איך השתנו אתרי הכרויות ב-2020

כל הקשיים בעולם ההכרויות

גם בעידן האתרים והאפליקציות, האהבה לא השתנתה בגלל הטכנולוגיה. היא נשארה אותו דבר. מה כן השתנה? הצורה בה אנחנו מחזרים ופוגשים בני זוג פוטנציאלים.

לדברי ד"ר הלן פישר, אם תגללו ימינה או שמאלה (באפליקצייה כזו או אחרת), זה לא ישנה כלום בסופו של דבר.

"אין ספק שהטכנולוגיה משנה את הדרך בה אנחנו מחזרים: שליחת אימיילים, שליחת טקסטים, אימוג'ים להבעת רגשות, שליחת הודעות מיניות, סימון "לייק" לתמונה, תמונות סלפי… אנחנו רואים כללים חדשים ואיסורים הנוגעים לצורת החיזור אבל, אתם יודעים – האם כל זה משנה את האהבה באופן משמעותי? מה לגבי שנות ה-40 המאוחרות של המאה ה-20, כשהמכוניות נעשו פופולאריות מאד ולפתע היו לנו חדרי שינה על גלגלים? מה לגבי כניסתה של הגלולה למניעת הריון? משוחררות מהאיום הגדול מהריון ומחשש מחורבן חברתי, סוף-סוף יכלו נשים להביע את מיניותן הפרימיטיבית הקדמונית."

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא file.png

 

אפליקציות, אתרים ושאר אתגרים

את טינדר אתם מכירים, נכון? בטוח! אבל יש משהו שאתם בטוח לא יודעים על טינדר.

טינדר היא לא עוד חברת סטארטאפ שצמחה. טינדר היא תוצר של InterActiveCorp, או IAC, חברת אחזקות אמריקאית שהיא במקרה גם הבעלים של קבוצת Match. מהי קבוצת Match? הקבוצה מחזיקה ביותר מ-45 מותגי הכרויות, ביניהם גם אוקי קיופיד-OkCupid וטינדר.

אשלי וולף, אחת ממייסדות טינדר, עזבה את החברה בשנת 2014 (אחרי אי הסכמות שונות) והקימה את באמבל (Bumble), כך שאפשר להבין שכל האפליקציות הגדולות, קשורות אחת לשנייה בצורה זו או אחרת.

טינדר צמחה מתוך Hatch Labs, חממת הסטארטאפים של הקבוצה וכמובן שהקבוצה גם דאגה שהחברה תגיע לפסגה של אפליקציות הדייטינג.

בטינדר מעדיפים שלא כולם יכירו את הסיפור הזה(כמו שאמר סם יאגן, מנכ"ל IAC ו-Match) :

"אנחנו מעדיפים שלא כולם ידעו את זה כי זה הרבה יותר סקסי ש"טינדר" צמחה כסטארטאפ חדש לגמרי שלא קשור לשחקנים הגדולים בשוק."

 

איך אפליקציות מקשות עליכם

ישנן בעיות שונות בכל אפליקציה שמקשות עלינו למצוא זוגיות או אפילו דייט. מהן בעיות אלו?

  • פרדוקס הבחירה – לאחר הרשמה מהירה בכל אפליקציה או אתר, תתחילו לראות תמונות. הרבה תמונות. ריבוי התמונות והאפשרויות, גורם לנו לחשוב שיש לנו המון אפשרויות. מתברר שככל שיש יותר אפשרויות הפתוחות בפנינו, הסבירות שנקבל החלטה היא קטנה עד בלתי אפשרית. במקרים רבים, גם נקבל החלטה לא נכונה.
  • מתחזים – ריבוי התמונות נובע גם מהאפשרות להעלות תמונות מרובות לפרופילים של משתמשים. בצורה זו, הרבה אנשים מעלים תמונות ישנות מאירועים שונות, שלאו דווקא תואמות את המראה של אותו משתמש או משתמשת נכון להיום. אנשים רבים טוענים שאחת האכזבות הכי גדולות שלהן, היא להגיע לדייט ולראות מישהו אחר ניצב מולם, מאשר בתמונות בפרופיל.
  • בחירה שיטחית – במרבית המקרים, כל מה שאנחנו רואים הוא תמונות ומכך גם מונעות הבחירות שלנו. איך היא נראית? האם היא יפה? כמה הוא גבוה ואיך הוא מתלבש. האם הדברים האלה באמת יכולים לקבוע התאמה לזוגיות? האם זה מה שיחליט אם הדייט יהיה מוצלח?
  • תקשורת בהודעות – דבר נוסף המקשה מאוד על יצירת קירבה הוא שליחת הודעות. הצ'אט אומנם גורם לכולם להיראות הרבה יותר מסתוריים, אך הוא גם גורם לנו להסתכל על דברים שבמציאות, לא היינו מתייחסים אליהם, למשל, האם הוא או היא כותבים עם שגיאות כתיב או האם יש להם שגיאות כתיב בפרופיל.

מעבר לבעיות אלו, ישנם דברים נוספים שחברות עושות במודע על מנת לגרום לנו להישאר יותר זמן באתרים.

פעולות רבות ששירותים שונים עושים על מנת לגרום לנו להתמכר לאפליקציות שלהם ולהשפיע עלינו פסיכולוגית. איך?

אחד הדברים שאפליקציות כמו טינדר רוצות שיקרה, הוא שמשתמשים יבלו כמה שיותר זמן באפליקציה. בדיוק כמו בפייסבוק, הדגש פה הוא על תשומת לב המשתמש והחברות הגדולות מצויות בתחרות מתמדת על מתן ריגוש מידי ומהיר שיגרום לנו לרצות לבלות יותר זמן בשירות או במוצר.

"אפליקציות כמו "טינדר" אינן מעוצבות כדי למצוא בן זוג למשתמשים, אלא כמשחק מחשב ששואב אותך לשחק עוד ועוד. הממשק של "טינדר" בנוי כדי לעודד את המשתמשים לבלות זמן באפליקציה. המשתמשים לא יודעים איזו החלקה תוביל ל"תגמול" הנכסף, ממש כמו במכונת מזל בקזינו ואתרי הימורים."

 

אז מה עושים

הלוגו של חברת It'Serious

האפליקציה שלנו הינה פורצת דרך לפנויים ופנויות המחפשים זוגיות ואהבה. האפליקציה קלה ונוחה לתפעול, מבוססת על מחקרים והבנת הבעיות הקיימות בחיפוש זוגיות בעידן האינטרנט, ומגדילה את הסיכויים למציאת זוגיות ואהבה.

תשכחו מדפדוף בין אלפי פרצופים, מפח נפש מדייטים לא מוצלחים, מבוכה בדייט ראשון וחוסר התאמה – המהפכה כבר כאן.

אלגוריתם ייחודי משדך את בני הזוג לפי פרמטרים שהם קבעו בשילוב עם פרמטרים ממחקרים מדעיים. דייט בוידאו, מנחה את הזוג בעזרת שאלות שעוזרות להכיר ולפתח אמפתיה לבן הזוג הפוטנציאלי. אלו מעלים את הסיכויים לדייט מוצלח וסלילת הדרך לזוגיות ואהבה.

היו הראשונים להתנסות באפליקציה ולצאת לדייט בבית, באזור הנוחות שלכם, בפרטיות ואנונימיות ומבלי לבזבז זמן בחיפוש חנייה וכסף מיותר. דייט ראשון פנים אל פנים, יתקיים רק אם שני הצדדים ירצו בכך ורק לאחר חוויה עוצמתית ששני הצדדים עברו ביחד. במילים אחרות – כשתפגשו, כבר לא תהיו זרים.

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן