגג ברשת התחזות לאדם אחר קלה מאי פעם. התחזות עשויה להיות עבירה פלילית, אבל כשהחוק מתקשה להתמודד עם הבעיה, האחריות דורשת יתר זהירות, וזה בידיים שלכם. אז מה אפשר לעשות אם יש ספק לגבי האמינות של האדם איתו אנחנו מדברים?

 חיפוש ב-– Google חפשו פרטים בסיסיים שהדייט שלכם מסר ונסו לאמת אותם. אם הוא הזכיר עסק למשל, חפשו אותו או התקשרו. מומלץ גם לסרוק את תמונת הפרופיל ולבצע חיפוש תמונות. תתפלאו כמה מהר אפשר לאמת מידע, ומאידך לברר כפילויות (למשל ריבוי פרופילים בפייסבוק עם אותה תמונה).

 • חפשו ב-Facebook – אין מישהו שאין לו פייסבוק היום ואם אתם לא מצליחים למצוא פרופיל של מישהו תוך כמה שניות, משהו פה לא בסדר. תמונת פרופיל מקצועית מדי, תמונות בלי בני משפחה ובלי תיוגים, פרופיל חדש מדי ומספר קטן מדי של חברים יצביעו בדרך כלל על בוט. בוט, למי שלא יודע, זה קיצור של רובוט, או במילים אחרות: רוח רפאים. שיחפש ת'חברים שלו. זה לא בשבילכם!
 • שימרו על עצמכם – אל תנדבו יותר מדי פרטים ואל תשתפו בפרטים אישיים. התייחסו לכל אדם שאיתו אתם מדברים כאל זר – כי הוא/היא כזה עד שהוכח אחרת! אם אתם נפגשים בשלב כלשהו, עשו זאת במקום ציבורי ולעולם אל תתנו את כתובת המגורים שלכם.
 • שתפו עם חברים ומשפחה – אל תחביאו את "החבר החדש" שלכם. שתפו חברים ומשפחה. ישראל היא עולם קטן. כולם מכירים את כולם, ואולי מישהו גם מכיר או יודע או רואה משהו שאפשר להבחין בו רק מהצד. אתם יודעים, בלהט ההיכרות אפשר להסתחרר ולאבד משהו מחוש הביקורת.

 

איך נשמרים כשיוצאים לדייט ראשון

אז הכרנו מישהו/י והחלטנו לפגוש אותו/ה. מה עכשיו?

 • הוקסמתם, נתתם צ'אנס, אבל הספק עוד קצת מדגדג? אז ליפני שקובעים סוליקו, נסו דאבל-דייט, או הזמין/י אותו/ה להצטרף, נניח כשאת/ה קובע/ת בבית קפה עם עוד חברים. כך תרגישו יותר ביטחון, תראו איך הבנ'אדם בחברת אנשים, ויהיו עוד כמה עיניים בוחנות, שיעזרו לשקלל את הספק.
  אם הרעיון של דאבל-דייט או קבוצה לא מסתדרים כ"כ, נסו לשוחח בטלפון לפחות מספר פעמים לפני הפגישה. זה לא רק יכול לעזור בהפגת חששות, אלא גם לעזור לנושאי השיחה בדייט ואף למנוע אי נוחות.
 • הימנעו מאלכוהול וסמים – אם אתם חובבי הטיפה המרה או השכטה המתקתקה, השתדלו לשלוט בכמויות ולא לאבד עשתונות. ובעיקר, כשאתם קופצים לשירותים, תוודאו שכוס המשקה שלכם ריקה. כן, סם האונס תפס פופולריות בזמן האחרון.
דייט ראשון באפליקציה – ללא תופעות הלוואי המוכרות והמיותרות

 זה-רציני היא אפליקציה חדשנית חכמה, המבוססת על מחקרי זוגיות שמצאו קשר ישיר בין מאפיינים אישיים לבין האופן בו נשים וגברים בוחרים את החצי השני. מתוך העולה במחקרים נוסחו טריגרים (על כך בהמשך) המשולבים במערכת וידאו אינטראקטיבית, המאפשרת דייט ראשון בתוך האפליקציה, בלי לזוז מטר מהבית, בלי מבוכה ואי נעימויות, בלי להסתכן ובלי להצטער שיצאתם כדי לגלות שהפרטנר/ית ממש, אבל ממש, לא הטיפוס שלכם.

אתם במיטבכם על הדייט ראשון

לשם היכרות ראשונית, עומדת לרשות המשתמשים מערכת צ'אט. כמו באפליקציות אחרות, מצ'וטטים על דא ועל הא, ואם יש עניין בסיסי יוצאים לדייט ראשון. אבל הספקות, הלחץ, המבוכה והשתיקות הצפויות, כרגיל יוצאים יחד אתכם. בזה-רציני הסיפור לגמרי אחר – יש עניין בדייט ראשון? זה בדיוק הזמן להירגע, להניח את כל החששות בצד ולשבת לדייט ראשון בתוך האפליקציה.

מתחילים: פתאום לטקסט יש פנים וקול – איזה הבדל! ומה עכשיו? מחפשים משפט פתיחה? יש מבוכה? לא רלוונטי!!! בלחיצת כפתור באפליקציה תקבלו נושא (טריגר) שישבור את הקרח ויתניע שיחה שיש בה הרבה יותר מרק מילים. על הדרך תקלטו את הווייב, את הצחוק ודברים אחרים ששפת הגוף מספרת. מיציתם את הנושא ורוצים להמשיך? בלחיצת כפתור תקבלו עוד טריגר שייתן ביטוי לצדדים אחרים באישיות שלכם. רוצים עוד? בלחיצת כפתור… וכן הלאה, מהר מאוד תבינו עם מי יש לכם עסק ואם אתם נמצאים במקום הנכון, בזמן הנכון עם האדם הנכון.

שתיקות ארוכות, מבוכה, חשש מידיים שזוחלות לאיפה שלא צריך… מישהו בכלל עוד זוכר את זה?!

דייט ראשון באפליקציה – הרווח כולו שלכם

אם בשלב כלשהו במהלך הדייט אחד מכם מרגיש שלא מתאים לו/לה, אין מה למשוך. בא לכם לסיים פשוט תגידו? המרחק הפיזי עושה את זה הרבה יותר קל מאשר בדייט פנים אל פנים. לא התאים הפעם, יתאים בפעם אחרת, אבל לפחות חסכתם יציאה מיותרת, זמן, כסף, מבוכה, אי נעימויות… וכו'.

יש קליק? נו טוב, אתם יודעים מה לעשות!

אפליקציית זה-רציני היא הדרך היעילה והבטוחה ביותר לקשר זוגי אמיתי. התחברו עכשיו ויש לכם סיכוי מצוין להכיר את החצי השני עוד היום. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן