אהבה חדשה – הולכים הביתה

"אהבה חדשה" הסתיימה. אז אחרי שכולם הלכו הביתה, ורגע לפני שרונה ויותם, נועה ועומר, רוני וערן, ונועה וכסיף מגיעים לטלוויזיה לספר מה נהיה, זה הזמן לסיכומים.

פעם, לפני הרבה שנים, כשמייקל ג'קסון היה הכוכב הבינלאומי NO.1 והאובססיה שלו להלבין היתה גלויה לעיני כל, אמרה הזמרת שיניד אוקונור: הייתי רוצה לקחת אחת מייקל, לחבק אותו חזק ולתת לו מרק חם.

למה נזכרתי בזה? כי מה שאמרה שיניד אוקונור על מייקל ג'קסון זה מה שאני מרגיש כלפי נועה כסיף.

נועה כסיף

נועה כסיף הלכה הביתה לבד והשאירה אחריה ים של דמעות. שלושה שבועות מתישים סחתו ממנה את טיפת הזעה האחרונה והשאירו אותה באפיסת כוחות. היא כל כך יפה, כל כך שווה, כל כך מודעת לעצמה, מצד אחד, אבל כל כך מבולבלת מצד שני. כל כך רוצה ומשתדלת, וכל פעם יורה לעצמה ברגל שוב ושוב ושוב.

בהצלחה נועל'ה (ככה אני קורא לבת שלי).

נועה יונני

מנועה לנועה (יונני). מאד אינטליגנטית, מאוד יפה, מאוד וורבלית, דעתנית ומצליחה. וגם זכתה ללכת הביתה עם עומר – אחד הבנים הכי שווים, לעניות דעתי, שהופיעו בסדרה. אממה, נועה היא דרמה קווין. היא ערה לזה, אבל זה חזק ממנה. זה הנשק ההיברידי שלה, שנשלף לעיתים קרובות מדי ומשמש, מצד אחד להתקפה ויצירת רגשות אשם אצל בן הזוג, ומצד שני לכסת"ח שמשבש לה את שיקול הדעת. כל בני הזוג שבילו איתה במהלך הסדרה התבאסו מהקטע, לגמרי בצדק. עומר הוא היחיד, שאולי מתבאס, אבל לוקח את זה בפרופוציה ולא נותן לדרמה לחרב את מה שכבר נבנה. חומרי הגלם משובחים ונבנה הרבה טוב.

אני מתנבא, ואולי אני שוטה, שהצמד נועה ועומר יבשיל לזוגיות משמעותית.

רונה

רונה היא הנסיכה הקסומה. פשוט יש לה את זה. אבל יש בה גם הססנות רגשית, לגטימית לגמרי בהתחשב באור הזרקורים ובמצלמות הפולשניות. אבל וואלה, לפעמים צריך יותר מזל משכל, וזה נפל עליה בדמותו של יותם. הבנ'אדם פצצה של קסם אישי. הוא פתוח, פיזי מאוד, חם, חכם, חברותי, רגיש, מתחשב ואוהב. הוא לא רואה את המצלמות ממטר, וכל כולו בשבילה כאן ועכשיו ולתמיד.

אבל ההססנות, אוי ההססנות! כולה שבועיים ביחד והיא מהוססת לגבי פתיחותו של הגבר הכי דוגרי שהופיע בסדרה.

בעניין זה, יש משהו שצריך להזכיר לכל מי שהשתתף בסדרה, כולל לפאנל המומחים שמרבה לחזור על המנטרה: פתיחות, פתיחות, פתיחות. או קיי, זה חשוב, אבל זה גם לוקח זמן ודורש תנאים של פרטיות ואינטימיות, בוודאי לא כשכל העולם ואשתו עוקבים אחריך. בסופו של דבר, מה שמתניע אהבה וקשר זה איכות החיבור בין בני הזוג: המחשבות, היחס והגישה לשאר העולם, מה נותנים ומה מקבלים. אלה הדברים שמלחימים קשר עוד לפני ששמים את הקרביים על השולחן. כל דבר בזמן שלו.

נכון, יש קשרים שמתחילים בחשיפה, כאילו כל צד חייב להגיד לשני אלה הבאגים שלי ואיזה יופי ששנינו פגומים. עכשיו אנחנו פיטים – התקבלת! זה ממש לא הכרחי בשלב כל כך מוקדם של ההיכרות. זה יבוא מאוחר יותר ואז גם יתקבל כמובן מאליו. אין טעם להילחץ וללחוץ. שמעת רונה?!!!

אני מנחש (טוב זה לא חוכמה, כבר היו רמזים) שהצמד רונה ויותם יצטמד להרבה זמן.

רוני

מבּין ארבע הבנות רוני היא האגוז הכי קשה לפיצוח. נדמה שיש פער גדול בין הדימוי העצמי שלה לבין המיומנות האישית שלה להכיל קשר זוגי. יש גם משהו לא סביר בציפיה שלה שבן זוג יקבל התעלמות מקיומו ופרשנות עקומה לדברים שיוצאים מהפה שלו. וכשבנוסף לכל זה היא גם מתקשה לקבל ביקורת, בהחלט יש מקום לדאגה.

סימנים ראשונים לדיסוננסים באישיותה צצו כבר במפגש עם הדייטר הראשון – אוֹרי.

אורי הוא בחור שרמנטי ברמות, שיכול לכבוש את ליבה של כל אישה. הוא בעל ערך עצמי ויודע מה הוא רוצה. הוא בא אל החיים בסבבה ויש לו את הכלים להכפיל אותה בקשר זוגי. הוא גם פתוח, כן, בעל הבחנה ויכולת לנסח ביקורת בונה.

כרווקים מקצועיים שניהם בשלנים לא קטנים. עם נתוני פתיחה טובים במיוחד הם נכנסו למטבח להכין ארוחת ערב. אבל הציפיות לחוויה קולינרית וזוגית משובחת התבדו. במקום זה יצא שם תבשיל של אמוציות שליליות, שחשף צד שתלטני לא נעים באישיות של רוני. ערן הבליג וזרם.

בהמשך התהליך גם גילינו שרוני זקוקה לספייס שלה, שזה בסדר גמור. אלא שאצלה זה מתבטא בהתנתקות ללא הודעה מוקדמת וללא מחוייבות להסביר את הצורך. מבחינתה זה בסדר גמור. מבחינתו פחות.

מאוחר יותר, כשישבו לשתף רגשות, התייחס אורי לריחוק שהיא משדרת. רוני גילתה לו שיש אנשים כאלה, והוא צריך לדעת לקבל. אורי חשב, כמו שהרבה אנשים היו חושבים, שזו גישה אגוצנטרית.

השמים נפלו לריצפה. רוני לא הצליחה להבין איך אפשר לראות באדם אלטרואיסטי כמוה בדיוק את ההיפך הגמור. על המילה הזאת אורי שילם את המחיר ונשלח הביתה.

אחר כך הגיע ווֹבה. לא היתה כימיה. נפרדו כידידים.

ואז הגיע ערן. עלם חמודות. יש כימיה, יש עניין, יש פתיחות, יש התקרבות. רוני מזמינה את ערן להמשיך יחד עוד שלושה ימים. זה נראה מבטיח. ואז זה קרה. ארבעת הזוגות יצאו לקפה. במהלך הדינמיקה שנוצרה, קלטו האוזניים של רוני את המילים: "אני אדם דומיננטי" יוצאות מהפה של ערן. שוב השמים נפלו, הפעם למדרכה של נחלת בניימין. במשפט שדה שערכה לו רוני מאוחר יותר הבנו את גודל השבר. הנה התגלה פרצופו האמיתי של ערן, שהתבטאותו האומללה מעידה על אחד משניים: או חוסר ביטחון, או התנשאות. שתי האפשרויות פסולות בעיניה. ערן, כמו כל אחד אחר, לא הבין במה חטא, אבל אישר שהוא מבין.

היה גם ערב קריוקי, בו ערן התעלה על עצמו והקדיש שיר מיוחד לרוני. את השיר לא זכינו לשמוע, כי אחד הבנים החדשים התבדח עם ערן ושאל אם הוא "הולך להציע". ערן השיב לו בבדיחות הדעת "אתה רק הגעת, אני בסיטואציה הרבה זמן". רוני לא עמדה בזה ונטשה את המקום. אף אחד לא הבין למה. לרוני פתרונים, וזה משהו שהיא צריכה לפתור בינה לבין עצמה.

היו עוד כמה כאלה. למרות זאת, ערן מתחיל להתאהב ורוני המחושבת מחליטה לא לוותר.

הזוג רוני וערן הלכו הביתה יחד, כשלנגד עינינו הולכת ונרקמת מערכת יחסים מסרסת ומתסכלת. רוני שוב ושוב תתבאס, וערן שוב ושוב לא יבין מאיפה זה בא לו. הלוואי ואתבדה.

אתם מוזמנים להגיב (בתחתית העמוד) ולספר לנו מה דעתכם בנוגע לסיכויי ההצלחה של הזוגות ביום שאחרי.

התאמה זוגית – העתיד לאן?

הניסוי השאפתני "אהבה חדשה" סיפק לצופים בבית הצצה אל ליבם של אנשים שלא ברור מה המניע שלהם להתערטל לפני כל עם ישראל.

גיבורות הסדרה אמרו שהשתתפו בתוכנית כי ניסו כבר הכל בכל מקום, חוץ מאשר בטלוויזיה. שיהיה להן בהצלחה. אבל אם היא לא תגיע, אנחנו מציעים להן, וגם לך, משהו חדש שהן עדיין לא ניסו ויגדיל את הסיכוי להצלחה בצורה דרמטית.

חברת הסטארט-אפ הישראלית It'Serious מסיימת בימים אלו פיתוח אפליקציה המאפשרת למשתמשים למצוא התאמה זוגית במיטבה עוד לפני שיוצאים למפגש בחיים האמיתיים.

מגדילים את הסיכוי לזוגיות

האפליקציה מבוססת על מחקרים נרחבים במדעי ההתנהגות, אשר מצאו קשר ישיר בין מאפיינים אישיים לבין האופן בו אנשים בוחרים בני זוג. האפליקציה מנוהלת על ידי אלגוריתם חכם אשר מצליב את הנתונים האישיים שלך עם משתמשים אחרים, ומציג בפניך רק פרופילים בעלי סיכויים גדולים להתאמה.

מכירים באמת לפני שנפגשים

בנוסף להתאמה ממוקדת, It'Serious נותנת גם מענה לאחד החסמים הגדולים ביצירת קשר – עשיית הצעד הראשון. האפליקציה החכמה מסלקת את החשש מפני שתיקות ארוכות, אי נוחות, מתח ומבוכה.

ההיכרות מתבצעת בווידאו דייט דינמי עם אמצעים מגניבים ושאלות מנחות לשבירת הקרח. It'Serious מייצרת אווירה ידידותית, ומנווטת את המשתתפים לדיאלוג זורם ומקרב. התוצאה, מכירים כמו שצריך בשביל להחליט אם נפגשים בחיים האמיתיים או נפרדים כידידים.

ההשקה בקרוב. התחילו לחמם מנועים והצטרפו לרשימת ההמתנה!

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
דילוג לתוכן