אהבה מובטחת – על מה שמובטח באהבה ועל מה שלא:
זה-רציני הכרויות

סרטם החדש של נטפליקס, "אהבה מובטחת" או באנגלית Love Guaranteed, מספר את סיפורם של עורכת דין שעוזרת ללקוח בשם ניק, לתבוע אתר היכרויות שמתחייב למצוא אהבה לכל מי שנרשם אליו. הסרטון החביב, נוגע בנקודות שמעסיקות הרבה מאוד פנויים ופנויות ב-2020, שמחפשים זוגיות ומעלה אותן לדיון.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא AAAABW4ZgP7lm2tilQ7ZZdYGObRHhdFXqrXbzWhLjfWpkDo5ocXcbJh5C4O8y92UOo1_VPnFH1Ef9cIrnh82Wnv2u_bkG13oX24xKjUKEWjCjdEqEFGvqfgNCbOy25C_.jpg

 

הבטחה, לא אהבה

כוכב הסרט, ניק, יצא ל-986 דייטים שונים (ומוצלחים) לאחר שהכיר נשים דרך אתר הכרויות בשם "אהבה מובטחת". לפי הסרט (ומדיניות שירות האתר), כל אחד ימצא אהבה אם יצא לפחות ל- 1,000 (!!!) דייטים.

כאשר ניק מתקרב למספר הדייטים הזה ולא מוצא זוגיות, הוא מחליט לתבוע את אתר ההכרויות על מצג שווא.

בהמשך הסרט, אתר ההכרויות מציע הצעה נדיבה לניק ולעורכת הדין שלו, על מנת לסיים את הסאגה מחוץ לכותלי בית המשפט. אבל משם העלילה רק מסתבכת ובקצרה, ניק ועורכת הדין שלו מתאהבים (כמה מפתיע).

למה כ"כ קשה למצוא אהבה

מה אנשים לא יודעים על אתרי הכרויות ומגלים דרך הסרט? בשביל ללמוד יותר על עולם ההכרויות ולהבין יותר מהן הבעיות, עורכת הדין של ניק נרשמת לאתר בעצמה.

תוך כדי ההתנסות שלה באתר, היא מגלה כמה דברים מאוד מאוד מעניינים (ולא נעימים) שמחפשי זוגיות באשר הם, נאלצים להתמודד איתם:

  1. יש אנשים שונים מהתמונה בה הם משתמשים – למעשה, הרבה אנשים לא נראים כלל כמו בתמונות שהם מעלים לשירותי ההכרויות.
  2. יש דייטים לא נורמלים – דייטים הם כבר לא מה שהם היום והגבולות של מה שמותר ומה לא, מטושטשים.
  3. יש דייטים שמבריזים – על גוסטינג שמעתם? אנשים קובעים דייט אמיתי. עם תאריך, שעה ומקום ופשוט לא מגיעים, לא מודיעים ולא מתנצלים על כך.

פנויים ופנויות ומחפשי זוגיות נתקלים בשנים האחרונות, באחד או יותר מהמקרים ברשימה. אבל שלושת הסעיפים הנ"ל הספיקו בשביל להעלות את הסעיף לעורכת הדין הנמרצת, שלא הבינה איך ניק הצליח לעמוד בזה: "זה ג'ונגל שם בחוץ!"

האם הדמות של ניק שונה מגברים בעולם האמיתי

בסרט, ניק טען מספר פעמים שהוא תמיד התנהג כמו ג'נטלמן ולקח את כל אחת מהנשים לדייטים מושקעים. יתירה מזאת, ניק באמת ניסה להכיר את אותן הנשים ונהג לצאת ל-3 דייטים ביום: בוקר, צהריים וערב – והוא תמיד שילם את החשבון.

אכן, מבדיקה שערכה עורכת הדין עם הדייטים הקודמים של ניק (אלה שלא הובילו לזוגיות), הוא הצטייר כאדיב ונעים.אפילו העידו על כך הורי אחת הנשים שפגש (כן כן, מישהי  אפילו באה עם ההורים): "פשוט אדם נחמד ונורמלי".

אבל האם ב-2020 מספיק להיות ג'נטלמן נחמד ונורמלי בשביל למצוא זוגיות?

באהבה, שום דבר לא מובטח

הסרט, מזכיר לנו שוב שהמתכונת בה אתרי הכרויות ואפליקציות פועלים לא באמת עובדת.

  • לא משנה לכמה דייטים תצאו – משנה עם מי אתם יוצאים.
  • לא משנה כמה אדיבים ונחמדים תהיו – צריכה להיות התאמה וכימיה בין שני אנשים (אם שניכם אוהבים פיצה או חתולים, זה לא כימיה).
  • לא משנה איפה הדייט הראשון עצמו – משנה מה אתם עושים בדייט הראשון וכמה אתם באמת מנסים להכיר (איפה למדתם, מה עשיתם בצבא ואיפה אתם עובדים, מתאים לראיון עבודה, לא לקשר זוגי).
  • למראה החיצוני השפעה מינורית על הצלחת החיבור הזוגי – בשביל ליצור ולהחזיק קשר רציני, צריך יותר מתמונה יפה.

מהו המחיר אותו אתם מוכנים לשלם בשביל למצוא אהבה וזוגיות? מנוי לאתר הכרויות? כוס קפה? ארוחת ערב? סדרת ריאליטי בטלוויזיה?

ויש גם אופציה נוספת, חדשנית, ממש כאן לפניכם. הקליקו ומִצא אהבה!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן